Skocz do zawartości

[Film] Turbacz -> Nowy Targ / szlak żółty i szlak zielony


Wojtassnt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Takich udokumentowanych na filmie szlaków prowadzących z Turbacza do Nowego Targu w internecie nie ma wcale albo jeśli są to nie wnoszą wiele do tematu szlaków rowerowych. Postanowiłem więc nagrać zjazdy wszystkimi 4rema szlakami z Turbacza (2 już są, w kolejce jest jeszcze czarny i czerwony (do Obidowej))

 

Pierwszy film to szlak Żółty który w zasadzie kończy się przy Kaplicy Papieskiej (albo zaczyna :) ) i prowadzi na osiedle Gazdy lub Dziubasówki. Ja zawsze wybieram os. Gazdy ze względu na bardzo szybką końcówkę. Ta trasa pozwala odpocząć hamulcom- mamy 2 podjazdy, nie męczące, łagodne więc prawie ich się nie odczuwa.

 

Drugi to szlak Zielony. Najpopularniejszy zarówno wśród turystów idących od Nowego Targu pieszo jak i tych na rowerach. Szlak ten jest odrobinę krótszy niż żółty ale za to cały czas jedziemy w dół. Dobre hamulce są tutaj podstawą. Spora część jest bardzo kamienista i bystra. Tylko 2 odcinki pozwalają się mocniej rozpędzić. Osobiście preferuję żółty szlak zarówno pod górkę jak i z powrotem.

 

Mam nadzieję, że filmy się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...