Skocz do zawartości

[Trekking z Elementami Frirajdu] Wielkokiszkowa ostrzejsza jazda


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam w Nowym 2014 Roku !

W nawiązaniu do postu nr 185 przedstawiam stan "przygotowań" na początku 2014 r.

Termin
Nie ulega zmianie - pomiędzy 26.05 a 17/24.06.2014 r.
Parę dni wolnego zarezerwowane.
Dokładny termin wyprawy będzie ustalony ok. 10/15.03.2014

Czas trwania
Nie ulega zmianie - 5-8/9 dni.

Rodzaj Bazy [RB]
Dwie bazy - przyjeżdżamy do bazy nr 1, jeździmy po okolicy 2-3 dni, przenosimy się do bazy nr 2, jeździmy po okolicy 2-3 dni, powrót do domu.

Rejon Rowerowania [RR] - w trakcie wyboru.
Posiedziałem sobie nad mapami , pożeglowałem po Internecie i dylemat mam, bo wszystkie niżej podane lokalizacje kuszą bardzo. No , ale zobaczę jak to wyjdzie logistycznie.
Na dzień dzisiejszy (06.01.2014) moje preferencje są takie :

A - Beskid Śląski & Żywiecki
    baza nr1 Wisła Głębce lub inna Wisła w pobliżu - wypady w Beskid Śląski
    baza nr2 Rajcza/Ujsoły - wypady w Beskid Żywiecki/Worek Raczański

B - Karkonosze & Izery
    baza nr1 Przesieka - wypady w kierunku Karpacz, Kowary, Szklarska Poręba
    baza nr2 Szklarska Poręba, Świeradów lub coś po środku - wypady w Izery, Harachov, Smrk

C - Beskid Sądecki , Gorce
    baza nr1 Rytro lub Piwniczna Zdrój - wypady w pasmo Radziejowej , skok na dzień/dwa do Szczawnicy lub Krościenka (wypad w Pieniny)
    baza nr2 Nowy Targ lub Rzeki - wypady na Turbacz i okolice

Stopień trudności
Bez zmian - dla każdego coś się znajdzie. I dla tych co lubią po korzeniach i kamieniach wielkości RTV/AGD, i dla tych mniej szalonych.

Noclegi i wyżywienie
Noclegi - agroturystyka, kwatery prywatne.
Wyżywienie - może w agroturystyce [łóżko & śniadanie i obiadokolacje] i we własnym zakresie czyli sklepy, bary, knajpki, pizzerie ...

 

Koszty
Dojazd - ?
Kwatery - trzeba liczyć 40-50 zł. za nocleg
Wyżywienie - w zależności od pojemności brzucha i wybranej diety, myślę że ok. 40 zł/dzień

Uczestnicy
Rowery - wskazane 29er, ale bez podziałów klasowych.
Rowerzyści - o odpowiednim podejściu do rowerowania. To nie będą wyścigi ani popisy umiejętności.
Ma być rowerowo , więc opilstwa nie przewiduję.

Pozdrawiam
Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Realizując zamysł pojeżdżenia po górach (w nawiązaniu do postów nr 185 i 205) informuję że :

Decyzje zapadły koniec gadania - czas na konkrety.

Rejon rowerowania :
Beskid Śląski i Żywiecki.

Czas trwania :
Nie ulega zmianie - od 5 do 8/9 dni

Termin
Wyjazd w góry 26/27.05 - przyjazd do bazy nr1 27.05 lub 28.05
Powrót do domu 05.06 lub 06.06

Baza nr1 - Wisła Głębce lub inna Wisła (4/5 noclegów) 27/28.05 - 31.05/01.06
Baza nr2 - Rajcza lub Ujsoły (4 noclegi) 01/06.06

Noclegi w agroturystyce/kwaterach prywatnych w miarę możliwości oferujących wyżywienie (jeśli ceny będą do przyjęcia).
I co najważniejsze - tam gdzie rowerzyści i rowery (ich przechowanie i zabezpieczenie) nie będą problemem.

Plan jest taki :
Na początek szeroko pojęte okolice Wisły/Ustronia/Brennej czyli do przejechania Czantoria , Równica-Czupel , Wisła-Barania Góra , Błatnia-Salmopol.
Potem przebazowanie do Rajczy/Ujsoł czyli do przejechania Rycerzowa , Przegibek , Wielka Racza , Rysianka , Trzy Kopce (i może Pilsko) , Krawców Wierch.

W kwietniu (najpóźniej do 15.04) będę rezerwował noclegi.

Jeżeli wśród Forumowiczów na 29er - ach są osoby chcące przyłączyć się do górskiego rowerowania - zapraszam.

Ewentualny kontakt najlepiej na priva.
Aha - w założeniu jest to wypad rowerowy a nie barowy (no chyba że pogoda będzie mocno barowa). Może tak być (i pewnie będzie) że ... "jak pięknie wstać skoro świt".

Pozdrawiam

PS
Jeżeli będzie poważniejsze zainteresowanie poproszę Adminów o podpięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ivan tymi fotkami ożywił chciejstwo i wyobraźnię ...

 

Tak upnę post nr 207 coby temat nieco odkurzyć.

Do 15-16.04 chcę zamawiać kwatery.

Jeśli zapadły jakieś decyzje co do przybycia w Beskid Śląski i Żywiecki proszę o info w celu określenia liczby łóżek.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Otwarcie sezonu, czyli spalmy sobie łydki, zmielmy się do cna...

Szlak czarny Wejcherowo - Gdynia

 

Dane:

Bez_tytu_u.jpg

Mapa:

mapa.jpg

 

Śmiałków było dwóch - Stalowy Skwar Jamis Dragon 85kg i Karol SpecEpic XL - 112kg wagi :) Więc wysuszeni nie jesteśmy.

DSCN0584.jpg

 

 Po standardowej pół godzinnej walce z dziura w dętce - wyparowały 2 kleje, 1 łatka nie złapała, 2 też nie i w końcu kupiliśmy nową dętkę.

DSCN0585.jpg

A więc ruszylim - i się zgubilim jeszcze w Wejcherowie. Pomógł genialny program Locus Free. Im głębiej w las tym lepiej. Ale po chwili się zaczęło, podjazdy po 2 km, koleiny po leśnikach 1,5m, gałęzie i ślizganie opon na liściach.

DSCN0599.jpg

DSCN0604.jpg

W Rumi już się cieszyłem po czym zaczęły się wąskie podjazdy 2km w górę, 2 w dół x4...myślę sobie jadę do Rumii i SKM. Ale uratowały mnie serpentyny całkiem przyjemne. Po czym wpadliśmy na piaszczysta drogę stratowaną przez konie. Podprowadzilim...

DSCN0618.jpg

Dalej już było przyjemnie bagienne tereny wzdłuż jakiegoś strumyka, moczenie gity w nim i popas w Koleczkowie.

DSCN0619.jpg

I ostatnie 20km do Gdyni było już spoko.

DSCN0622.jpg

Meta przy starej wieży widokowej na Witominie nad Rivierą.

DSCN0622.jpg

DSCN0623.jpg

 

Dziękuje Karolowi za towarzystwo i motywację, bo był to najcięższy szlak jaki zrobiłem ever. Polecam.

 

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z dużym opóźnieniem ale jednak ...

Wypad w Beskid Śląski 25-30.05.2014

 

04_Ma%C5%82a%2BCzantoria%2B%2803%29.JPG

 

05_na%2BWielk%C4%85%2BCzantori%C4%99%2B%

 

06_Wielka%2BCzantoria%2B%2807%29.JPG

 

10_Cie%C5%9Blar%2B%2805%29.JPG

 

 

05_%C5%9Awiniorka%2B%2832%29.JPG

 

09_na%2BBia%C5%82y%2BKrzy%C5%BC%2B%2801%

 

14_%C5%BC%C3%B3%C5%82ty%2Bszlak%2BLazark

 

Panorama1.JPG

 

 

Troszkę więcej zdjęć do obejrzenia pod tym odnośnikiem:

 

https://picasaweb.google.com/109499522104275032083/20140530BeskidSlaski02?noredirect=1

 

Generalnie było extra. Termin idealny do spokojnego rowerowania po beskidzkich szlakach.

Sprzęt oraz różne teorie i opinie z Forum zostały empirycznie sprawdzone na własnej skórze, tyłku, nogach itd.

Podsumowując - szkoda że tak krótko. Niestety planów w 100% nie udało się zrealizować, ale jeszcze tam wrócimy ...

 

 

 

 

 

Edytowane przez marekgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej coś a'la księgowy :)

 

Prezentowane zdjęcia to podsumowanie pewnej propozycji złożonej Forumowiczom pod koniec 2013 r. i parę razy przypominanej na początku 2014 r.

Żeby nie było - nagadał, nawymyślał i nigdzie nie pojechał. A tak nagadał, nawymyślał i pojechał. ŁO !!!

Wszystkie dane techniczno - organizacyjne to temat raczej na priva (a jakby co to może i do piwa/przy piwie Skwarku Mariuszu) :icon_wink:

 

Jeżeli kto ciekawy to oczywiście się podzielę danymi technicznymi, topograficznymi itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wydaje się odpowiedni dla takiego pytania.

Katuję 29' 100/100 po trasach,gdzie prawie brak trekkingu,a przeważa frirajd.

(Z szacunku dla ojca-założyciela wątku markę ramy przemilczę).

Dla widła 100mm jest 70,5 stopnia główki i 331mm wysokości suportu - konsekwencje wiadome.

Do rzeczy :

Wstawiać standardowe 120mm,czy może 120mm i szukać z większym offsetem (dodałoby życia na kierze dodatkowo) ???

Co za,co przeciw ?

 

 

 

 

 

 

A może gra świeczki nie warta i zamiast się oszukiwać,że będzie lepiej od razu zamówic Bronsona i dobre buty na wypychy....

 

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez Tomek21001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...biurokrata.

Co to jest freerajd na rowerze? Jeździsz jak chłopaki z Where the trial ends? Czy mówimy o Ęduro? A może Trial? Czy AllMontajn? Ja bym pytał raczej na forum EMTB czy ĘduroTrophy, bo u Nas chyba więcej TwardychZadów (HT) niż PełnychPieluch (FS) :)

 

 

 

prawie brak trekkingu,a przeważa frirajd.
 

Panie Artoor czill ałt :thumbsup:  - co do wyprawy Marka - dziwię się bo zawsze była pełna relacja, a nie 3 zdjęcia i 2 zdania. Ale na piwo się umówilim  i swoje się dowiem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz, luz. Przecież napisałem gdzie masz pytać :) taka moja rada.

A nie śmieje się z Ciebie tylko z producentów rowerów, którzy robią nam wodę z mózgu. 

Jeśli jeździsz bez skakania to 100/100 dla mnie było by maksem co bym w rower włożył  najlepiej z blokadą(Spec Camber) mówiąc o 29erze. Więcej skoku to większe bujanie i gorsze podjeżdżanie i najważniejsze zmarnowany potencjał roweru. Mam to na co dzień, gdzie widzę rower 140-160mm tył/przód w 3mieście...

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...