Skocz do zawartości

[wycieczka] szukamy chętnych Poznań-Kołobrzeg. 1 dzień


domell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Tak jak w temacie szukamy chętnych na 1 dniowy wyjazd rowerowy z Poznania do Kołobrzegu.

 

Wyjazd koło godziny 17/18 w piątek 22.06, i jedziemy całą noc. (chciałem zauważyć, że jest to NAJKRÓTSZA NOC W ROKU i trwa około 5h, ciemno robi sie po 22 jasno juz przed 4).

Nie wszyscy popierają jazde w nocy lecz my jestesmy odmiennego zdania, bezpieczniej przedewszystkim, spokój i zazwyczaj bezwietrznie.

 

Szczegóły w trakcie ustaleń, chodzi o to żeby zebrac jak największą liczbe osób co by było raźniej (jakby nie patrzeć każdy łapie siły patrząc na drugiego i wtedy myśle ze nawet słabsi kondycyjnie nie pozwolą sobie na rezygnacje w trakcie) A poza tym jest to takze widowiskowe, pokazujmy swój sport wszedzie gdyż jak wiemy warto go uprawiać.

 

Wracając do wycieczki : tempo spokojne, trasa liczy z Poznania około 270 km. Dla ambitniejszych na miejscu mozna dokulać do okrąglych 300 :> Nie każdy może pochwalić sie 3 w przodu ;]. Na miejscu przewidujemy byś około południa w zależności od pogody zobaczymy na ile bedizemy mogli sobie pozwolic, następnie zjeść jakąs rybke czy nawet wykąpać sie w morzu. Powrót pociągiem, ze wstępnych ustaleń wracalibyśmy tym o 14.35 :

 

http://rozklad-pkp.p...331673&OK#focus

 

na miejścu jesteśmy około 20.

 

Jak na razie jest nas pewnych powiedzmy 5-6 znamy sie dlatego stwierdziliśmy ze można by zrobic większy skok, a jakże pięknie by bylo gdyby uzbierała sie około 15 osób ;>

Mimo tego że najmłodszy u nas ma 17 lat to nie straszna mu taka trasa. Nie przebieramy w kwestii wiekowej przyjmujemy wszystkich chętnych, choć nie chcielibyśmy tylko ich chęci lecz także pojęcie ze z jazdy podwórkowej nagle takiej wycieczki nie zrobią. Niestety jeżeli jeden odpadnie w drodze nie zostaniemy z nim i z tym trzeba sie liczyc.

 

 

Chętnych prosze o kontakt:

gg 23127399

tel. 515091775

Ewętualnie można pisać w komentarzach będę tu zaglądał ;>

 

 

P.S. Może znajdzie sie ktoś kto dorzuci cos od siebie, jesteśmy otwarci na propozycje.

 

 

P.S.S Podajcie info dalej. Niech nas będzie jak najwięcej. Fajnie można zacząć lato 2012 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza w temacie może i jest ale na PW się rozkręca. Uzbierała się już fajna grupa. Mam nadzieję że do tego czerwca ludzie się nie rozmyślą. Im więcej tym się łatwiej pojedzie :) Licząc, że nie będzie za dużo kapci po drodze :) ,,zrobimy szoł" w Kołobrzegu jak z samego rana wjedzie grupa kilkunastu, może i więcej kolarzy z POZNANIA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ja wiem, że na 11 jest duże pobocze jeździłem tam nie raz i pewnie nie tylko ja :) Problem jest w tym, że to jest 11 krajowa, nie wiem ilu nas będzie, ale na pewno powyżej 10 i każde pobocze na naszych polskich drogach krajowych jest i tak za małe. Trasa do Szamotuł do drogą przez wioski i ładnym całkiem asfaltem. Tak ja to widzę nie mam dużego doświadczenia w jeździe w grupie, jednak wydaje mi się, że jechanie pobocznymi drogami jest i tak lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł brzmi ciekawie. Jednak mam pytanie dotyczące zakładanej prędkości ( co to znaczy spokojne tempo)? :). I czy macie zamiar jechać non-stop czy też robić jakieś dłuższe przerwy? Bo jeżeli założyć jazdę non-stop takim spokojnym( przynajmniej moim zdaniem;) ) tempem 27-28 km/h to jesteśmy w stanie uporać się z tą trasą w 9-10 godzin . A jeżeli faktycznie uzbiera się większa grupa to takie tempo,przy założeniu że każdy będzie w miarę możliwości pracował na trasie, nie powinno być problemem. Tyle ode mnie jeśli idzie o propozycje do rozważenia. Myślę, że jesteśmy w stanie dojść do porozumienia i specjalnie się nie męcząc zrobić tą trasę w całkiem fajnym czasie;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł brzmi ciekawie. Jednak mam pytanie dotyczące zakładanej prędkości ( co to znaczy spokojne tempo)? :). I czy macie zamiar jechać non-stop czy też robić jakieś dłuższe przerwy? Bo jeżeli założyć jazdę non-stop takim spokojnym( przynajmniej moim zdaniem;) ) tempem 27-28 km/h to jesteśmy w stanie uporać się z tą trasą w 9-10 godzin . A jeżeli faktycznie uzbiera się większa grupa to takie tempo,przy założeniu że każdy będzie w miarę możliwości pracował na trasie, nie powinno być problemem. Tyle ode mnie jeśli idzie o propozycje do rozważenia. Myślę, że jesteśmy w stanie dojść do porozumienia i specjalnie się nie męcząc zrobić tą trasę w całkiem fajnym czasie;).

Jesli wyjedziemy o 17 to po 10godz masz 3 rano:P no liczac małe przerwy to powiedzmy bedziesz tam na 6..... i co dalej? O rybce zapomnij:)

Jesli chodzi o mnie to mysle, ze sr ok 25km/h bedzie ok. 11godz samego deptania, jakies przerwy po drodze i tak zeby koło 9-10 byc na miejscu.

Co Wy na to?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze czy pojade, dopadla mnie kontuzja kolana, jednak jak sie uporam z tym problemem to widze ze bedzie kolejny z uwagi na czas w jakim chcecie wyjechac, bo jesli chodzi o srednia to bez roznicy. gorzej ze w ten dzien ide do pracy i nie ma szans abym byl gotowy na 17, moze na 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie Tomka930. Jeśli chodzi o przerwy to ja to widzę tak jedną zrobimy większą w Szamotułach. Aby zakupić wodę i jedzenie na drogę, bo w nocy może być z tym problem, raz z prawie suchym bidonem szukałem wraz z domellem stacji przez około 70km a jechaliśmy drogą woj. Tak więc w Szamotułach zatrzymać się zrobić zakupy i lecieć dalej. Jeśli chodzi o dalsze przerwy to nie widzę większego sensu zatrzymywać się co chwilę po o tak jedziemy w nocy. Nawet nie będzie czego zwiedzać, więc przerwy ograniczymy do minimum.

Teraz co do czasu wyjazdu nam 3 lata temu udało się trasę w 3 przejechać w 11h i 12min http://sq3mko.bikestats.pl/215898,Poznan-Kolobrzeg-D-Rekord-pobity.html Jechaliśmy w 3 było dużo przerw technicznych niestety. Jednak wydaje mi się, że jeśli nie będzie takich problemów, a przerwy będą potrzebne tylko na chwilową regenreacje czy też potrzeby fizljologiczne to czas przerw może wynieś jakąś 1h no może 2 godziny. Wychodzi na to łaczny czas to jakieś 12-13 godzin. Wyjazd więc proponuje ustalić na 19,30 wtedy więkoszość nawet Ci co pracują do 18 są w stanie zdążyć. Tyle jeśli chodzi o czas wyjazdu.

Trasę podałem wcześniej.

Mam jeszcze mała prośbę niech każdy kto chcę jechać doda posta na ile procent jedzie. Wiem wiem, że było napisane kontakt przeg gg i takie tam, ale trochę ludzi poopisało i się z Domellem pogłubliśmy. Będziemy mieć mniej więcej zarys ile osób jest chętnych. Ja też poinformowałem paru znajomych poza forum, tak więc jak pewnie pisałem wcześniej może się uzbierać dośc fajna grupa.

 

Jakie kolwiek uwagi pytania czy coś w tym stylu prosze smiało piać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile procent to się okaże, jak wyjadę na jakiś dłuższy rower bo póki co, dałem odpocząć kolanu i zobaczę czy jest już ok. Wolał bym uniknąć sytuacji, w której po 100 km okazuje się że dalej nie da rady i co tu począć w nocy :)

Jeśli będzie dobrze to jadę na 90 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...