Skocz do zawartości

[rower] Jamis Exile Comp vs Cube Acid vs Kross B6 vs ?


tomgreiner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

planuję powrót do roweru po dłuższej przerwie, w związku z czym planuję zakup czegoś nowego. Tutaj prośba do was o pomoc w wyborze właściwego, bo im więcej na ten temat czytam na forum i w internecie tym jestem głupszy.

 

Krótko o mnie i moich preferencjach:

 

Wzrost: 192 cm

Waga:78 kg

Odległość od krocza: 87 cm

Zastosowanie roweru: wycieczki ok. 20-40 km, +-100km tygodniowo. nawierzchnia: asfalt, szutry, leśne ścieżki, raz na jakiś czas góry, ogólnie im mniej asfaltu tym lepiej, ale ma się też nie bać jazdy w mieście (krawężników, schodów)

Co do samego roweru to zależy mi przede wszystkim na dobrej ramie (cała ta geometria mnie przerasta, kąty nachylenia, długości itp.), grupa sprzętu nie jest czynnikiem najważniejszym, tak samo waga. Chciałbym solidny, trwały rower, który da mi możliwość ewentualnej rozbudowy w przyszłości w miarę przejechanych kilometrów i zużytych podzesołów. Co do pozycji za kierownicą to nie chciałbym zbyt krótkiej ramy, żeby nie być wygiętym i nie chciałbym również pozycji zbliżonej do trekingowej, pochylona, ale plecy względnie proste byłoby idealnie.

Cena: najlepiej do 3500zł, aczkolwiek jeśli byłoby coś naprawdę wartego grzechu to jestem dać trochę więcej

 

Przy wyborze roweru prosiłbym też o poradę co do wielkości ramy, bo z tego co wyczytałem to różnie to bywa. Do poniższych przymierzam się na jazdę próbną:

 

Jamis Exile Comp 19" - najbardziej zależy mi na opiniach na temat tego roweru i ramy, czy czasem nie jest za mała

 

http://www.jamisbike..._exilecomp.html

 

Cube Acid 29 -20" czy 22" - wiele już na ten temat było powiedziane, ta pozycja 'rekreacyjna' trochę mnie martwi (i gdzie w Krakowie można byłoby takowego dosiąść?)

 

http://www.katalog.b...573,brand%3D112

 

Kross Level B6 L

 

http://www.kross.pl/...r#specification

 

Może jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym?

 

Dzięki bardzo,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Jamis Exile Comp 19" - najbardziej zależy mi na opiniach na temat tego roweru i ramy, czy czasem nie jest za mała

 

http://www.jamisbike..._exilecomp.html

 

 

Hej Tomek, to cię uszczęśliwię (mam nadzieję). Na dniach ukaże się pierwsza część testu tego roweru. Ale uchylę rąbka tajemnicy.

 

Exile to moim zdaniem taki wszędołaz. To nie rower do wielkiego XC, ścigania się lecz doskonała maszyna na co dzień - ścieżkowiec. Pierwsze wrażenie...zaskoczę was i samego siebie....jakbym siedział na Specu Camber, mimo że brak zawiechy. Pozycja bardzo wygodna, wyprostowana. Kolejne zaskoczenie - ten rower genialnie skręca - oczywiście relatywnie do masy i warunków, ale spodziewałem się krowy. Tymczasem manewruje się nim lepiej niż moim własnym teoretycznie zgrabniejszym sprzętem. No i to poczucie stabilności....bezcenne.

 

Wady...no cóż...to jednak jest kawał roweru. Rozpędzić to cholerstwo nie jest łatwo. Koła mocne, ale ciężkie. Zresztą cały jest raczej pomyślany pod kątem pancerności niż lekkości..i dobrze. Człowiek ma pewność, że nie rozwali się na byle krawężniku lub kamieniu. Choć naturalnie, potencjał odchudzania jest potężny i można wycisnąć z Jamisa znacznie więcej niż fabryka daje. Mój wzrost 182cm, testowy rozmiar 19". Myślę, że ty powinieneś zastanawiać się jednak nad 21" bo tu pewnie zabraknie ci sztycy i długości górnej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję przejechać się Krossem i Jamisem. Krótkie wnioski:

- pozycja na Krossie rozm. L jest bardziej wyprostowana niż w Jamisie 19", Jamis oferuje mi to czego szukałem, 19" i sztyca wysunięta na max jest idealnie (mam taką nadzieję, ale to wyjdzie po kilkuset km)

- Jamis sprawia wrażenie solidnego czołgu, Kross sprawia wrażenie trochę kruchego w porównaniu do niego

- wygładzone spawy w Krossie wyglądają świetnie

- do manetek srama trzeba będzie się przyzwyczaić, nawyki po shimano pozostały

- wspomniana przez Ciebie Sliski stabilność w Jamisie jest niesamowita

- radość z jazdy też jakoś przemawia za Jamisem, aczkolwiek to już bardzo subiektywne odczucia

 

wszystko wskazuje na to że podjąłem już decyzję, i zwycięzcą jest Jamis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...