Skocz do zawartości

[do 2000zł] rower bardziej na las niż drogi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że jestem nowy na forum to przywitam się ze wszystkimi raz jescze, więc witam. Mam problem postanowiłem sobie kupić rower już coś lepszego niż moha stara delta. Przeczytałem wiele postów na forum jak i pojeździłem po sklepach, i teraz mam większy mętlik w głowie niż wcześniej. Na początku rozważałem kupno tylko z hamulcami hydraulicznymi, teraz zaś sam nie wiem. Czytałem i słyszałem wiele pochlebnych opinii na temat cube analog(mimo ceny 2200 mógłbym mieć go za 1600-1700) oraz unibike evolution czy też kross level 2,4. Jednak wiem że równie dobrą marką jest merida. I tu pojawia się moje pytanie czy warto płacić i brać z hamulcami hydraulicznymi, czy są naprawdę warte swojej ceny czy też lepsze są stare poczciwe v-brake (oczywiście reszta osprzętu też wchodzi w grę jednak to mi nie daje najbardziej spać po nocach :D ). Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrauliczne są bardzo podobne, tylko to je wyróżnia, że mają płyn,a nie linkę.

Nie wiem, dlaczego wszyscy się na to biorą.

V-brakee jest trudno ustawić, ostatni jechałem i wpadł mi kamień, klocek się przesunął o i haczył o oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnicy między hamulcami to wiem czym się różnią tylko chodzi mi o aspekt czy jest to warte dopłacenia do roweru. Chciałbym też dowiedzieć się opinii na temat cube aim disc (wyszedłby mnie ok.1600), jednak ciekawy jestem waszych opinii co byście polecali od siebie a ja bym możę miał to trochę taniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disc czy V do jazdy po lesie?

Moim zdaniem tylko Disc.

Dlaczego? dużo mniejsza możliwość zabrudzenia/zamoczenia ponieważ są przy osi a nie po obwodzie koła. Co to daje? wjedź w błoto w lesie (takie z 10cm), najedź na większą kupkę mokrych liści i niech wtedy zajdzie potrzeba zahamowania... Disc zahamuje, V może tak, może nie...

Moja jazda to głownie pola i lasy. Miałem V, mam Disc i wiem że jest to podstawowa rzecz na którą bym teraz zwrócił uwagę przy zakupie.

Jazda spacerowa po mieście - tutaj bym się i może zastanawiał, jazda po lesie - nie ma alternatywy, tylko Disc, zawsze warto dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro sprawę hamulców mam załatwioną to co byście poradzili z rowerów. Czy dla mnie że tak się wyrażę laika warto dopłacać nie wiadomo ile do analoga czy brać aim disc, bądź też macie właśne propozycje sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega który tam pracuje wyliczał mi wszystko i wychodzi że analog będzie kosztował 1850 zaś aim disc 1550 czy jest sens dopłacać dla mnie 300 złotych(nie będę nim jeździł w maratonach czy innych zawodach)? Czy też może w tej cenie znajdę coś podobnego innej marki i też porównywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...