Skocz do zawartości

[2500-3500zł] MTB XC (29er?) lub cross - potrzebna pomoc w wyborze z 19 modeli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Bardzo długo głowię się nad kupnem roweru, ale ponieważ nie jestem w stanie sam zdecydować, potrzebuję pomocy. Stworzyłem listę wszystkich modeli, które wg mnie mają najlepszy stosunek ceny do jakości (oraz mi się podobają :P). Największy problem jest taki, że sam do końca nie wiem czego chcę - tzn prawdziwego MTB czy Crossa. Nie jestem nawet zdecydowany na 26" czy 29" :)

 

Najpierw parę najważniejszych informacji:

Na czym obecnie jeżdżę: Unibike Fusion (2008) 21"

Gdzie jeżdżę: 60% miasto (asfalt/kostka), 40% park/las (szuter, trochę korzeni na mniej uczęszczanych/bardziej dzikich trasach)

Ile jeżdżę: 15-40km dziennie, nie każdego dnia, raz na miesiąc zdarzy się większa wyprawa w okolicach 100km

Jak jeżdżę: tak szybko jak tylko mogę (w mieście z zachowaniem rozsądku oczywiście), ogólnie wyczynowo/na czas

Gabaryty: 190cm wzrostu, 85kg wagi

 

Nie mam preferencji co do rocznika (tzn czy 2012 czy 2011), ale rower musi być nowy.

 

Na pewno rower powinien być jak najbardziej uniwersalny, więc wolałbym nie brać roweru z typowo terenowymi oponami, chyba że nie będzie zupełnie wyczerpywał budżetu, wtedy mógłbym dokupić do niego jakieś dobre semislicki (typu Smart Sam).

 

Przede wszystkim zależy mi na skróceniu listy rowerów które rozważam z 19 do max 3-5, tak by było mi łatwiej zdecydować. Niezależnie od kategorii.

 

Dodatkowym problemem jest to, że wiele z tych modeli jest tylko do kupienia po sprowadzeniu lub przez internet, więc nie jestem w stanie praktycznie żadnego "przymierzyć" przed zakupem.

 

Podsumowując prosiłbym o pomoc w wyborze najlepszych rowerów z załączonej listy, oraz o pomoc z decyzjią co do typu roweru (obecnie walczę głównie między 29erem a crossem).

 

Na żółto zaznaczyłem najlepsze wg. mnie opcje (tzn te które najbardziej odpowiadają mi sprzętem i wyglądem)

Rowery.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jeśli mogę to podłączę się pod twój temat ze względu na podobne upodobania i gabaryty. ;d

 

Co do dylematu na temat rozmiaru koła polecam do przeczytania: http://rowery.trojmiasto.pl/26-cali-kontra-29-Na-jakich-kolach-wybrac-gorala-n53616.html

 

Ja decyduję się chyba na Cube Acid 29, tyle że potrzebuję małej porady. Mierzę 188cm, ważę 64kilo jeżdżę głównie po trudnych ścieżkach i po lesie. Nie lubię jeździć po szosach, ale czasem jestem zmuszony. Stąd mam pytanie co do rozmiaru ramy, bo podobno w 29' są one większe. Jaka rama będzie lepsza 19, czy 21 cali?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez safian, 21 Czerwca 2012 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 21 Czerwca 2012 - Brak powodu

Jeśli chodzi o 29er, to faktycznie rowery w teren, tak jak i typowe 26", aczkolwiek troszkę bardziej komfortowe. Jest jedno "ale"-rower 29 w tej samej cenie co 26, będzie zawsze cięższy. I w tym momencie jego zalety biorą trochę w łeb. Z drugiej strony do jazdy, takiej o jakiej piszesz zdecydowanie najlepszy będzie jednak cross. Lżejszy i w zbliżonych cenach powinien być lepiej wyposażony. Mogę Ci polecić po przejrzeniu różnych ofert, np. http://allegro.pl/ni...2309223765.html. Lekki, szybki rower na doskonałym (jak w tej cenie oczywiście) osprzęcie, lepszym o mniej więcej klasę od Twoich modeli crossów. Jak dla Ciebie rozmiar 580mm. Przypuszczam, że rower możesz obejrzeć i się przymierzyć się do niego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cube Nature Pro ma XT P/T i tarczówki. Ogólnie zapomniałem napisac o dwóch rzeczach jeszcze:

1) Tarczówki obowiązkowe, nie chcę V-Brake i nie chce wymieniać V-Brake na tarczówki, nawet jesli sie da

2) Wolałbym zawęzić moją listę, a nie rozważać jeszcze kolejne, nowe propozycje.

 

Na razie jedyny wniosek do jakiego doszedłem to taki, że CUBE Acid 29er jest lepszy od Krossa Level B6 pod każdym względem (oprócz małej różnicy w wadze). Szkoda, bo Kross jest pięęęęękny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez safian, 21 Czerwca 2012 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 21 Czerwca 2012 - Brak powodu

Cube Nature Pro ma XT P/T i tarczówki. Ogólnie zapomniałem napisac o dwóch rzeczach jeszcze:

1) Tarczówki obowiązkowe, nie chcę V-Brake i nie chce wymieniać V-Brake na tarczówki, nawet jesli sie da

2) Wolałbym zawęzić moją listę, a nie rozważać jeszcze kolejne, nowe propozycje.

 

Na razie jedyny wniosek do jakiego doszedłem to taki, że CUBE Acid 29er jest lepszy od Krossa Level B6 pod każdym względem (oprócz małej różnicy w wadze). Szkoda, bo Kross jest pięęęęękny ;)

 

Rozumiem,

aczkolwiek o ile się nie mylę, to tego Muesinga masz pod nosem.

Sam bym podjechał na Twoim miejscu i sobie obejrzał, przecież to nic nie kosztuje,

a piszesz, że dobrze by było się przymierzyć...

Co do tarczówek, to ja osobiście wolę dobre V-brake, niż najtańsze tarczówki.

Cube Nature Pro ma xt przód i tył oraz najtańsze tarczówki, ale cała reszta o klasę słabiej niż Muesing,

a cena Cube o 250 wyższa...

Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...