Skocz do zawartości

[Giant]Części do wymiany.


weight

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie łańcuch jest juz wyciągnięty. Widać to na pierwszym zdjeciu. U góry zdjecia ogniwa łańcucha przylegają dobrze, a im niżej tym bardziej odstają od zebów.

Ja osobiście spróbowałbym na razie kupić nowy łańcuch (nawet najtańszy) i zobaczyć czy zębatki go przyyjmą. Jesli nie to wtedy wymieniać systematycznie: zębatki (lub całą korbe) i/lub wolnobieg jesli będzie potrzeba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie! Wywal ten wolnobieg bo to jest na 100% powód przeskakiwania - moje stare, zużyte wolnobiegi są w lepszym stanie od tego na zdjęciu. Szczególnie druga zębatka od zewnątrz ma strasznie ostre ząbki, a powinny być w kształcie stożka.

Taki wolnobieg kupisz za 30zł w zwykłym sklepie rowerowym. Do tego od razu wymień łańcuch - do 20zł dostaniesz. Ja tak robię i wolnobieg w miom rowerze wymieniam średnio co 2500km. Rocznie to 2-3 razy zmieniam zależy ile nakręcę km.

 

A tak w ogóle to nie dałbym tyle za ten rower. Cudo to to nie jest ale za taką kwotę to byś dostał lepszy używany model.

Koleś jak go Ci już sprzedawał to mógł go chociaż jakoś konkretniej wyczyścić. Korba i wielotryb jakieś takie upaćkane...

Nie było warto. No i jeszcze to scentrowane koło...świadczy to o tym, że koleś nie zwracał uwagi na teren i nasze polskie drogi. A jeżeli dawał opis, że jest sprawny to kompletnie skłamał, bo Ty mówisz, że przeskakuje...czegoś takiego w ogóle nie powinno być. Ja gdybym miał sprzedawać rower to zadbałbym o niego i wyczyścił, sprawdził, wyregulował porządnie, a nie tylko z kurzu obetrzeć...Najprostrzy sposób to po prostu wszystko benzyną wyczyścić, a np. łańcuch dać do słoika żeby wyżarło brudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po fakcie każdy mądry że się nie opłacało bym załatwił taniej itp.

To załatw mi innego gianta 19 lub 20 calowego.

Za 500zl proszę.

 

Wolnobieg z tyłu ? jest zużyty i dla tego przeskakuję ? jak on najlepiej wygląda z całego roweru.

Chyba miałeś na myśli zębatki na korbie.

Te z tyłu wolnobieg ponoć jest dobry.

To nie jest przyczyna przeskakiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego weight po pierwsze nie potrzebujesz roweru ani 20 calowego ani nawet 19 , na twój wzrost wystarczyło by nawet 17 cali dla roweru MTB, sam mam 176 cm wzrostu i rozmiar 17.

 

no ale jeśli dla ciebie jest ważne że na ramie masz napisane GIANT to nie ma o czym gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego nie wiże w forum bo 70% albo więcej to tutaj głupoty.

Kupiłem 19 calowy gianta a nie jakiegoś krossa czy inne, dla mnie liczy się marka a giant jest 100 razy lepszy od jakiegoś np krossa.

Czy inne tanie padło z biedronki.

 

Po drugie 17calowy chyba oszalałeś bez obrazy ale niech inni forumowicze wiedzą że na wzrost 175cm żadene 18calewy czy 17 najmniej 19 ale proponowałbym 20.

Jak 19 calowy który teraz mam jest za MAŁY. Siadełko mam prawie na samej górze a i tak nogi jak pedałuję nie mogę wyprostować w kolanie bo już pedał jest na samym dole a powinienem.

Dobrze koleś w sklepie mi mówił że nie ma co patrzeć na te regulaminowe wymiary co podajecie na stronie bo to kłamstwo każdy rower jest inny.

Powiedział mi że ma taki sam wzrost i też ma gianta i nie wyobraża sobie mniejszego niż 20 i miał rację, bo miał 19 i nie jeździło mu się komfortowo.

 

Dla mnie idealny myślę że by był 20cali 19 cali jest na styk a nawet troszkę za mały WIEM BO MAM i nikt mi tego nie powie.

Jak bym kupił 17 to dopiero bym wyglądał jak jakieś dzieciak z rowerem od 12 latka ;p

 

Na szczęście mniejszego nie kupiłem jak mi doradzaliście.

Tak dla mnie jest ważne Giant a nie Kross. I tu nie chodzi o wymiar całe szczęście że 19 kupiłem, coś mi nie pasowało to co mówiliście że 17calowy lub 18 bo 19 może być za duży ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co stresować Panowie. Opinia jest jak d... - kazdy ma swoją (przynajmniej teoretycznie). ;)

Co do rozmiaru to obaj macie rację i zarazem się mylicie (tak, żeby namieszac więcej, a co mi tam). Bo główny rozmiar ramy (czyli ta słynna długość rury podsiodłowej w calach) to dopiero przysłowiowy czubek góry lodowej... Jest to dopiero jeden z wielu wymiarów, czynników sprawiających, że dany rower nam pasuje lub nie. Dochodzą do tego jeszcze takie rzeczy, jak: typ roweru, ogólnie pojęta geometria ramy (czyli pozostałe wymiary "rurek"), długość sztycy, szerokość kierownicy, długość i kąt mostka, czy chociażby płeć rowerzysty... itd.

Nie wspominając o osobistych preferencjach. Jednemu wygodniej się jeździ na małych ramach bo są zwrotniejsze. Inni wolą większe "mniej nerwowe" rowery. Nigdy nie jest tak, że dla danego wzrostu przypisany jest tylko jeden rozmiar i basta. Stąd takie rozbieżności przy doradzaniu. Dlatego dobrze wysłuchać każdego i wyciągnąć odpowiednie dla siebie wnioski.

 

Pozdrawiam i życzę dużo kilometrów na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he.

Ale 17 calowy na 175cm to już trochę przesada w szczególności że ja ważę prawie 90kg to dziwnie bym wyglądał.

Na szczęście już nie rosnę to 19 jest git. Ale nie mniejszy.

Na dniach kupię ten łańcuch go jest masakra, chyba jest walnięty bo jak patrzyłem dziś to te srebne jak by kuleczki w łańcuchu latają w prawo i w lewo przód tył a one chyba powinny być nie ruchowo ale mogę się mylić.

 

Jeźdze do pracy dziennie w 1 stronę 10km ;p to dziennie robię te 20 spokojnie.

Jadę około 30min 10km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eh.

Wymieniłem nowy łańcuch cały się pokaleczyłem, ze 3 godziny aż głowa mnie boli.

Z nowym łańcuchem to przeskakuję teraz całkowicie nie da się jeździć lekko tylko i już przeskakuję nie o 2,3 ząbki tylko o całą zębatkę.

 

Nie wiem już co robić czego to jest wina, na starym jakoś się dało jeździć a na tym to kibel.

Ktoś może coś podpowiedzieć ;/.

http://allegro.pl/lancuch-shimano-cn-ug51c-6-7-8-114-ug51c-rzeszow-i2351151685.html

 

Takie coś kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskakuje gdzie? Na zębatkach korby (przód)? Czy może na zębatkach wolnobiegu (tył)?

W jaki sposób przeskakuje? "Ślizga się" po zębach konkretnej zębatki czy moze przeskakuje z jednej zębatki na inną?

Skracałeś łańcuch do takiej ilości ogniw, jak stary czy może założyłeś dłuższy?

 

Przyjrzyj się jak przylega do poszczególnych zębów. Jeśli odstaje tak, jak stary to znaczy, że trzeba też wymienic ten element napędu (wolnobieg lub korbę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skracałem, założyłem oryginalnie, muszę kupić rozkuwacz do łańcuchów bo nie mam.

Wydaje mi się że na przodzie ślizga się po tych zębach, stary przeskakiwał z zęba na zęba a ten lekko tylko i zaraz ślizga się po przedniej korbie że nie da się jechać.

 

Może dla tego że jest za długi, nie mam rozkuwacza to nic nie zrobię.

 

Dziś przejdę się do rowerowego i poszukam tego rozkuwacza i wieczorkiem napiszę co udało mi się zrobić.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócenie łańcucha może pomóc choć są na to raczej małe szanse. Nawet jeśli pomoże to w najbliższej przyszłości i tak czeka Cię wymiana korby. Niektórzy reanimują korby przez podpiłowanie pilnikiem zębów ale ja sam tego nie robiłem i nie wiem czy to coś daje.

Myslę, ze najprostszym rozwiązaniem jest kupno nowej korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/korba-shimano-fc-ts32ac-170mm-42x34-i2385308294.html

Dziwne trochę bo na zdjęciu niby jest nowa ta shimano a widać że niektóre zęby są zjechane.

Ona wygląda prawie tak samo jak moja, nie wiem

 

Tutaj jest moja.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/da2fa52a292c2be3.html

Jak patrze na te dwie to nie widzę żadnej różnicy a nawet wydaje mi się że moja jest lepsza ;p

 

Czy tak korba nowa będzie pasować i czy nie lepiej kupić coś lepszego.

Jeszcze ostatnio przy wymianie łańcucha tylne koło zdjąłem chciałem wyczyścić piasty to po odkręcaniu tych śrub na osi i wyjęciu tej osłonki czy jak to się nazywa to wyleciała mi kulka ;/ Nie wiem czy tam przypadkiem nie powinno być jakiś łożysk kulkowych czy coś.

 

Bo u mnie te kulki są luzem i tak jak by jednej brakowało.

Może mi ktoś pomóc dobrać jak jest źle te łożyska na allegro żeby pasowały.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem było na odwrocie korby sorry za temat.

Jest to korba shimano FC-TY33

Jaką teraz mam kupić żeby pasowała z allegro jakaś dobrą żeby nie kupować co chwile możesz coś polecić tylko nie za 300zl ;p.

Coś do 100zl kupię dobrego czy raczej nie.

Jeszcze nie wiem jak te piasty sprawdzić;/

Wieczorkiem skoczę do piwnicy i zobaczę dokładnie może coś znajdę jaki to mogel itp najlepiej zrobię zdjęcia jakieś lepsze.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że ta korba jest na imbusa chyba, a moja stara na klucz nasadowy 14.

Czy po odkręcaniu tej śruby 14 wyjmę cała korbę czy potrzebuje jeszcze czegoś.

A ta nowa to tylko ją wkładam w ramę i skręcam nic innego nie potrzebuję ona ma all akcesoria.

 

Sorry za zawracanie dupy ale nie oszukujmy się nie znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...