Skocz do zawartości

[uchwyt] do przewozu rowerów; na klape?


colarz

Rekomendowane odpowiedzi

Niee, w 970 jest pasek którym spinasz rowery do siebie. Żeby nie rysowały się o siebie założyłem i na bagażnik, oraz na 2 rower osłonę neoprenową (taką do rur - * ICMARKET * Armacell - Otulina Tubolit DG, 110/13 mm ).

Jakie są plusy bagażnika typu thule 970:

1. Prostota montażu/demontażu - ma być szybko łatwo i wygodnie,

2. Wynalazek jest lekki i zajmuje mało miejsca!! w bagażniku, nawet ze światłami (po prostu je odpinasz) banał!!

2. Bezpieczeństwo rowerów/bagażnika. Otóż bagażnik ten unosi niejako rowery stosunkowo wysoko w porównaniu z tymi platformowymi (koła na belce). Innymi słowy nawet jak tył auta potocznie mówiąc "siedzi" załadowany przy wyjeździe na wakacje, nie ma bata żeby rower, a co ważniejsze BAGAŻNIK przytarł o asfalt/ziemię. Widziałem ostatnio w weekend majowy, jak na parking trawiasty wjeżdżał Passat z "wypasionym" bagażnikiem i dwoma rowerami. Zjeżdżając z chodnika (krawężnik) przytarł o niego.. nie wiem czy go zniszczył, dla mnie ważne - przychaczył. Zwróć uwagę na foty tych bagażników, nawet w necie - widać wyraźne różnice w wysokości. Aż strach pomyśleć co będzie przy jakimś fajansowo wykonanym (za wysokim) "leżącym policjancie" ... Nie wspomnę już co zostanie z rowerów jak ktoś wjedzie Ci w zadek, tu najwyżej do wymiany będą koła (nieco tylko abstrakcyjny przykład, ale jednak).... :whistling:

A to czy dwa, czy 3 rowery... cóż... to już Twój wybór. Ja mam na dwa (prostszy bagażnik bez narzędzi) , mimo 2 dzieci. Daję radę.. zresztą używki bagażników idą na aukcjach jak bułeczki. Nie będzie problemu ze sprzedażą, nawet jak urodzi się dzieciaczek i trzeba będzie dokoptować jeden rower ;)

Tak czy inaczej gratula sensownego wyboru....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 'piotrpki' , Zrezygnowalem z bagaznika na dach, ostatecznie trzymam sie bagaznika na hak,

a co do bagaznika 'kolarskiego' to odpada, mam rowery z leftym, i zeby odkrecic kolo musze odkrecac zacisk hamulcowy, i dodatkowym kosztem jest uchwyt na oś z leftego,

Co do wagi, to nie bedzie az tak duzo kilo , maxymalnie bagaznik z 2 rowerami to 50kg, wiec nie ma zbytnio co go dociskac,

 

a na zaslonięte światła, to kupuje sie dodatkowe i wiesza na ostatnim rowerze, lub bagaznik ze swiatlami, i problem swiatel znika,

 

do 'ElDiablo' dzieki na zwrócenie uwagi na wysokość bagaznika z rowerami, jakoś o tym nie pomyślałem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jasne, jasne.. A na ujęciach tanie podróbki i jednego i drugiego ;)

A tak nawiasem miałem napisać jeszcze jedną rzecz (do wiadomości ewentualnych osób zainteresowanych postem), która zaczyna się zdarzać coraz częściej, dot. bagażników dachowych. Że zacytuję kolegę z innego wątku:

Ja straciłem rower w bardzo głupi sposób, zdjeli mi go z bagażnika dachowego w Szczyrku. Wszedłem do knajpy a jak wyszedłem, już został tylko przecięty bagażnik rowerowy (aluminiowe rurki). Ale zameczek na kluczyk nie puścił. Złodziej wiedział co kradnie, rower był ubłocony tak że nie było widać co to za marka, równie dobrze mógł to być full za trzysta zeta z Tesco. Policjant, jak kradzież zgłaszałem, powiedział że nie jestem pierwszy, juz parę razy się zdarzyła taka kradzież w ten sam sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...