Skocz do zawartości
  • 0

[rower] Romet - single speed


oleczek1988

Pytanie

Witam po raz kolejny.

Mój kolejny projekt, tak po skrócie jest to rama "Romet" co do modelu nie mam pojęcia :whistling:

Rower z przeznaczeniem "single speed"

Na początku był w kolorze czerwonym, lecz była zmiana koncepcji i jest niebieski :rolleyes:

 

Przełożenie: 46/18=2,55 optymalne do miasta :thumbsup:

 

Kosztorys:

rama: 50zł

piaskowanie: 30zł

lakier: 50zł

łańcuch KMC: 25zł

korba Romet (46z): 31zł

wkład suportowy: 30zł

koła Alexrims: 188zł

opony Kenda 23c: 58zł

dętki Kenda: 26zł

opaski na obręcz: 12zł

chwyty: 5zł

hamulce: 16zł

oświetlenie: 17zł

dzwonek:12zł

koronka(18z) z podkładkami: 30zł

linki, pancerze, końcówki linek: 10zł

gwintowanie mufy oraz widelca: 20zł

suma:610zł

nie licząc koszta przesyłek i paliwa ~50zł :)

 

 

 

poniżej zdjęcia zaraz po zakupie:

rower w opłakanym stanie + zabezpieczone farbą do pieców ;)

1dscf5800.th.jpgramadokolarkizdjecia.th.jpgramadokolarkilodz.th.jpg

 

tutaj jak widać rama wypiaskowana:

dscf5820g.th.jpg

 

a tutaj efekt końcowy:

50709879.th.jpg59038709.th.jpg29074674.th.jpg15072680.th.jpg76881967.th.jpg50687793.th.jpg96560565.th.jpg39545267.th.jpg18444962.th.jpg52754687.th.jpg

 

 

 

 

Czekam na opinie, pozdrawiam ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam identyczne przełożenie (46x18) w swoim.

 

Po co napinacz? Z tego co widać na zdjęciach rama ma wystarczając długie haki żeby napiąć łańcuch bez pomocy napinacza.

 

No a pozatym to bardzo fajnie, mimo że dosyć drogo wyszło, zwłaszcza te koła, osobiscie wziąłbym na tył piastę z gwintem 1,37'' tylko przesuniętą na srodek i na to wolnobieg jednorzędowy, wtedy są równo napięte szprychy w tylnym kole. Sam tak mam i jest to tanie (piasta kosztuje 15 zł) i powiedziałbym pancerne, tudzież zastanawiałbym się nawet czy nie lżejsze.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co napinacz? Z tego co widać na zdjęciach rama ma wystarczając długie haki żeby napiąć łańcuch bez pomocy napinacza.

z początku był plan aby jezdził na łańcuchu "Dartmoor Core 3/32" ale miałem problem z napięciem tego łańcucha że strzelał po zębatce albo za bardzo zwisał więc postanowiłem zmienić na "KMC" i dołożyłem przerzutkę, która robi za napinacz.

 

No a pozatym to bardzo fajnie, mimo że dosyć drogo wyszło, zwłaszcza te koła

dzięki :thumbsup: co do kosztów to chciał nie chciał ale za darmo nikt nic nie daje a szkoda :whistling:

 

osobiscie wziąłbym na tył piastę z gwintem 1,37'' tylko przesuniętą na srodek i na to wolnobieg jednorzędowy

myślałem na tym z początku ale kaseta do mnie bardziej przemawia :sweat:

 

 

pozdrawiam ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, teraz robi mega wrażenie :D

 

Ale żeby nie było znowu się przyczepie - przy wysokiej kierownicy ten dysk to faktycznie dla szpanu :P Tym niemniej ładnie wygląda.

 

Kojarzy mi się ta kiera z rowerem do polo ale one mają osłonięte szprychy z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...