Skocz do zawartości

[800]Rower górski, najlepiej znanej marki.


GerbaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję zakup roweru za ok.1 miesiąca i szukam jak najlepszego roweru jakiego da się znaleźć.

Jak dotąd myślałem na Krossem Hexagonem V2 2011: http://pmbike.home.pl/pl_PL/p/KROSS-HEXAGON-V2-2011/377 Czy warto brać Krossa czy jest coś lepszego w tym przedziale cenowym. Mam zamiar jeździć głównie po utwardzonych drogach lecz chce aby był gotowy do zjazdu z górki w lesie po kijach i piasku. Oczekuje w miarę dobrej amortyzacji, bo teraz mam rower bez amortyzatora [oczywiście przedniego] i jest niemiło tak skakać.Co mi zaproponujecie na moje wymagania? Dodam że chcę rower nowy z min. 2-letnią gwarancją i ze sklepu rowerowego online lub stacjonarnego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trochę trudno znaleźć nowy z jakimś sensownym amorkiem, bo ten co w tym Kross'ie ukazujesz to tandeta, lepiej poszukaj czegoś używanego, ale porządniejszego, jak np.Author'a. Ich modele są solidne i zaufane, a przy tym nie drogie. W moim sklepie można zanzleźć:

http://www.rb-rowerek.pl/author-outset.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym Author którego podałeś jest lepszy od Krossa. Czyżby ten mustang z przodu miał być lepszy od zooma w krossie, a poza tym author jest cięższy i droższy więc na pewno nie jest lepszy od naszego, polskiego krosika który jest chyba najlepszym rowerem w tym przedziale cenowym.

P.S. To na pewno nie są rowery które nadają się do skakania (Chyba że z krawężnika :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nawet ok, ale czytałem, że hamulce z tej firmy są montowane tylko dla Kross'a i "makrokeszy", żeby było taniej. Na nich możesz się "przejechać"

Czyli co to znaczy? Bo chce rower na lata. Mój poprzedni Kross miał problem z hamulcami taki że wogóle nie działają i jeżdzę na tym rowerze bez hamulców.

Czy to znaczy że 2-3lata i hamulce do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od razu zmienilem klocki hamulcowe bo były badziewne ale to koszt 20 zl ;) do tej pory wszystko jest ok. nic jeszcze oprócz tych klocków nie wymienialem a jezdze dosyc duzo;) prawie codziennie 20 km i czasem duzo wiecej;) jak bedziesz dbac nic nie powinno sie psuć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od razu zmienilem klocki hamulcowe bo były badziewne ale to koszt 20 zl ;) do tej pory wszystko jest ok. nic jeszcze oprócz tych klocków nie wymienialem a jezdze dosyc duzo;) prawie codziennie 20 km i czasem duzo wiecej;) jak bedziesz dbac nic nie powinno sie psuć :D

 

Dokładnie! Tylko musisz pamiętać o konserwacji, smarowaniu i oczywiście o regulacji. Wtedy nie będzie problemu. Bo ja miałem przypadek, że w moim nie zakonserwowałem ich na zimę, na wiosne się okazało, że wcale nie hamują, a z otworów wydostały się tylko za pomocą młotka ;) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejne Pytanie:Jaki uskok ma ten amortyzator Bravo 375. Bo rower kupuję 10 Czerwca a chce do tamtego dnia być pewnym zakupu.

 

Ewentualnie:http://www.rowerotek...hy_2011-74.html Czy byłby lepszy od tego Krossa [Zależy mi na amortyzacji]

 

 

Ten amortyzator teoretycznie bo paru miesiącach eksploatacji kompletnie przestanie działać (o ile będzie "działał" na początku) i stanie się w 100% twardy, więc tutaj o skoku nawet nie ma co myśleć. Rower za 800zł jest rowerem za 800zl, niestety i jak z resztą sam rozumiesz nie można wymagać od niego zbyt wiele.

 

Co do linku - Kross jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amortyzator teoretycznie bo paru miesiącach eksploatacji kompletnie przestanie działać (o ile będzie "działał" na początku) i stanie się w 100% twardy, więc tutaj o skoku nawet nie ma co myśleć. Rower za 800zł jest rowerem za 800zl, niestety i jak z resztą sam rozumiesz nie można wymagać od niego zbyt wiele.

 

Co do linku - Kross jest lepszy.

 

P.S.

 

Ale nie przejmuj się, przesiadając się z twardego widelca i ten będzie dla Ciebie na początku naprawdę super, więc nacieszysz się obecnym, a jak już poczujesz niedosyt amortyzacji, zainwestujesz trochę i masz amortyzator dosłownie z kosmosu pod względem dotychczasowego:

http://allegro.pl/am...2359601535.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro rezerwuje rower i mam pytanie szybkie. Rezerwuje Meridę Matts 10V z amortyzatorem SR XCT-V3? Czy będzie to dobry rower z dobrą amortyzacją? I czy przerzutki Shimano Altus nie będą miały problemów z przerzucaniem biegów, bo chce rower kupić już na 8 lat.

 

Pozdrawiam.

 

PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...