Skocz do zawartości

[licznik]Sigma BC906-Licznik działa ale nie mierzy.


GerbaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wczoraj zakupiłem w Decathlonie licznik Sigma BC906, po zamontowaniu wszystkiego postanowiłem się przejechać i tak zrobiłem. Podczas jazdy licznik był martwy co prawda działał ale nic nie mierzył. Dodam że pod zdjęciu magnesu ze szprychy i poruszaniu go przy czujniku to wtedy jednak licznik działał poprawnie i liczył wszystko.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może czujnik zamontowałes zbyt daleko na widelcu od magnesu

Przyznaje rację, czujnik zamontowałem niżej na widelcu i tam przesunełęm magnes na szprychy i przejechałem się w garażu i normalnie mierzy wszystko.

 

Jeszcze mam pytanie, jaki wpisać w licznik rozmiar kół gdy moje koła to 26 cali bo teraz wpisalem 2.600.

 

Pozdrawiam.

 

Dokładniej koło to 26x1,90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zielony w rowerach i tam jest tableka: kmh i mph i tam mam podane 2089 przy moim rozmiarze koła czy to oto chodzi.

 

Tak, o to. W tabelce są różne rozmiary koła i obok są podane wartości jakie masz wpisać (bodajże podane jest to w mm). Ja jednak polecam samemu sobie przeliczyć, ponieważ wartości z tabelki są wyidealizowane (jak to chyba ktoś na tym forum napisał) i niekoniecznie muszą się zgadzać z wielkością twojego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A ten drugi sposób nie jest łatwiejszy?"

Jaki łatwiejszy. Przetoczenie koła wzdłuż miary to chyba żadna filozofia a pomiar wychodzi dokładny.

 

No niby żadna. Tylko trzeba mieć miarkę >2m ;) (chociaż i bez tego dałoby radę przy odrobinie cierpliwości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...