Skocz do zawartości

[naprawa] amator ze starym rowerem potrzebuje pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie jako nowa postać na forum.

Proszę bardzo o pomoc w kilku sprawach. Posiadam rower komunijny (czyli ma już te 14-15 lat) który przez większość swojego żywota stał w piwnicy ze względu na moje problemy zdrowotne. W zeszłym roku postanowiłem juz jednak zmienić publiczne środki transportu na rowerek. Odświeżyłem go jak tylko umiałem. Wyczyściłem nasmarowałem poprawiłem pare rzeczy, oddałem koła do odcentrowania itp. Jednak co by nie mówić komfortowej jazdy nie uświadczyłem. Hamulce ... właściwie w tym rowerze to za dużo powiedziane.. ustawione idealnie ladnie łapią obręcz ale żeby sie zatrzymać przy większej prędkości niema szans. Są to stare hamulce a że się na tym nie znam to powiem tyle że nie v-brake (jeżeli będzie konieczność zejde do piwnicy porobię fotek poszczególnym częścią. Manetki.. Posiadam klamkomanetki (których nienawidziłem za dzieciaka)

SHIMANO ST-EF20 3x7 biegowe. Prawa nadaje się do wywalenia. Po wielu wypadkach niestety nie przerzuca już nic i jest to na pewno wina manetki co orzekł pan w salonie rowerowym po zajrzeniu w nią. Lewa jakoś się trzyma ale rewelacji niema. Łopatki hamulców wymagają ogromnej siły do dobrego wciskania ( z tego co pamietam to był to problem od nowości).

 

 

Tak więc do rzeczy co chciałbym uzyskać. Tanim kosztem i w miarę możliwości robiąc wszytko samemu (student kierunku niestety drogiego) chciałbym naprawić w swoje wehikuł

:). Myślę nad wymianą klamkomanetek na manetki i łopatki hamulcowe oddzielnie, ewentualną wymiana hamulców na v-brake (chociaż jeżeli to duży koszt to może po prostu wymiana klocków). zastanawiam się co moge wymienić jak to zrobic i na co najlepiej. Części oczywiście mogą być używane stare itp. Zależy mi na tym aby rower jechał do przodu, abym jadąc pod górkę nie musiał pedałować na 7 biegu jak to było w zeszłym roku i abym miał możliwośc komfortowego zatrzymania sie przed skrzyżowaniem :) Co polecacie? Jakie części, jakie zabiegi? Czekam na wasze odpowiedzi bo jako totalny amator sam nie chce decydować a juz mnie na rowerek ciągnie.

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi i dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam klamkomanetki shimano przemalowane na niebiesko na 7 biegow jesli chcesz moge ci odsprzedac, sa naprawde dobre bardzo je lubilem ale przeszedlem na 9 biegów. co do hamulcow to kup tanie V-brakei i poczujesz na pewno spora roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...