Skocz do zawartości

[2500 zł]Szosówka


aniol160

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie:0

 

No więc chcę się przesiąść z mojego kellysa Mash na coś bardziej szosowego bo jazda średnio 30km/h przestała mnie już bawić;p I dlatego postanowiłem znaleźć jakąś szosówkę.

Interesują mnie używane

Mam około 182-184cm wzrostu to wydaje mi się że rama 54 powinna wystarczyć.

 

Problem w tym polega na tym że nie wiem co wybrać

wyszukałem taki sprzęcik na 105 co o nim sądzicie

Fuji roubaix LE pełna 105 super stan (2284991923) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez safian, 19 Kwietnia 2012 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 19 Kwietnia 2012 - Brak powodu

Witam was serdecznie:0

 

No więc chcę się przesiąść z mojego kellysa Mash na coś bardziej szosowego bo jazda średnio 30km/h przestała mnie już bawić;p I dlatego postanowiłem znaleźć jakąś szosówkę.

Interesują mnie używane

Mam około 182-184cm wzrostu to wydaje mi się że rama 54 powinna wystarczyć.

 

Problem w tym polega na tym że nie wiem co wybrać

wyszukałem taki sprzęcik na 105 co o nim sądzicie

Fuji roubaix LE pełna 105 super stan (2284991923) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

 

JAk jestes zaintereowany to Colnago Asso na dura ace albo campie centurion kola ksyriumy cena moze lekko przekroczyc budzet

 

jakbys chcial moge przeslac zdjecia tylko dopiero jutro poniewaz dzisiaj juz nie mam czasu porobic. sa 2 sztuki jedna bedzie kosztowala

 

2800 druga 3200 tylko nie mierzylem jeszcze rozmiaru podbij na pw jak zainteresowany albo zadzwon 721073 693 ale dopiero jutro popoludniu

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Hej.

 

A tak z ciekawości. Te 30km to utrzymujesz przez 150km, czy przez 3? ;)

Góralem po asfalcie bez problemu można utrzymywać 35km/h jak się ma lemondkę albo poskłada na kierownicy...

 

Tak się składa, że jeździłem jakiś czas z kolegą, który miał identyczny rower, jak Twój. Ja na szosie. Jesteśmy z kolegą prawie identycznego wzrostu.

Pozycja na szosie w górnym chwycie jest prawie identyczna jak w tym kellysie. Przynajmniej jeśli chodzi o wysokość od ziemi kierownicy, głowy itd.

 

Muszę Cię zmartwić, ale na szosie nie podniesiesz średniej w znaczący sposób. Szerokość opon różniących się o kilka mm jest dla amatora do pominięcia, a w dolnym chwycie zyskasz może 3km/h.

 

Szosa jest szybsza w zauważalny sposób tylko w czasie jazdy w pojedynkę w dolnym chwycie. Kolegę urywam tylko na dużych zjazdach.:) Wtedy aerodynamiczna pozycja ma największe znaczenie. :D Przy podobnym poziomie wytrenowania za cholerę na płaskim go nie urwę, ani on mnie.

Amator nie osiąga prędkości na płaskim, które sprawią, że opona węższa o 5mm coś zmieni. A przy jeździe w grupie taki rower wystarczy, żeby się dobrze bawić i nie odstawać. Nawet na góralach na slickach chłopaki nie odstają.

 

Możliwe, że z przejażdżki szosą wrócisz trochę mniej zmęczony. Ale na zauważalne zmiany średniej prędkości nie licz. Szosa to nie cudowny rower, który jedzie sam. Liczy się noga.

 

A co do roweru, to za 2500 kupiłbym nowy. Jeśli dużo jeździsz to tani osprzęt oznacza niższe koszty eksploatacyjne. A za 2500 wyścigowego roweru i tak nie kupisz... W używanym będziesz musiał i tak na pewno od razu wymienić kilka rzeczy, więc na 2500 się nie skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...