Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] SCOTT Nitrous 30 + XTR itp.


Kimer

Pytanie

Witam Serdecznie. Ostatnio zakupilem rower, ktory zawsze chcialem miec :) ze wzgledu na rame.

 

Wiem, sa 100 razy lepsze ramy ale taka wlasnie mnie odpowiada i jest w SUPER stanie i XL !!!

 

 

 

Poniewaz rower ma juz troche latek, postanowilem wymienic graty.

 

na dobry poczatek :D

 

- uchwyty Scott blue

- pedy DMR V8 blue

- opony Schwalbe Nobby Nic 2.40

- opony Schwalbe Nobby Nic 2.25 EVO czarno-biale

 

i aby go troche podsmarowac zakupilem dwa Pedro'sy na sucho i mokro

 

 

310320125207.jpg

 

Tu jest wiecej fotek - ImageShack Album - 11 images

 

 

I teraz inne graty, ktore zakupilem w tym tygodniu...wiem, ze troche przesadzilem jak na swierzaka ale mialem OKAZJE a nie o wage tu chodzilo :)

 

- korba Shimano XTR FC-M970 175mm

- shiftery Shimano XTR M970 Rapid 9 + przewody XTR

- tylna przerzutka Shimano XTR M972 Shadow SC

- hamy Avid Elixir 5 2012 + tarcze Avid HS1 przednia 200mm i na tyl 180mm

 

Jezeli chodzi o stan wszystkich gratow pod upgrade to oprocz korby wszystko NEW.

 

Teraz chcialem zakupic kasete i lancuch i wlasnie mam pytanie do WAS jaka kupic ???

 

czy XT 770 11 34 ? a moze deore wystarczy HG61 11 34 ?

 

a moze cos innego dopiero zaczynam przygode rowerowa wiec bardzo prosze o porade :thanks:

 

Pozdrawiam

Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano · Ukryte przez durnykot, 31 Lipca 2012 - offtop
Ukryte przez durnykot, 31 Lipca 2012 - offtop

niech ktoś to zamknie bo przykro się czyta te wasze wypociny

 

Tobo, tak tylko zacytuje

Test praktyczny:

- buty eksploatowałem jesienią, zimą aż do chwili obecnej, czyli ok 9 miesięcy. Przebieg - jeśli tak można to określić - to ok 600 km miesięcznie od grudnia, i 300 od września do listopada czyli w sumie 4 do 4,5 tysiąca km. W tym okresie były eksploatowane także w warunkach dosyć ostrej zimy.

 

dlatego nikt Cię tutaj nie wyśmiewa, bo Ty rowerami po prostu jeździsz ;)

Odnośnik do komentarza

Kimer, w PL to tak jest że wszyscy lepiej niż Ty wiedzą jak masz użytkować swój sprzęt. Ja się z tym spotkałem wielokrotnie:

 

- miałem Evo IX którym dojeżdżałem do pracy i jeździłem po bułki, żadne tory czy ekstremalna jazda.

 

- miałem kompa za 20tyś z 30" monitorem i chłodzeniem wodnym, którego nie podkręcałem, byłem wyśmiewany na forach że komp jest do lansu i nie używam go zgodnie z przeznaczeniem

 

- teraz też mam rower za kilka tyś którym w 95% dojeżdżam po asfalcie do pracy (miały być wypady weekendowe ale ciężko z czasem), spokojnie styknąłby mi jakiś kross za 1800zł ale...niektórzy nie rozumieją że skoro nas stać to po prostu fajnie jest mieć coś wypasionego.

 

Mentalności niektórych nie zmienisz, rower ma być brudny. MASZ nim jeździć. Jak się przejedziesz i go umyjesz, potem wrzucisz fotki czystego to jesteś lanserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale ja nie widzę problemu - wypociny pojawią się jak tylko jakiś mądry sfrustrowany znowu wyskoczy w innym temacie z psychicznym znęcaniem się nad biednymi Polakami, którzy pozostali z patriotyzmu w ojczyźnie i przez to mają związane ręce i zminimalizowane możliwości.

Może zwyczajnie blokować użytkowników, gdy wyskoczy w systemie że mieszkają za granicą, przecież zaraz będą się wachlować plikiem kart kredytowych.

 

Mnie też rozbawiały niektóre rzeczy w tym temacie, ale ciśnienie mi podnoszą takie "pokrzywdzone bzdety". Może niektórym się kłóci frirajdowy rower ze szpitalną sterylnością, ale już wolę to niż niestworzone opowieści na forum niektórych twardzieli, które w rzeczywistości są tylko marzeniami miękkich "rur" zweryfikowane na rowerowych wycieczkach.

 

Problem w tym, że 95 procent ludzi, którzy mają polewkę z niezgodnego z przeznaczeniem użytkowania czegoś zrobiłaby to samo, gdyby miała takie możliwości - nabycia wielu rzeczy a nie jednej i to nie kosztem wyrzekania się. Kupiłaby kompa, lustrzankę, samochód i masę innych gadżetów "statusowych", przynajmniej trochę lepszych od tych na które sobie mogą pozwolić. Wtedy forumowa dyskusja wyglądałaby pewnie trochę inaczej.

Dla mnie koniec w temacie w tej kwestii, chyba że znowu pojawi się coś "lanserskiego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Jezusicku!

 

O co tyle krzyku? Co komu do tego co sobie autor kupił. Jak dla mnie może być i rower pozłacany. Jeśli da mu to radość to chyba o to właśnie chodzi? I nie musi robić na nim 1000km miesięcznie, bo to JEGO osobista sprawa. Rower ok, ja bym pewnie celował w coś innego ale to kwestia upodobań.

 

Tego się zawsze wstydze kiedy wyjeżdżam poza kraj, albo ktoś z obcokrajowców przyjeżdża do mnie - czysta zawiść bo ktoś "ma lepiej niż ja.." Zresztą Tobo coś już o tym wiesz, prawda? :)

 

Ja nie mogę narzekać na sprzęt - pewnie nie wykorzystuje go nawet w 50%. Dodatkowo czasu ostatnio mało, więc rower sporo przewisiał na ścianie. I co, w związku z tym mam go sprzedać i kupić sztywniaka bo nie mam czasu na wyrypy w góry co weekend? Eh.. A gdybym miał kasę ? Kupił bym droższe i lepsze graty - bo po prostu to lubię. Jakiś problem w związku z tym?

 

Ludzie wyluzujcie, bo się nerwowo robi na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem skończyć ale dopisze ostatnie słowo od siebie.....czytać ze zrozumieniem....troche ironii nikomu nie zaszkodziło,część wypowiedzi za to ocieka straszną agresją bo co?ktoś napisał że mu się nie podoba,że robiłby to inaczej,że rower mu się nie podoba.....i inne bzdety,dajcie spokój...ja definitywnie kończe ten temat i na przyszłośc będe unikał pisania o innych rowerach bo mogę urazić czyjąś dume....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] lanser do kwadratu to dobre stwierdzenie, to chyba nie forum dla ciebie, :thanks:

 

 

..i od razu 3 pkt reputacji za taki post od podobnie myślących..

 

Coś co dla Ciebie jest lansem, bo jest bardzo drogie i z najwyższej półki, dla niego może być fajnym rowerem w zasięgu cenowym nie wymagającym wyrzeczeń. Nie widzę tu lansu. A forum jest dla każdego.

 

Komentować rower można, ale dlaczego od razu najeżdżać na autora? Bo ma lepiej "niż ja"?

Dokładnie o tym pisałem wyżej.. Nic dobrego w tym kraju-"raju" się nie zmieni z takim podejściem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam ten rower nie zaimponował ani trochę. Nie podoba mi się kolor, rama, widelec. Tzn. fajnie, że taki zadbany i że właściciel jest zadowolony (że "nigdy go nie sprzedaż" = sentyment do swojej maszyny masz chyba trochę jak ja do swojej:P). Po prostu rower nie w moim guście. W dziale Mania lekkości>MTB FS jest opisana masa innych rowerów które bardziej mi się podobają i którymi nawet czasem się wzoruję przy wymianie części w swoim sprzęcie. Tylko widzę, że przeszliście tu do dyskusji o Polsce i ile kto ma kasy zamiast pamiętać, że najważniejszym elementem roweru jest osoba na nim jeżdżąca;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mnie nikt za to nie ujeżdża tu, na forum? Ilość postów? Staż? Wiek? Może to że kiedyś miałem coś sensowniejszego do "powiedzenia"?

 

 

A może jako tako sposób bycia i wypowiedzi, byłbyś w stanie pod zdjęciem roweru innego użytkownika, który teoretycznie cię zdenerwował powypisywać komentarze, że to tandeta i jest chyba dla dzieci bo murek jest większy? (http://www.forumrowerowe.org/gallery/image/4547-duncon/)

 

Mi w tym temacie nic nie przeszkadzało jeśli chodzi o rower i ogóle jako temat, ale to że autor zachowuje się chamsko to już o niczym dobrym nie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jako tako sposób bycia i wypowiedzi, byłbyś w stanie pod zdjęciem roweru innego użytkownika, który teoretycznie cię zdenerwował powypisywać komentarze, że to tandeta i jest chyba dla dzieci bo murek jest większy? (http://www.forumrowe...ge/4547-duncon/)

 

No to już faktycznie zachowanie typowego desperata. ;/ Cóż zrobić - niekórzy na obrazę odwdzięczają się tym samym..

Może najlepszym rozwiązaniem byloby zamknąć temat, usunąć zbędne posty i komentarze i tyle..? Jakiś dobry wujek Mod by mógł się tym w wolnym czasie zająć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Witajcie Drogie Dzieci..

Ze względu na fakt znacznego obniżenia poziomu dyskusji temat zostaje czasowo zamknięty. Jeśli Autor chciałby coś nowego wnieść do tematu proszę o kontakt.

Pozostałych ( z nielicznymi wyjątkami) zapraszam Tu.

Kimer , proszę na przyszłość powstrzymać się o jakichkolwiek epitetów pod kierunkiem innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...