Skocz do zawartości

[rower]Spec, Radon, Centurion czy Bulls


Mario3m

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele czytałem na tym forum przykładów i opini, ale takiego zestawienia nie było.

Mam cięzki orzech do zgryzienia przy zakupie i potrzebuję rady osób, które w terenie ujeżdzały już może poniższe rowerki:

 

 

Centurion Backfire 800.29

http://www.centurion...Backfire+800.29

 

Spec Carve Comp 29

http://www.specializ...me=G%C3%B3rskie

 

Rower Bulls Copperhead 29

www.rower.com.pl/-p-330082.html?cPath=6_698_2839_2840

 

 

Radon Zr Rave 29er 6.0

http://www.radon-bik...8392_.htm#geo20

 

Mój limit na rower to 5k, siedziałem dzisiaj na Specu i Centurionie, dobre wrażenie zrobił na mnie ten drugi. Jednakże siedzenie to nie to samo co jazda w terenie ;)

 

Z góry dzieki za komentarze i pomoc

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Specu wiadomo, że ma mało sztywną bocznie ramę, postawili w niej na komfort a nie efektywność przekazywania napędu, ma też najsłabszy amortyzator ...

 

Bulls ma bardzo długą linię łańcucha , nie wróżę mu dobrych własności w terenie ...

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Specu wiadomo, że ma mało sztywną bocznie ramę, postawili w niej na komfort a nie efektywność przekazywania napędu, ma też najsłabszy amortyzator ...

 

Bulls ma bardzo długą linię łańcucha , nie wróżę mu dobrych własności w terenie ...

 

Radon jest chyba najlepiej wyposażony, ale model wygląda

na nowy, dlatego o opinie może być ciężko. Może strony niemieckie?

 

Ten Radon jest opisany na www.team29er.pl, www.mtb-news.de i www.mtb-forum.eu - po niemiecku.

Niestety nie udało mi się tutaj wkleić linków, więc trzeba szukać po nazwie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na temat Radon, ramy są bardzo przeciętne, ktoś się skarżył, że na rower też długo się czeka, bez jazdy testowej w ciemno kupować jest ciężko. W międzyczasie ujeżdzałem meride big-nine-tfs-500-d - moje odczucie jeśli chodzi o geometrię to masakra. Dodam, że mam 189 cm wzrostu 92 kg wagi. Testowany rower miał rozmiar 21" co przy moim wzroście jest wskazane 20"-21". Pozycja na rowerze mało wygodna :verymad: rower się dobrze zbierał, ale to nie to czego szukam.

 

W między czasie na forum poczytałem o projektach kolegi Wiewiór-a w Romecie 29er, sprawdziłem również Giant Talon 29 oraz Unibike Evo 29. Dotychczas powijałem na GT Avalanche, solidna rama, ale uważam, że za ciężka, więc GT Karakoram odpada, bo będzie ważył z 15kg;)

 

Na dzień dziesiejszy nadal faworytem pozostaje Centurion Backfire 800.29, ma niezłą ramę, koła na XT z obręczami alex Xd-lite, można je przerobić na bezdętkowe. Szkoda tylko, że do pełni szczęścia nie ma Reby i jakiś porządniejszych hebli np. formula lub avid.

 

Może ma ktoś jeszcze jakieś ciekawe propozycje nie przekraczające 5tysi B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odczucie, że nie ma porządnych sprzedawców z prawdziwego zdarzenia, już nie raz się spotkałem z tym, że każdy chce się pozbyć to co ma na sklepie, więc staram się metodą prób i błędów znaleźć coś co będzie mi odpowiadało. Dzięki za podpowiedz :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i po 3 tygodniach testów, jeżdzenia i tym podobnych łeb mam jak stodoła i nadal nie wiem co wybrać. Na placu boju już zostały 3 rowery

Centurion Backfire 800.29

Trek X-caliber

Scott Spark 29 Comp (full)

 

Co byscie wybrali, jako rower który można by w przyszłości upgrade'wać. Wszelkie uwagi mile widziane.

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario3m ja mogę Ci polecić Radona. Osprzęt naprawdę porządny jak na tę cenę. Mam go od 2 miesięcy. Przejechałem 3 maratony i mogę z pewnością powiedzieć, że nie zawiódł mnie ani razu. Na dobrą sprawę nie trzeba nic dokładać po kupnie. Takie pierdoły jak kierownica i siodełko, które są ciężkawe można zmienić w przyszłości. Bardziej poważniejszy upgrade to koła. Jednak te które w nim są naprawdę dają radę - nie są super lekkie ale wytrzymałość wzorcowa biorąc pod uwagę ciężkie warunki a nie niedzielne przejażdżki. Co do geometrii ramy - od speca od 29erów wiem, że nie można jej absolutnie nic zarzucić. Czego chcieć więcej za 4,7 tyś zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można je kupic w bikecenter: http://allegro.pl/radon-zr-race-29-er-6-0-black-anodized-white-red-i2292489156.html Widze, ze nawet je teraz mają więc mozesz zadzwonić i umówić się co i jak. Moźna nawet jechac i pomacac osobiście - ja tak zrobiłem, ale mieszkam znaczeni bliżej Opola niż Ty :) Co do gwarancji masz na wszystko - amortyzator i rama po 2 lata jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko mały problem Radona Zr6 29er w rozmiarze 20" już nigdzie nie ma. Dzwoniłem rano do bike center

Więc pozostaje mi nadal wybór pomiędzy n/w:

 

Z mojej strony

 

Centurion Backfire 800.29 - fajny rowerek, chociaż do pełni szczęścia mi brakuje REBY zamiast Epicona, reszta jak najbardziej. Cena 5000

 

Trek X-caliber - bardzo dobra trakcja i skrętność wg mnie, ale mam obawy co do niby pękających ram, jest REBA, ale tylko lockout, bez manetki - koszt zmiany ok 500, opony do bani też do wymiany, gwarancja dożywotnia na ramę jest dużym plusem, minusem offset na koronie amortyzatora 51mm, przy wymianie będą żmudne poszukiwania. cena 5600

 

Scott Spark 29 Comp (full) - osprzęt padaka, sprężynowy amor z przodu, ale to full z rozwojową ramą, można zmienić geometrię trójkąta, dobra trakcja i sterowność cena 5750

 

 

Heh czemu jak kiedyś nie ma jednego tylko Rometu do wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...