Skocz do zawartości

[licznik] Tani i dokładny


jazgotx

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie witam bo jestem nowy na foro. Rowerem jeszcze rekreacyjnie, robie trasy o długości ok . 60 km dwa razy w tygodniu. Chciałbym jednak zakupić licznik,dla porównywania swych wyników. Tyle, że jak czytam tutaj ile niektórzy płacą za licznik, to troche sie boję;d. Od licznika wymagam głównie tego aby mierzył dokładnie prędkość,a jeśłi chodzi o inne funkcje to fajnie by było jakby pokazywał średnią prędkość i przebytą trasę. Miałem nadzieję, że może uda mi sie kupić nawet coś sensownego za 30 zł,ale nie zamierzam kupić jakiegoś szmelcu który będzie mi pokazywał prędkośćz kosmosu, prosiłbym w propozycjach o podawanie konkretnych linków z allegro.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 zł to już max. cena jako zamierzam wydać na licznik,a czegoś jeszcze tanszego nie dałoby sie?

 

A te liczniki np:

http://allegro.pl/sigma-speedmaster-5000-licznik-rowerowy-duze-cyfry-i2252747862.html

http://allegro.pl/sigma-bc-509-model-2012-najtaniej-w-wa-i2250348656.html

 

Wiem,że te liczniki nie pokazują średniej prędkości,ale w końcu mając czas jazdy i dystans, to se mogę sam na luzie policzyć chodzi mi o dokładność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, to ja teraz zgrzeszę :sweat: Polecam liczniki marki Profex :teehee: Mam dwa, spadały, jeździły w temp. poniżej -10', przejechały ze mną kilka tys km, mokły i funkcjonują nadal.

 

Mają tą wadę, że po wyjęciu baterii wszystko się resetuje, no i jeden, ma podstawkę z której łatwo może wypaść, za to drugi, trzyma się tak podstawki, że żadna siła go stamtąd nie wyciągnie (prócz mnie no i połamania). Dane pokazują z sporą dokładnością (różnica 200m na ok 60km w porównaniu z gps) - i tu mi się wydaje, że przez to, że precyzyjnie nie są skalibrowane, bo dane wpisane z tabelki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają tą wadę, że po wyjęciu baterii wszystko się resetuje

No i dla mnie to dyskwalifikuje tego typu liczniki...niezle bym sie wkurzyl jakby po padnieciu baterii wszystkie dane szlag trafil...choc wcale nie twierdze, ze te ktore masz sa zle w swej funkcjonalnosci i dokladnosci czy jakimklowiek innym parametrze...ale kazdy lubi to co lubi, a niestety o tym co mamy decyduje czesto zawartosc naszej kieszeni :( nawet przy tak blachym zakupie jakim jest licznik, a autor tematu chyba niestety ma ten problem (bez urazy)...Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę dopisać się do tematu.

Chcę kupić licznik, ale ma to być licznik do roweru miejskiego, takiego, który zabieram na zakupy, albo w celu załatwienia jakiś spraw w mieście. Ogólnie jest to złomex, zbyt wiele razy straciłem rower w mieście, nie chcę już ryzykować. Głupie wydaje mi się kupienie licznika do roweru droższego niz sam rower. Nie wymagam od niego nawet jakiejś wielkiej dokładności. Chciałbym żeby zliczył mi przejechane kilometry w pojedynczej trasie, miał jakąś sumę kilometrów i pokazywał aktualną prędkość. I to wszystko.

Zastanawiam się nad zakupem wynalazku z allegro za 5 zł. Miał może ktoś z tym do czynienia? Bardziej niż syficznej jakości obawiam się nieuczciwości sprzedawcy, który nie wyśle mi zakupionego towaru :)

A jeśli nie to, to co polecilibyście z jakiegoś zaufanego sklepu, ale naprawdę tanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz trafić na coś co będzie działało, a może to być totalny szmelc, który przestanie działać na pierwszej wycieczce do sklepu. Generalnie pewnie przesyłka wyjdzie drożej niż sam licznik.

dokładnie tak jest. Niemniej jednak ten wynalazek kosztuje razem z przesyłką tylko 12 zł. W moim mieście najtańszy licznik kosztuje 36 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy licznik "klasyczny" jest tak samo dokładny. Zarówno Sigma za 500 PLN, jak i makrokesz za 10 PLN. Wynika to z jego zasady działania, czyli zliczania impulsów pochodzących z czujnika i dokładności obwodu koła, który został wpisany do pamięci licznika. Płaci się głównie za funkcje, jakość wykonania, niezawodność. Cena nie ma wpływu na dokładność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Każdy licznik "klasyczny" jest tak samo dokładny. Zarówno Sigma za 500 PLN, jak i makrokesz za 10 PLN. Wynika to z jego zasady działania, czyli zliczania impulsów pochodzących z czujnika i dokładności obwodu koła, który został wpisany do pamięci licznika. Płaci się głównie za funkcje, jakość wykonania, niezawodność. Cena nie ma wpływu na dokładność.

 

Kupiłem licznik za 6 zł +6 zł kosztów przesyłki. Jeśli chodzi o dokładność, to rzeczywiście nie ma to najmniejszego znaczenia, jest równie dokładny jak moja Sigma za 100 zł. Zlicza dystans dzienny, ogólny, pokazuje średnią i maksymalną, czas jazdy. To rzeczywiście wszystko czego potrzebuję.

Minusy wykonania: po założeniu okazało się, że styki nie do końca dobrze kontaktują, licznik potrafił przerwać wyświetlanie. Musiałem śrubokrętem odgiąć blaszki i teraz jest ok. Kolejny minus ujawnił się wczoraj - otóż w kieszeni zresetował mi się licznik, rozwiązanie z naciskaniem klawiszy przez kilka sekund okazało się kiepskim pomysłem, zdecydowanie lepszy jest dodatkowy malutki przycisk do ustawiania parametrów.

 

generalnie jestem zadowolony z zakupu, oszczędzonych sporo złotówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...