Skocz do zawartości

[pulsometr] Sigma Onyx Easy traci sygnał


YgreK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ostatnio na allegro kupiłem używany pulsometr Sigma Onyx Easy. Nie jest to mój pierwszy kontakt z pulsometrami więc mniej więcej wiem jak działają itp itd.

Jednak po zakupie tego pulsometru i założeniu go działa on przez ~20, 30 minut potem już nie łapie sygnału, chyba, że nachylę się bardzo mocno nad kierownicą.

 

Podejrzewam, że jest to wina nawilżenia odbiornika na klatce piersiowej. Po prostu woda chyba wysycha, a jako, że nie należę do osób szybko pocących się, to przestaje on działać. Czy macie jakiś domowy sposób, żeby usprawnić nawilżenie tego paska? Jakiś krem, żel czy coś podobnego?

 

Oczywiście to jest tylko przypuszczenie, że chodzi o nawilżenie.

Jeśli ktoś miał podobny problem, proszę o pomoc.

 

 

Pozdrawiam

Ygrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdza się żel do ekg, ale nie ma co za dużo wymyślać i zwykły żel pod prysznic też spełni swoje zadanie. Ja ze sigmą onyx fit dosyć się namęczyłem i podziękowałem już tej firmie ;)

 

Możesz też wymienić baterie w pasku i w zegarku, na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja mam Onyx Pro i przy ciągłym treningu żadnych zakłóceń nie zauważyłem. Natomiast czasami wystarczy, że zatrzymam się i na chwilę odejdę od roweru, a po powrocie pulsometr się zacina, nie łapie sygnału i uruchamia się dopiero po kilku minutach, mimo że klatka i pasek są mokre. Za ok. 300zł wolałbym polować na używanego Polara, ale darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :)

 

PS. Powodzenia dzisiaj na BM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...