Skocz do zawartości

[do 5 tyś.] MTB - który model wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zbierałem, zbierałem i uzbierałem. Od dłuższego czasu planuję zakup roweru, jednak w decydującym momencie stanąłem przed dylematem: który dokładnie? Aktualnie moja wiedza jest delikatnie mówiąc ogólna, więc potrzebuję pomocy i na taką liczę.

 

Na ten moment dysponuję kwotą do 5 tyś. i wolałbym jej nie przekraczać :)

Generalnie stawiam na firmę Cube jednak biorę też pod uwagę Meridę.

 

Rower będzie głownie służył do wypadów do lasu, trasy ok 50-70 km.

 

Oto moje typy, a w zasadzie rozterki:

 

1. http://www.cube.eu/p...black-anodized/ 4.999,-

2. http://www.cube.eu/p...black-anodized/ 4.599,-

3. http://www.cube.eu/p...black-anodized/ 4.199,-

4. http://www.cube.eu/p.../reaction-race/ 6.699,- (ale ta cena, czy naprawdę warto?)

 

i Merida:

 

1. http://www.rowerymer...wer-merida.html

2. http://www.rowerymer...wer-merida.html

 

Jeśli to w czymś pomoże, to mam 178 cm, waga ok 98 kg (mam nadzieje że rower pomoże obniżyć icon_wink.gif )

 

Proszę o pomoc i ewentualne sugestie.

 

karpik75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem dokałdnie ten model o którym piszesz w Katowicach w sklepie Ski Team. Cena 4.999,- ale ponoć można się dogadać, zwłaszcza że kupuję też rower dla syna :) . Wizualnie bardzo ciekawy i sam się zastanawiam, czy aby też nie pójść w ten kolor :) Jednak najpierw muszę wybrać konkretny model.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skiteam w Poznaniu jak byłem się przymierzać chcieli -10% dac rabatu, niestety ja jestem z Gorzowa a u mnie w miescie CUBE praktycznie nie ma a jak są to na zamowienie i z malymi rabatami ale w internecie mam juz sklepy na oku i rabat -15%. Chcialem z poczatku LTD RACE ale SL ma duzo lepsze hamulce a amortyzator FOX czy REBA to podobno ta sama klasa. Testowales tego SL ja co prawda testowałem model RACE. Tez myslałem nad modelem LTD CC ale ma inna gorsza rame i go odrzuciłem

 

Co do tych MERID, które podałeś to uważam, że są gorsze specjalistą nie jestem bo czytając te forum trochę wiedzy mi przybyło ale wszystkie praktycznie marki porównywałem do ceny 5000zł i CUBE LTD SL wypada chyba najlepiej. Znalazłem rower marki RADON lepszy ale ta marka jakoś mało dostępna w polsce i strach się pchać w to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem za dużo czasu, więc sobie spokojnie pooglądałem rowerki. Wiesz jak jest, zdjęcie to nie to co na żywo. Wrażenie bezcenne :) Nie miałem z wiele czasu, aby potestować, stąd szukam opinii. Rozmawiałem ze sprzedawcą, kompetentna osoba. W trakcie rozmowy podrzucił mi jeszcze jeden temat CUBE Reaction Race jednak ta cena -> 6.699,- to już spory wydatek, zwłaszcza, że ja chcę po prostu dobry rower, wracam na rower po sporym okresie czasu niejeżdzenia :). Znalazłem jeszcze jednego Cube w tej cenie CUBE Reaction GTC Pro ......no i mam zagwózdkę.

Chyba muszę trochę ochłonąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt te rowery lepsze ale jakie ceny........Wyższa pułka............Lepsza rama po części osprzęt.....Ale pytanie czy jak nie zamierzasz się ścigać profesionalnie w maratonach to potrzebny ci tak drogi sprzęt....I te LTD RACE I LTD SL są bardzo mocne nawet jak na zwykłe jeźdzenie....No chyba, ze masz kupe wolnej kasy i ci nie szkoda to czemu nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem inny sklep w Katowicach, a mianowicie X-SPORT przy ulicy Andrzeja i wreszcie uzyskałem dość konkretne odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Różnice są i to chwilami spore i faktycznie SL jest najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym. Różnice w osprzęcie są, nie wiem czy dla amatora aż tak odczuwalne, ale np. hamulce w SL są o wiele lepsze niż niższych modelach, a wiadomo że dobry hamulec to ważna sprawa. Człowiek z którym rozmawiałem, stwierdził, że zasadniczo podstawowy model LTD powinien na początek w zasadzie wystarczyć i a późniejszym czasie najlepiej wymieniać części na lepsze. Polityka w sumie słuszna i ma sens, jednak ja mam takie podejście, że kupuję to na co mnie stać, bo jak to mówią "tanio jest drogo, drogo jest tanio". Więc chyba pójdę tą drogą i wybiorę podobnie jak Endriu888 LTD SL CUBE LTD SL black anodized (co do koloru to musze się zastanowić, ale to najmniejszy w tym momencie problem) Choć raz jeszcze muszę to na spokojnie, bez emocji przemyśleć. Udało mi się uzyskać nieduży, ale jednak rabat ok. 7% - zawsze coś :). Tak, że musze to sobie na spokojnie poukładać i dokonać zakupu.

 

Nie mniej proszę o dalsze sugestie i wypowiedzi w podanym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też określiłbym siebie jako ambitnego amatora. Nie żałuję wyboru roweru, więc skoro kasa nie jest problemem...

 

Mój jest z 2006r. Jedyne co się zużywa to napęd i klocki. Rama jest genialnie sztywna i wytrzymała a do tego dość lekka. Geometria Reactiona też jest bardzo fajna do ambitnego katowania w terenie. Nigdzie nie startuje ale rower dostaje bardzo w kość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w komplecie jest Stelle Italia X1 - siodło ponoć zacne, ale kompletnie nie mam pojęcia jak się na tym siedzi (w sensie wygody ;) )

 

pytałem o komfort, bo jak pisałeś rama jest trochę dłuższa, a więc pochylenie nad kierownicą też jakby większe będzie.

 

co do wagi to ponoć moje 98 kg też skrzywdzi samego roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki laik, który jest amatorem jazdy w terenie, ale nie startuje w żadnych wyścigach zobaczy różnicę pomiędzy LTD SL a Reaction Race? Na tym drugim będzie bardziej pochylony, ale róznica w działaniu komponentów będzie odczuwalna? I szkoda, że SL nie ma rogów... Niby taki gadżet, ale fajnie wygląda no i czasem użyteczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anto, tak jak pisałem jestem z gatunku "tanio jest drogo". Wiadomo że z czasem będę wymieniał części, ale z racji iż część gotówki będzie z kredytu to różnica w racie 20 zł nie robi mi różnicy, za to rata jako tak obciąży mój budżet na jakiś czas i skutecznie wyeliminuje rozbudowę na lepsze części. Stąd właśnie rozważam zakup czegoś droższego i jednocześnie lepszego w sensie osprzętu jak również jako całości. Bardziej martwię się o wygodę i komfort jazdy. Bo jak zauważył kadargo ram jest z lekka dłuższa a co za tym idzie (co sam zauważyłeś) pozycja będzie bardziej pochylona co może być mniej komfortowe. Najgorsze jest to że nij nie ma możliwości aby się jakoś przymierzyć do reactiona. Siedziałem (choć nie jechałem) i było ok.

 

Co do rogów. To jak najbardziej jestem za, jeśli wybiorę LTD SL to mi je zamocują, koszt rogów ok 100,- więc ból do wytrzymania

 

no i dochodzi jeszcze niepewność czy ta rama która jest w reactionie (jest twardsza), nie będzie sprawiała mi odczuwalnego dyskomforu... wiem że obawy moze i dziwne, ale sami rozumiecie, wydatek jest konkretny wiec chcę uzyskać jak najwięcej opinii, zwłaszcza tych dotyczących niuansów

 

*siedziałem na LTD SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest sztywna odczujesz przy deptaniu w pedały, rower przenosi moc od razu na koła. Jednocześnie rama jest tak zrobiona że przy wadze 80+ jest dość komfortowa. Ta ostatnia informacja gdzieś mi wpadła w oko na zachodnim forum ale moje odczucie i porównanie z Trekiem to potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...