Skocz do zawartości

[do 1200zł] rower Kands Energy 1300 czy się opłaca? proszę o radę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Specjalnie się zarejestrowałem na forum, gdyż chciałbym poznać wasze opinie na temat tego roweru :

 

http://allegro.pl/ka...2217945657.html

 

Mój poprzedni rower mi ukradli i muszę kupić nowy lecz tym razem chce dokonać właściwego wyboru. Mój budżet wynosi max 1200zł jeżdżę głównie po mieście lecz zdarza mi się wyjechać gdzieś dalej max 100 km. Mam 170 cm i ważę ok 57 kg. Jak oceniacie tego Kands'a? Może ktoś już go posiada i podzieli się ze mną swoimi wrażeniami z jazdy, jestem także ciekawy jak by się nim jechało w trasie....

Jeśli ktoś zna lepszy rower w cenie do 1200zł prosiłbym o propozycje. Z góry bardzo dziekuję za odpowiedzi :)

 

 

SPECYFIKACJA

 

Rama: KANDS aluminiowa HYDROFORMING TUBE AL6061 19"

 

Widelec: SR SUNTOUR XCM V4 regulowany

 

Hamulec przód: SHIMANO TARCZOWY mechaniczny

 

Hamulec tył: SHIMANO TARCZOWY mechaniczny

 

Klamka hamulca: SHIMANO aluminiowe

Przerzutka przód: SHIMANO FD-TX50

 

Przerzutka tył: SHIMANO ACERA

Kasta: SHIMANO HG-41 8rzędowa

 

Manetki: SHIMANO ST-EF65 3 x 8

 

Obręcze: KANDS MAXX aluminiowe dwukomorowe-wzmacniane

 

Piasty: Joy Tech aluminiowE, na łożyskach uszczelniane

 

Siodło: VADER anatomiczne

 

Opony: CST 26" x 1,95

 

Mostek: ZOOM aluminiowy

 

Kierownica: ZOOM profilowana

 

Sztyca siodła: ZOOM aluminiowa

 

Korba: SHIMANO FCM 131

 

Suport: NECO na łożyskach maszynowych

 

Liczba biegów: 24

 

Waga: 14,5 kg

 

Wyposażenie dodatkowe: Podpórka

 

CENA:999zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten rowerek w zeszłym sezonie, różnił się kilkoma szczegółami : hamulce TEKTRO NOVELA , przerzutki przód, tył - ALIVIO a widelec SUNTOUR XCR.

Jak za te pieniądze to naprawdę fajnie się sprawował tylko siedzenie do wymiany bo d.. boli :P .

Rama dobrze wykonana.

Na dzień dzisiejszy ujeżdzam juz inny rower, rama sobie leży w garażu a cała reszta poszła do roweru żony .

19" przy 170cm to za dużo - ja mam 180 cm i ta 19" była ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam ten rower od 2 tygodni (wersja na rok 2012- z hamulcami tarczowymi Shimano BR-M375)

Przed zakupem zastanawiałem się głównie nad tymi hamulcami, bo jak wiadomo opinie o tarczówkach mechanicznych są conajmniej różne. Na szczęście nie zawiodłem się, siła hamowania jest porównywalna z dobrymi v-brakeami przy czym nie mamy wad tych hamulców - piski, ślizganie się jak jest wilgotno, felga nie musi być taka prosta. Przy mojej wadze - 75kg przedni hamulec jest w stanie mnie "katapultować" jednak przychodzi mu to z pewnym trudem - przyczynia się do tego widelec SR SUNTOUR XCM V3 (nie V4 jak pisze w opisie, z tego co wiem to jeszcze nie ma modelu V4) który amortyzuje siłę hamowania.

Przejechałem jak na razie tylko jakieś 15 km więc hamulce nie są jeszcze w pełni dotarte.

Jeszcze jedno - porównując z tarczówkami Alhonga to jest ogromna różnica oczywiści na kożyść Shimano. Nie wiem czemu sprzedawcy wogóle montują "to coś" co tylko przypomina hamulec.

 

Ogólnie za te pieniądze to zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten rower od 2 tygodni (wersja na rok 2012- z hamulcami tarczowymi Shimano BR-M375)

Przed zakupem zastanawiałem się głównie nad tymi hamulcami, bo jak wiadomo opinie o tarczówkach mechanicznych są conajmniej różne. Na szczęście nie zawiodłem się, siła hamowania jest porównywalna z dobrymi v-brakeami przy czym nie mamy wad tych hamulców - piski, ślizganie się jak jest wilgotno, felga nie musi być taka prosta. Przy mojej wadze - 75kg przedni hamulec jest w stanie mnie "katapultować" jednak przychodzi mu to z pewnym trudem - przyczynia się do tego widelec SR SUNTOUR XCM V3 (nie V4 jak pisze w opisie, z tego co wiem to jeszcze nie ma modelu V4) który amortyzuje siłę hamowania.

Przejechałem jak na razie tylko jakieś 15 km więc hamulce nie są jeszcze w pełni dotarte.

Jeszcze jedno - porównując z tarczówkami Alhonga to jest ogromna różnica oczywiści na kożyść Shimano. Nie wiem czemu sprzedawcy wogóle montują "to coś" co tylko przypomina hamulec.

 

Ogólnie za te pieniądze to zdecydowanie polecam.

 

oczywiscie pisales o Kandsie jak rozumiem?? mam w takim razie pytanko, czy ten rower jest b szybki? bo to mnie glownie interesuje w kwestii dojazdu do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...