Skocz do zawartości

[rower] MTB o rekreacyjnej geometrii w okolicach 1700zł


Shinshiro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Poszukuję roweru odpowiedniego dla Ojca - rower ma mieć dość rekreacyjną geometrię, ale jednocześnie powinien dawać sobie radę w terenie leśno-polno-górskim. Ale nikt na nim wjeżdżać w bardzo wymagające tereny nie będzie, jednak już wiem że odpadają Crossy o szerokości 1.6 - kumplel raz pojechał z nami do lasu na Kellys Axis, nie skończyło się to dobrze dla kół. Wymaganiem są tarczówki - często będzie używany w mokrym, ubłoconym terenie. Dwa typy które wyszukałem to:

- Kross Hexagon X6 2012 - ponoć nowe hexy mają nową, rekreacyjną geometrię.

- Giant Revel 3 Disc - czytałem, że jeździ się jak na kanapie.

W których rowerach jest lepszy osprzęt? Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost to 180-185cm. Kellys wydaje się ciekawą propozycją - ładny, na rzeczywiście lepszym osprzęcie niż poprzednicy. Cieszy blokada skoku w amortyzatorze - na pewno przy podjazdach pomoże. Wheeler jest...brzydki. Co prawda osprzęt lepszy (przerzutki o klasę wyższe, hydrauliki), ale niebieski niesamowicie odrzuca, a i punkt Kellys mamy na miejscu. Po tym co przeszedłem ze swoim Krossem Level A4 (wymiana roweru w sklepie internetowym dwa dni po jego otrzymaniu - krzywy hak przerzutki + pancerze nie puszczające linki + otarcia w przeróżnych miejscach w nowym rowerze), wolę mieć wszystko w mieście, a nie stresowanie się czy sklep przyjmie czy nie przyjmie ;) . Chociaż trzeba się zastanowić - Wheeler jest zauważalnie lepszy.

 

Zauważyłem, że ten Kellys jest niedostępny (z tego co widziałem i dzwoniłem - ogólnie na rynku), a Wheeler po konsultacji - zupełnie odpada ;) .

Może Unibike Fusion Disc ? http://www.unibike.pl/fusion_disc.html Szkoda że na stronie nie jest podana geometria, ale może ma ktoś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...