Skocz do zawartości

[Zawody] miniOdyseja Miechowska 2012 - 14 kwietnia


qnick

Rekomendowane odpowiedzi

miniOdyseja.png

 

Już po raz drugi na otwarcie sezonu Stowarzyszenie Sportowe "Bikeholicy" we współpracy z Wydawnictwem Kartograficznym COMPASS organizują Wiosenną miniOdyseję Miechowską.

 

W tym roku trasy są nieco dłuższe - Trasa Turystyczna to ok. 45 km, Trasa Maratonowa to ok. 90 km. Ponieważ jest to impreza na orientację, to zawodnik decyduje ile punktów zamierza zaliczyć i jak duży dystans pokonać. Nie ma obowiązku zdobywania wszystkich punktów. Aby zaliczyć zawody wystarczy potwierdzić połowę punktów i można wracać na metę ...ale trzeba pamiętać, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 

Trasa turystyczna ma charakter rekreacyjny dlatego szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi do wzięcia udziału na tej właśnie trasie.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

http://www.bikeholic...dy/mini-odyseja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że organizacja będziesz lepsza, niż jesienią w Pińczowie :)

Pewnie chodzi Ci o zmienną lokalizację mety, tak? Miechów to sprawdzona miejscówka - powinno być lepiej.

Jeśli macie w ogóle jakieś uwagi to piszcie. Przekaże się orgom.

 

PS. Link nie działa.

Przepraszam za link - nie wiem dlaczego tak śmiesznie się przerobił przy wklejaniu. Oto lepszy link:

http://www.bikeholic...dy/mini-odyseja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam z chęcią zawitał lecz nie wiem jak się ma sytuacja z osobami poniżej 18 roku życia? Tutaj znalazłem regulamin, i w punkcie 7 jest napisane ze w zawodach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, i niema nic nadmienione o osobach które nie ukończyły 18 lat. Czy można tak jak w innych tego typu imprezach wystartować za pisemną zgodą rodziców?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego wcześniejszego pytania, skontaktowałem się z organizatorem i otrzymałem odpowiedź: "co nie jest zabronione jest dozwolone", więc wystarczy mieć zgodę rodziców(w razie jakiejś nie miłej sytuacji typu wypadek) i bez problemu można startować :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie byłam na tego typu imprezie i nie powiem, jestem zainteresowana. Mam w zadku kilka tysiecy kilometrow w ciagu ostatnich dwóch lat (trasy terkingowe pod obciazeniem do 120km dziennie), ale zdecyduje sie raczej na trasę turystyczną.

 

Nie wiem co to znaczy, ze mozna zostawic samodzielne dziecko pod opieką? od jakiego wieku moze to byc dziecko? nasz synek ma 4 latka. W ostatecznosci wrzuci sie go na fotelik ;) Będziemy pewnie ostatni, ale zaliczymy trase :D

 

Takze teoretycznie dopisuję sie do listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz synek ma 4 latka. W ostatecznosci wrzuci sie go na fotelik ;)

 

Na turystycznej powinno być więcej ludzi z fotelikami. Moja żona z naszym młodym wybiera się ze znajomym małżeństwem i ich młodym. Oby tylko pogoda dopisała... Jeśli dziecko jest "terenowe" to jest to naprawdę frajda - ja mam już swoje lata, a na imprezach na orientację czuję się jak dziecko szukające skarbu :) Tyle, że skarb jest taki, rzekłbym... iluzoryczny :D Ale w końcu dzieci trzeba też uczyć doceniać wartości pozamaterialne. Zapraszamy!

 

Tak w ogóle moim ideałem byłoby zrobienie imprezy dla ostrych wycinaków, amatorów i rodzin z dziećmi - mam nadzieję, że kiedyś tak to właśnie będzie wyglądało. Kto wie jaką potęgą MTB bylibyśmy gdyby każde średnie, czy większe miasto miało taką imprezę. Jak dotąd moją wzorcową imprezą był WaypointRace w Pruszkowie, ale w tym roku zakończyli działalność. Jak ktoś chce sobie popatrzeć jak to fajnie bywało to ich strona jeszcze powinna działać: www.waypointrace.pl. Kilka zdjęć z tamtej imprezy (wszystkie ze strony www.waypointrace.pl):

 

IMG_0243.JPG

 

IMG_3670.JPG

 

IMG_3695.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zostawic samodzielne dziecko pod opieką?

bedzie odpowiedzialny dorosly (nie ja) ktory przypilnuje zeby dzieci nie poginely (za szybko).

co do samodzielnosci dziecka to idealem byl by:

- najedzony

- niemowa

- bez sprawnych nog

- potrafiacy samodzielnie zalatwic problemy fizjologiczne.

a ze trudno znalezc tak spokojne dziecko to trzy pierwsze punkty nie musza byc spelnione. bedzie w mdk pomieszczenie (cela) w ktorej zamknie sie (lancuchami do sciany) najmilejszych i zorganizuje im zajecia plastyczne (mma), bo takie warunki znacznie sprzyjaja szybkiemu powrotowi na mete rodzicow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na trasie turystycznej wyszło mi 48km i tak naprawde ciężko było by ciś z tego jeszcze urwac. A czas to chyba 3h z minutami... Do piero po zaliczeniu ostatniego punktu przyśpieszylem bo wiedziałem że są jeszcze jakies szanse, a tak to całą trase jechałem rekreacyjnie z kumplami. Impreza godna polecenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

48km w 3h to faktycznie dość rekreacyjnie, ale na rajdach orientacyjnych od prędkości ważniejsza jest dokładność :) Szkoda, że mnie inne sprawy zatrzymały, bo z chęcią bym pobłądził w okolicach Miechowa na tej Odysei :P Może uda mi się za rok, bo o ile się nie mylę, to w Miechowie ta impreza odbywa się cyklicznie ;) A może Bikeholicy zorganizują na dniach jeszcze coś w pobliżu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...