Skocz do zawartości

[pedały]Shimano Deore XT PD-M780


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami po zakupie pedałów SPD Shimano PD-M780.

Pedały zakupiłem w sklepie internetowym bikestacja.pl. Pomimo wielu negatywnych opinii tego sklepu na szczęście odbyło się bez żadnych niespodzianek. Przesyłka dotarła do miejsca zamieszkania po dwóch dniach od chwili zamówienia. Ale może przejdę do przedmiotu zakupu. Pedały są zapakowane w bardzo estetyczne pudełko z grubego kartonu.

 

44f8f4f22e78b458gen.jpg

 

 

W pudełku komplet pedałów, bloki SM-SH51 no i cztery śrubki do ich zamocowania do butów.

Są też instrukcje ale żadna w języku polskim, ale to chyba nie problem.

 

0d1882c8ba6c647bgen.jpg

 

 

Po wyjęciu zawartości zważyłem pedały z ciekawości czy producent nie zaniża wagi. Shimano podaje wagę 343 gramy. Po zważeniu miłe zaskoczenie – waga pokazuje 340 gram, choć to tylko około 10 gram mniej od poprzedniego modelu (PD-M 770)

 

088892ac8372cdf1gen.jpg

 

 

W/w pedały są moimi pierwszymi pedałami zatrzaskowymi więc moja wiedza na ich temat i techniki jazdy jest bardzo niewielka i ogranicza się do tego co wyczytałem z waszych postów na forum. W zeszłym roku zakupiłem buty Shimano SH-M123 ale po wypadku samochodowym i wynikłej kontuzji między innymi kolana, zakup pedałów przeniósł się na ten rok. Po wykręceniu platform z roweru i zamontowaniu nowych przyszedł czas na pierwszą jazdę. Napięcie sprężyn zmniejszyłem do minimum przed obawą braku umiejętności wypięcia buta. Moje odczucia – jeździ się świetnie!!!! Po prostu super!!!! Całkiem inne wykorzystanie siły. Co jest denerwujące to obawa przed niepamiętaniem wypięcia buta ale to chyba przejdzie, trzeba się wprawić i przyzwyczaić, przecież to pierwsza jazda. Muszę jeszcze wyregulować położenie bloków i napięcie sprężyn ale to wymaga jeszcze kilka wyjazdów aby ułożyć je pod siebie. Myślę że to był bardzo udany zakup, jeden z lepszych do roweru.

 

Aha i jeszcze jedno. Jeden z forumowiczów kiedyś pisał że pedały te są wyposażone w magnes aby bloki łatwiej się naprowadzały – ja nic takiego nie stwierdziłem i nie potwierdzam.

 

7134e5b89a8ca112gen.jpg

b7e5f65126818803gen.jpg

Edytowane przez karbeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę je odchudzili moje m770 to 354g.Co do magnesu to nawet Shimano o tym nie pisało, inna sprawa, że to wcale nie jest takie przydatne, np. podczas wypięcia mogłoby się zdarzyć, że noga samoistnie znowu trafiała w zatrzask.Życzę miłego użytkowania i jak najmniej gleb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...