Skocz do zawartości

[Dojazd]Łódź-Aleksandrów i z powrotem


alkor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Potrzebuję dowlec tyłek do Aleksandrowa. I postanowiłam, że odpuszczę tym razem auto. A jedyna znana mi w tamtym kierunku droga wiedzie Aleksandrowską- czyli żaden szał jeśli chodzi o rower.

 

Mógłby mi ktoś rzucić jakąś fajniejszą trasę?

Przy czym jest jeszcze jeden problem- jako, że jadę do fryzjera to miło by było jakby przynajmniej droga 'tam' była w miarę lajtowa bo głupio tak śmierdzieć potem na fotelu w salonie:D

Trasa nach Łódź może być, a wręcz jest to pożądane, fajna i terenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum.

Może z Radogoszcza Wsch. ale najbardziej prawdopodobne jest, że z okolic Placu Wolności/Manufaktury.

 

Da się w ogóle tak zrobić żeby w jedną stronę spokojnie i w miarę szybko, a w drugą fajnie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Radogoszcza... > Okulickiego > Sianokosy > Szczecińska > Hodowlana przy cmentarzu > Kąkolowa > i cały czas prosto aż do Piotrkowskiej ( wtedy już jesteś w Aleksandrowie, i sobie odbijasz gdzie tam dokładnie masz dojechać.

 

 

Zaś z Centrum, nie widzę żadnej fajnej drogi przez Teofilów, w tej trasie co mówię najgorszy kawałek masz po Szczecińskiej, w sumie można go bardziej zminimalizować, jadąc Liściastą, ale tam się już robią nieutwardzone kawałki drogi. Jak bardziej odbijesz w strone Zgierza, to masz fajne lasy... po których możesz pohulać... ja taką drogą dojechałem do Aleksandrowa przypadkiem, nie zdając sobie sprawy, szybko i przyjemnie się jechało... same zjazdy jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no luz, Liściasta i okolice są jeszcze spoko na dojazd. Chcę uniknąć jakiś bardziej radosnym fragmentów(chociaż na Liściastej wpadłam kiedyś autem w kałużę rozmiarów małego bajorka- podeszło ponad progi:D)

 

Powrót, jak tak teraz myślę, można sobie zrobić przez Grotniki.

 

 

Dziękuję Ci bardzo:)

 

A i masz jednak jeszcze jedno pytanie- ile mniej więcej zajął dojazd 'do' i z jaką średnią?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ci nie powiem, bo z okolic Inflancka/Łagiewnicka, jechałem do Zgierza, tak wracając skręciłem w las w okolicach terenów jednostki wojskowej i znalazłem się na Szczecińskiej... coś mnie podkusiło żeby zamiast wracać to odbić jeszcze dalej od domu.

 

Pamiętam że jechałem szybko, bo cały czas było z góry albo płasko. Myślę że poniżej 25km/h nie schodziłem. Zaś dojazd ze Szczecińskiej do Aleksandrowa to kwestia 10-15min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Trasa podana przez Minora jest super, sam nią jeżdżę. Jednak jadąc z centrum, można się pokusić o pojechanie Drewnowską następnie ulicą Solec i Siewną dojeżdżasz do ulicy Złotno. Następnie kierujesz się na Babiczki cały czas na zachód, aż dojeżdżasz do drogi prostopadłej w którą skręcasz w prawo wprost na Aleksandrów. Cały czas asfalt dobrej jakości :) tylko wybierając kierunek zachodni musisz się liczyć z tym podłym wiatrem :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trasa podana przez Minora jest super, sam nią jeżdżę. Jednak jadąc z centrum, można się pokusić o pojechanie Drewnowską następnie ulicą Solec i Siewną dojeżdżasz do ulicy Złotno. Następnie kierujesz się na Babiczki cały czas na zachód, aż dojeżdżasz do drogi prostopadłej w którą skręcasz w prawo wprost na Aleksandrów. Cały czas asfalt dobrej jakości :) tylko wybierając kierunek zachodni musisz się liczyć z tym podłym wiatrem :icon_confused:

 

 

Super trasa - ja też się do niej przymierzę - mam rodzinę na Rąbieniu więc dla mnie z Centrum droga jak znalazł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...