Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2011 - rozregulowane przerzutki w nowym rowerze


Shinshiro

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakupiłem Krossa Level A4. Problem z nim polega na tym, że przerzutki wydają się być całkowicie rozregulowane - przy normalnym używaniu przerzutek, potrafi się ona w ogóle nie zmienić (tylnia jak i przednia) lub zmienić po paru dłuższych sekundach, a często gdy tylnia już wskoczy to tak jakby skacze - próbuje wjechać na większą zębatkę, po czym znowu przechodzi w dół. O ile ostatniego nie czuć podczas jazdy, to przeskakiwania przerzutek z przodu są bardzo odczuwalne (szarpie rower). Czasem potrafi najzwyczajniej przeskoczyć łańcuch, tak, jakby był za długi (jadę, jadę, mocniej przypedałuję, ale tez w granicach rozsądku, normalne przyspieszenie i nagle czuje szarpniecie i odgłos przeskakującego łańcucha). Myślałem że to po prostu nowy rower, ale zrobiłem nim ~14km i jest tak samo. Kolega, posiadacz Level A4 z 2010, mówi że jego deorki, gdy była nowa, w ogóle nie słyszał przy zmianie niemalże. Pytanie teraz - czy można to jakoś wyregulować w domu, czy lepiej zadzwonić do Krossa i oddać do najbliższego punktu na gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...