Skocz do zawartości

[wyświetlacz widmowy] sobie zrobiłem, wersja mini


McAron

Rekomendowane odpowiedzi

Po wykonaniu całego szeregu lampek rowerowych, na prawie wszelkich możliwych emiterach postanowiłem wykonać coś innego. Zainspirował mnie wyświetlacz widmowy. Początkowo wykonałem, a raczej odtworzyłem z lekką modyfikacją SpokePOV'a, wyświetlającego mapę bitową na całej powierzchni koła, ale o tym innym razem. Postanowiłem wykonać miniPOV'a. Założenie było takie aby wyświetlać głównie tekst czcionką 5x7. Jak tekst to grzechem byłoby nie zaimplementowanie wskaźnika prędkości. Ostatecznie projektor wyświetla przy pomocy linijki 8 diód LED prędkość naprzemiennie ze zdefiniowanym na stałe w kodzie tekstem. Jako czujnik położenia użyłem czujnika Halla. Na płytce drukowanej znajduje się 4. sekcyjny zestaw zworek. Jedna z nich służy do załączania całości, druga do wyboru strony koła. Pozostałe dwie do wyboru srednicy koła. Całością steruje mikrokontroler a role zasilania pełni akumulatorek LiON o pojemności 120mAh. Do ładowania tegoż wykonałem ładowarkę zasilaną z USB. Ostatni element to magnesik neodymowy umieszczany na widelcu. Poniżej projektor podczas pracy oraz wszystkie jego elementy. Ponieważ wykonując obwody drukowane musiałem zamówić większą ilość to mogę sie pozbyć kilku zestawów.

dscf0714k.th.jpg

dscf0717ot.th.jpg

dscf0719r.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Diod na Boga, nie diód :whistling:

 

2. Ciekawy gadżet (i podoba mi się jako elektronikowi, pod względem technicznym), ale imho nadaje się co najwyżej jako gadżet na Masę Krytyczną tudzież inny zlot.

ad 1. racja

ad 2. bo jest to gadżet, zakładany głównie na Masę Krytyczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...