Skocz do zawartości

[Piekary Śląskie i okolice]


zedzik82

Rekomendowane odpowiedzi

Gibas=> generalnie strasznie lipny tydzień. W zeszły czwartek oberwanie chmury, w życiu tak mokry nie byłem. Pt- Nie. zimnica (12-13'C) i mżawki. W tygodniu rower był do wtorku w jednym serwisie, od wczoraj jest w drugim, lepszym, niestety na dziś się mechanik nie wyrobił a w soboty serwis nie działa.

 

Temat jest baaardzo długi, w ogromnym skrócie- wymieniłem połowę napędu (kaseta, duży blat, śruby, łańcuch). W tej chwili na warsztacie jest temat regulacji nieszczęsnych Elixirów, centrowanie obu kół. U siebie nie mam dobrych narzędzi, nawet poginęły mi klucze do szprych, musiałem kupić dziś jeden (fajny, trójkąt na 3.2, 3.3 i 3.5),

 

Głównym tematem jest stukanie (średnio raz na 360 stopni) podczas kręcenia korbą. Sam siedziałem nad tym dwa dni ale nie rozwiązałem problemu. Może być wszystko- coś w pedale, śruby dokręcone z złą siła, suport...

 

W każdym razie licze że w pn. będzie gotowy. Z 2-3 wyjścia po 80km chcę zrobić i może w przyszły weekend w KOŃCU uda się zrobić dłuższą trasę.

 

 

PRZY OKAZJI- OGŁOSZENIE PARAFIALNE :P

 

Będę miał w bliskim czasie do sprzedania amora RS Rebę. Działa bez problemu, brak uszkodzeń. Kupiony pod koniec lutego 2011. Żadnego hardego mtb, na początku XC a teraz 98% szosa. Przed sprzedażą oddam (chyba że ktoś nie będzie chciał- wtedy cena niższa) do serwisu na kompletny przegląd- wraz z wymianą uszczelek. Nie żeby potrzebował ale zawsze papierek no i czasem wypada to zrobić. Dam ogłoszenie na forum w dziale giełda, o ile taki jest :)

 

Odbiór w Kato, możliwość sprzedaży na Allegro. Co do ceny nie myślałem o tym, muszę zbadać rynek i podliczyć wszystko.

 

 

Zanim złożę szosówkę za rok to będę na sztywnym jeździł. Bite ~800 gram mniej piechotą nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorek oglos do sprzedania na infrasetimanalle classico, tam zapewne sprzedaz bez problemu

 

Hm nie brałem tego pod uwagę, dzięki za info- spróbuję, tylko w którym miejscu? Wysłać wiadomość do profilu na FB, jest jakiś dział temu poświęcony??

Z góry dzięki na info :)

 

 

 

Udało się odebrać sprzęt? 

 

Tak dziś, i zrobiłem na rozkręcenie z 6 dyszek, jutro sobie zrobię normalną trasę wokół Pyrzowic (jeszcze dopracowuję to i owo. Pierwsza rzecz to ominięcie robót na Kościelnbej a potem najlepsza trasa do powrotu zaraz po minięciu samego lotniska :)

 

 

Uf, wstępnie miało być 5-6 dych za wszystko, doszły za ~150 (przód i tył) ceramiczne klocki bo poprzednie metaliczne były prawie starte. Tego w ogóle się nie spodziewałem, za krótko mam tarczówki żeby ocenić co na ile starcza.

 

Ale za to jest cisza, minimalnie wyreguluję tylko zacisk sztycy i spokój. Co dobry serwis to dobry serwis.

 

 

Nie wiem o której jutro pojadę. Pogoda jest kapryśna, jak teraz wracałem to kapało trochę w K-cach. Pogoda też niezbyt ciepła- w mieście ok ale w lasach zimny wiatr, miałem katar cały czas. A potem nie wiem, generalnie dzień matki, tata też jedzie na zabieg więc więc u nich w domu trochę posiedzę w pt-sob. Ale jak będzie ok (na razie widzę że 15 i deszcz) w niedzielę to pewnie pojadę sobie standardowo z 8-9dyszek, miałem ponad 1,5tyg. przerwy i żadnych ~150km na razie nie robię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wystawic na profilu Facebooku Infrasettimanalle Classico, lecz jak wpiszesz w wyszukiwarce to masz dwa profile - ogolny, dla wszystkich dostepny oraz Grupa, czyli musisz wyslac prosbe o dolaczenie do grupy Infrasettimanalle Classico. I wctej grupie mozesz wystawic rzeczy do sprzedania jako swoj, osobny post. Tak tam robia inni jak chca cis sprzedac, lub poszukuja porad lub szukaja chetnych do wspolnego treningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wystawic na profilu Facebooku Infrasettimanalle Classico, lecz jak wpiszesz w wyszukiwarce to masz dwa profile - ogolny, dla wszystkich dostepny oraz Grupa, czyli musisz wyslac prosbe o dolaczenie do grupy Infrasettimanalle Classico. I wctej grupie mozesz wystawic rzeczy do sprzedania jako swoj, osobny post. Tak tam robia inni jak chca cis sprzedac, lub poszukuja porad lub szukaja chetnych do wspolnego treningu.

 

 

Ogromne dzięki!

 

Ale masakra dziś z pogodą, właśnie będę się rozgrzewał ale mam mieszane uczucia- zimny wiatr, chmury jak na tygodniowy deszcz i 10,9'C. Zimnawo, ale chyba zaryzykuję choć krótszą trasę, może nie złapie mnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety prośba o dołączenie do grupy nadal wisi od tamtego czasu... nic, wystawię na allegro i po działach "giełda" na stronach.

Liczę że w piątek już będzie zamontowany nowy więc w sobotę bym swojego wystawił na spokojnie.

 

 

Gibas=> jak będziesz wiedział czy jedziesz 9-go w Psarach to daj info :) Póki co niby w niedzielę ma być ok ale kto to wie... dziś mżawka była a teraz leje. Następne dni burze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przejrzeć ustawienia, nie wiem czemu na maila nie mam powiadomienia o nowych postach w tym wątku :/   ed: ok, przypadkowo wyłączyło mi się obserwowanie.

 

W każdym razie też będę pod Simply. Jedyna kwestia to pogoda. Generalnie jak teraz patrzę na ikonkę to jest 24'C i słońce za burzową chmurą z błyskawicą. Zobaczymy, może będzie popołudniu/pod wieczór padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za jazdę, jak następna trasa będzie niedaleko to też się piszę bo mam niedosyt: http://www.sports-tracker.com/#/workout/JjForcebrakeer/a88ptmg1jamk9ocf od tego postoju z powodu skurczu strasznie spadła mi prędkość, już podczas jazdy zauważyłem że na tym samym fragmencie jadę np 6-8km/h wolniej. Następnym razem na pewno nie będę się już zrywał heh.

 

Jak wpadnie mi coś w oko szybciej niż ten lipiec to od razu dam info.

 

Postaram się jak najszybciej na przynajmniej część przyszłego sezonu złożyć jakąś szosówkę. Samym kilogramem w obecnym cudów nie zdziałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem http://www.roadmaraton.pl/2013/ ale nic w okolicy.

 

 

Za to 'Tour de Piekary' :> może być ok: http://www.czasnarower.pl/wyscig/2501

 

22 czerwiec (sob), 12:30  Szczegóły: http://www.mosir.piekary.pl/index.php?mod=aktualnosci&id=1317

 

Elita- 8 okrążeń, trasa:

Wyścig zostanie rozegrany na pętli rozpoczynającej i kończącej się na Kopcu Wyzwolenia, a przebiegający ulicami Jana Pawła II,Inwalidów Wojennych,Wyzwolenia.
Długość wyznaczonej pętli wynosi–3518m.
 
28km.
Dobrze by napisali wpisowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wszystko poszlo, mozna potraktowac to jako solidny trening, bo po cos w koncu sie trenuje, aby sie sprawdzic gdzie ma sie swoje miejsce. Fajnie bylo i o to wszystko chodzi.

 

Na tour de Piekary juz sie zapisalem, start 22.06.2013 elita 12.30, dystans 3,5km x 10 okrazen, wiec ogolem podobny do Psar. Wiec zapisywac sie i startujemy. Mysle, ze tez wpisowe beda okolo 15zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wszystko poszlo, mozna potraktowac to jako solidny trening, bo po cos w koncu sie trenuje, aby sie sprawdzic gdzie ma sie swoje miejsce. Fajnie bylo i o to wszystko chodzi.

 

Na tour de Piekary juz sie zapisalem, start 22.06.2013 elita 12.30, dystans 3,5km x 10 okrazen, wiec ogolem podobny do Psar. Wiec zapisywac sie i startujemy. Mysle, ze tez wpisowe beda okolo 15zl.

 

WAŻNE- uaktualnili regulamin (możliwe że nie ostatni raz).

W nowym Elita ma 8 okrążeń :) Czyli z 28km w sumie. Raz- krócej. Dwa- wyścig dookoła więc nie wiem czy i jakie tam będą podjazdy. Asfalt (zakładam) lepszy więc generalnie tempo i dynamika będzie większa, Na pewno robią małe kółka raz- łatwiejsza organizacja. Dwa- większa widowiskowość.

 

Nowy regulamin: http://www.mosir.piekary.pl/admin/uploaded/DSiR/2013/0622-Tour%20rowery/2013.5.31-Zmiany%20reg.pdf

 

 

Po kilku miesiącach jazdy typowo po szosie na rowerze właściwie mtb niczego się nie spodziewam :P Do końca roku na pewno będę jeździł tyle ile się da żeby w przyszłym mieć jakąś szosową bazę, no i w zimie dołożę do biegania może basen i coś jeszcze. W tym roku w okolicy lutego-marca (z powodu fatalnej pogody) miałem kryzys i tylko kilka razy wyszedłem w przedziale miesiąca.

 

 

Druga ważna zmiana:

.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są o dotarcie na miejsce startu do godz. 10:00  

 

Czyli sobie 2,5h 'postoimy'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trasa ta wogóle nie nadaje się na wyścig szosowy, co najmniej dwie ulice to nadają się bardziej pod MTB/cross bo na szosie to można obręcz uszkodzić.

No i ciekawi mnie ten rzeczywisty przebieg bo Obwodnicy raczej nie zamkną, a ulica Do Kopca Wyzwolenia to straszny wyryp, technicznie też nie powinno być bo tam wszędzie są same proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba rozumieć żer bardziej promocja miasta hehe.

 

 

Można tam pojechać treningowo i jak będzie brakowało km to wracając zahaczyć o standardowe rejony. Ciekaw jestem jak to wygląda. Zakładałem że jak tak małe kółko to naprawdę będzie nawierzchnia dobrej jakości. Nie znam dobrze Piekar pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nie startuję, ale mieszkam w Piekarach i mogę powiedzieć, że Inwalidów Wojennych to czysta masakra - obok hotelu można zgubić koło nawet w samochodzie, więc trochę niewypał. Mogli przeciągnąć na Bytomską i Pod Lipami i dalej na Kopiec - wszędzie asfalt idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...