Skocz do zawartości

[kask] Cratoni Shakedown 2012 - "Fullface" w cudzysłowie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Przy centralnym uderzeniu może to nawet zadziałać, ale przy bocznym... Wizyta na chirurgii szczękowej zapewne niezbędna.

Niby obecne trendy idą w kierunku bardziej miękkich kasków, bo takie lepiej rozpraszają energię i finalnie mniejsze przeciążenia działają na mózg, ale to chyba jednak lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe....kask spełnia niby wymogi jakiś tam niemieckich systemów certyfikacji itp.

 

Uważam, że takie PLACEBO kasku typu fullface działa kilkakrotnie gorzej.....

 

Efekt psychiczny - MAM KASK FULLFACE

Efekt przy glebie - MAM WYBITĄ/ZŁAMANĄ SZCZĘKĘ

 

Za taki produkt moim zdaniem powinni karać latami ciężkich robót w kamieniołomach!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę, to co pisałem już na emtb. Chcesz ochrony o jakości fullface to kup fullface normalny.

 

Ten kask jest dla ludzi, co się chcą zabezpieczyć przed zdarciem skóry z twarzy, czy tam jakimiś obiciami. Wiadomo, że Cię to nie ochroni przed połamaniem w jakimś mega dzwonie. Zresztą zwykły fullface też nie gwarantuje, że nic Ci się nie stanie. Masz na każdym tego typu produkcie napisane, że "nie gwarantuje, że przeżyjesz, nie gwarantuje, że się nie połamiesz".

 

Ja wyglebiłem w C-Maniacu na twarz. Ma pewnie bardziej miękką szczękę, albo podobną. I co? Nic mi się nie stało, przeszorowałem szczęką kasku po ściółce. Kask cały, ja też. Bez kasku pewnie bym nie miał skóry w niektórych miejscach :D

 

Poza tym, można też zrobić łatwy test ;) To już tak humorystycznie, ale coś w tym jest i tak ;)

Załóż taki kask z miękką szczęką i niech Cie kolega kopnie w twarz. A później bez kasku.

Różnica na pewno będzie spora, pomimo że szczęka się zegnie, ból na pewno będzie mniejszy. Tak samo będzie podczas gleby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawda ;)

 

Ja zdecydowałem (podobnie wszyscy zainteresowani), że Shakedown nie-na-da-je-sie :)

 

Już zanabyłem drogą kupna 661 Comp II - i po pierwszych wycieczkach jestem mega pozytywnie nastawiony.....

 

Niestety na delikutaśne wycieczki będzie potrzebny orzech - i tu już się zbierają pieniążki na Urge Endur-o-matic....nie ma innej opcji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...