Skocz do zawartości

[3000-3400zł] mtb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym rozpocząć przygodę z dobrym rowerem MTB, zamierzam jeździć w różnorakim terenie tzn. wszystko po trochu. Rower ma być uniwersalny a zarazem solidny by można na nim trochę poszaleć bez obaw o usterki. Mam 178 wzrostu waga ponad 70 kg oto moje propozycje takie dlatego, gdyż te sklepy mam w swoim mieście czyli GIANT, TREK, GARY FISHER, KELLY'S, MERIDA. Szczerze wolałbym kupić w sklepie stacjonarnym bo w internetowym to różnie bywa. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam. Jeżeli coś źle napisałęm to przepraszam jestem tu nowy.

 

Oto moje propozycje co o nich sądzicie:

 

1-Giant Talon 1 Talon 1 (2012) - rowery | Rowery Giant - szosowe, górskie, damskie, rekreacyjne, dziecięce, ramy rowerowe, akcesoria rowerowe. | Polska

2-Trek 6300 TREK

3-Gary Fisher GARY FISHER-Tassajara

4-Kelly's Kellys Bicycles : ProductDetail

Kellys Bicycles : ProductDetail

Kellys Bicycles : ProductDetail

Kellys Bicycles : ProductDetail

Kellys Bicycles : ProductDetail

5-Merida Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

 

 

To mniejwięcej tyle niektóre z nich przekraczają mój budżet, gdyż nie chciałbym wydać więcej niż 3300-3400zł. Z początku miałbyć to rower taki do 2500zł ale poczytałem trochę i widzę, że warto dołożyć by mieć lepszy amortyzator i osprzęt a rower chcem mieć na długie lata i do w miare częstej jazdy trochę poszaleć i ogólnie. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec

Z Kelly'sów najlepiej wypada Glock (choć przekracza deklarowany przez ciebie budżet). Lepszy jest też od tego Giant'a. Glock jest jednak ofertą specjalną i ma trafić tylko do wybranych sklepów. Jeśli trafi do tego w Twojej okolicy to masz szczęście, pożycz stówkę i go kup. Naprawdę świetna maszyna za niewielką kasę (pewnie dlatego specjalna oferta). Jeśli nie będziesz miał tyle szczęścia pozostaje ci Giant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak się spytam czy przymierzyles sie juz do ktoregokolwiek z tych rowerow? Bo moze okazac sie ze gometria zadnego z nich Ci nie pasuje i trzeba bedzie rozejrzec sie za czyms calkiem innym...

Z tych co wymieniles faktycznie ze ten Glock wypada bardzo fajnie. Tylko jeszcze zwroc uwage ze wymieszales tam rowery XC z Trail. Zastanow sie ktory styl jazdy bardziej Ci odpowiada. Choc i tak przede wszystkim wszystko to skoryguje geometria ramy taka jaka bedzie Ci najbardziej odpowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że do żadnego się nie przymierzałem, problem jest taki, że praktycznie każdy trzeba będzie ściągać do sklepu na zamówienie więc z tym będzie problem. Mam jakieś 178 wzrostu więc rama 19' była by dobra?Co do stylu jazdy to chcę go mieć do wszystkiego zawsze lubiłem trochę poszaleć ale nie miałem do tego dobrego roweru. Chciałbym połączyć i jakieś podróże nad jeziorko i jakiś wypad do lasu wszystko po trochu. Sprzedawca proponował mi tańszy rower ale wole dołożyć by mieć lepszy amortyzator i osprzęt a rower ma być na długie lata, wytrzymały i w miarę bezawaryjny.

 

A ta Merida-500 D za 3899 nie warto don niej dokładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Merida jest rowerem Trail własnie. Kellys taki XC rekreacyjny delilkatnie. Merida powinna dać bardziej wygodną pozycję. Amor 120mm vs 100mm w Kellysie. Tyle że troszkę lepszy niz 500-D. Nie wiem tylko co to za hamulce te KLS. Bez przymiarki to generalnie oba są na bardzo zblizonym poziomie. Wybor moze tutaj rozstrzygnac tylko to jak bedziesz sie czul na każdym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec
A Treki, Meridy? Gary Fisher?

Jedynie Merida Big Nine TFS 300-D przedstawia jakiś poziom (jeśli masz więcej niż 180cm wzrostu). Matts 500-D też jest dobry ale nawet mimo ceny do Kelly's Glock się nie umywa (mimo niższej ceny). I mówię to jako osoba negatywnie nastawiona do kupna czegokolwiek za granicy. Zwyczajnie rodzime wychodzi taniej.

 

Trek'a powinno się od razu zezłomować. Głównie z kasetę SRAM'a i tak ją czeka złomowanie po 2000km (wiem bo miałem). Łańcuch to pewnie też jakiś SRAM (nie podano) i też jest to drogi szmelc po prostu.To samo Dart 3 i Avidy. Fisher może i dobry ale zwyczajnie nie wart tej kasy. Za mniejszą kasę można kupić coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec

Geez... praktycznie cały napęd jest wyższy grupowo (XT jest wyżej jak SLX) do tego Rock Shox Recon. Podkreślam że jest to rower z limitowanej edycji. Nie tylko znakomity sprzętowo ale i tani jak barszcz. Za tą cenę czegoś podobnego obecnie nie kupisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko dzięki przymierze się do obu bo na żywo chce je zobaczyć ale skoro tak to zapewne wezmę Kellys'a

 

Tylko zastanawiam się jak sprawa ma się z hamulcami które lepsze czy te w Giancie czy w Glocku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a ujeżdża ktoś może rower HaiBike np taki http://www.haibike-polska.pl/40-power-rx.html , dzisiaj sie do niego przymierzałem a co do ceny można na niego dosać prawie 20%rabatu także wyjdzie koło 2800. ?

 

pozatym co myslicie o tym http:// rower.com.pl/-p-277428.html?cPath=6_698_1450_1457 to jest z roku 2010.

 

byłem już dzisiaj w sklepie z zamiarem na kellys magic master 2012, ale jak zwykle nie było, a ten mi się spodobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem coś koło 2500 moze byc 2600.

myslałem o krossie A6disc 2011, ale u mnie już nie do dostania, aczkolwiek mają jeszcze w tym sklepie Kross Level A6 Disc , jak warto to jestem skłonny podjechać te pare kilometrów.

 

ale widze ze te amortyzatory wszedzie te same prawie w tej cenie, a szkoda bo moja waga to ponad 110 kg takze pewnie bedą dobijać do konca.

 

i już myśle zeby olać ten amor skupic sie na osprzęcie i kupić coś taniej , a jak amor się dobije to się za rok wymieni na cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taki amor co to za cudo widelec: SR SUNTOUR Raidon X3 RL, 100mm, air / Remote Speed Lockout

luknij jeszcze na ten rowerek http://allegro.pl/rower-gorski-cube-attention-gliwice-pirsport-i2187049216.html

 

u mnie ten link działa do A6 to jest ze sklepu www.rowery.shop.pl , ale chyba zrezygnuje bo za daleko. mam jeszcze w zasięgu Cube w gliwicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cube wlasnie jest z tym amortyzatorem o ktorym pisalem wyzej. Czyli Tora TK dawna. Powinien sobie poradzic z Twoja waga. Osprzetowo rowniez jest to bardzo przyzwoita opcja. Jesli tylko odpowiada Ci rozmiarowo to wart zastanowienia sie nad nim.

Raidon RL to taka podstawowa wersja amora powietrznego. Mozna sobie go ustawic pod swoja wage. Nie mam pojecia jak z nim jest w przypadku 110kg vs wytrzymalosc.

 

Wpisz w google "raidon rl" Otworz pierwszego linka od gory. Tam jest fajna recenzja o tym amorze. Linka bezposredniego nie moge tutaj wrzucic bo to konkurencyjne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...