Skocz do zawartości

[rower] Kross Hexagon V6


Rekomendowane odpowiedzi

87kg przy 190cm. Czy jest aż taka różnica pomiędzy wytrzymałością tych modeli? Słyszałem że ten model jest lepszy od tego 2010.

Ja waże 84kg i mam własnie model 2008 i myślę że możesz go brać, model 2008 ma lepszy amortyzator, ale trochę mniej sztywną ramę w porównaniu z 2010, to są główne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Prawdopodobnie kupię hexagona v6 za 1099 zł z amorem xct lub xcm.

Mam pytanie: czy seryjne hamulce tarczowe są dość dobre? Spisują sie lepiej niż V-brake?

A moze lepiej kupić hexagona v4 za 899zł z amortyzatorem XCM, ale troszke chyba gorszym osprzętem.

Aha i jaki amor jest lepszy XCT, czy XCM?

 

Jak myślicie...? Moim zdaniem za tą cenę lepiej kupić V4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem wersję 2010 za 1100zł z Mudserwis. Jak dotychczas pierwsze wrażanie dobre. Muszę wybrać się gdzieś w trasę i zobaczę jak ma się na dłuższych dystansach.

 

Co do pytania to tarczówki spisują się dość dobrze (z przodu nawet za dobrze bo od razu zatrzymuje koło). Czy brać V-brakei czy tarczówki? Jak bym tam wziął tarczówki jeżeli nie potrzebujesz jakiś super hamulców. Powodem jest (czego nikomu nie życzę) to że tarczówki działają zawsze nawet jeżeli obręcz zostanie scentrowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tzn. ma lepszą geometrię, czy jest wytrzymalsza? Bo chciałbym kupić sobie Hexagona, jako bazę do dalszej przeróbki, więc gorszy osprzęt aż tak bardzo nie będzie mi przeszkadzał. Zwłaszcza, że nie jeżdżę za dużo i co najwyżej po leśnych duktach i błocie ;) Czy w moim przypadku (czyli średnio intensywne użytkowanie) będę w stanie odczuć różnicę w jakości osprzętu?

 

---------------

 

Sprawdziłem - to jest model z 2008r.

Edytowane przez Wafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ma lepszą geometrię, czy jest wytrzymalsza? Bo chciałbym kupić sobie Hexagona, jako bazę do dalszej przeróbki, więc gorszy osprzęt aż tak bardzo nie będzie mi przeszkadzał. Zwłaszcza, że nie jeżdżę za dużo i co najwyżej po leśnych duktach i błocie :) Czy w moim przypadku (czyli średnio intensywne użytkowanie) będę w stanie odczuć różnicę w jakości osprzętu?

 

---------------

 

Sprawdziłem - to jest model z 2008r.

Jeżeli dalsza rozbudowa to zdecydowanie model 2010 według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecicie bagażnik do Kross Hexagon V6? Chodzi o to, żeby dało się zamontować bagażnik w tym rowerze, bo nie ma on standardowego mocowania.

Hamulec tarczowy raczej uniemożliwia Ci zastosowanie bagażnika - był o tym temat na forum, jak go odszukasz to zasięgniesz ciekawych informacji, co zastosować aby ten bagażnik w rowerze z takim hamulcem się znalazł :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama w modelu z 2010 roku nie ma typowej geometrii jak np. w modelu z 2008r., ale jest trochę "pochylona" (nie wiem jak to nazwać ;)). Czy jest to wygodne rozwiązanie i czy nie wpływa negatywnie na sztywność/wytrzymałość ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama w modelu z 2010 roku nie ma typowej geometrii jak np. w modelu z 2008r., ale jest trochę "pochylona" (nie wiem jak to nazwać :P). Czy jest to wygodne rozwiązanie i czy nie wpływa negatywnie na sztywność/wytrzymałość ramy?

Rama zastosowana Kross`ach Hexagon`ach 2009/2010 jest z wyższego modelu Kross Level A2/A4/A6/A8 2007/2008. Geometria jest bardzier sportowa, sylwetka wyciągnięta z powodu długiej górnej rury (19" Hexagon 2008 ma taką samą górną rurę jak 17" Hexagon 2010). na pewno nowa rama ma większą sztywnośc w okolicach suportu, i dla mnie takie rozwiązanie jest wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.crosso.pl/pages/pl/produkty/bagazniki/bagaznik-tylny.php + http://www.crosso.pl/pages/pl/produkty/akcesoria/adapter-do-hamulcow-tarczowych.php

 

Zagłębiłem się w ten temat, i znalazłem informacje że najwięcej zależy od ramy. Są ramy gdzie normalny bagażnik zamontujesz bez problemów, ale są ramy gdzie musisz własnie użyc zestawu który podałem oraz są ramy do których pasuje bagażnik pod koła 28" bez przeróbek (zostajesz przy kołach 26" + hamulec tarczowy)- jedyna opcja jaką widzę aby to sprawdzić to sklep rowerowy i próbne przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jestem nowy na forum, witam was :teehee:

 

Zamierzam kupić Hexagona V6 z 2010r. Chciałbym się tylko upewnić, że będzie to dobry zakup. Otóż jak się sprawują hamulce? Zostawić w nim tarczowe czy poprosić o zmianę na jakieś V-ki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jestem nowy na forum, witam was ;)

 

Zamierzam kupić Hexagona V6 z 2010r. Chciałbym się tylko upewnić, że będzie to dobry zakup. Otóż jak się sprawują hamulce? Zostawić w nim tarczowe czy poprosić o zmianę na jakieś V-ki?

Na Tektro IO już przejechałem 3100km i na v-ki ich bym nie zmienił (waże 84kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jestem nowy na forum, witam was ;)

 

Zamierzam kupić Hexagona V6 z 2010r. Chciałbym się tylko upewnić, że będzie to dobry zakup. Otóż jak się sprawują hamulce? Zostawić w nim tarczowe czy poprosić o zmianę na jakieś V-ki?

 

również mogę je szczerze polecić, jedne z niewielu mechanicznych tarczówek które działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...