Skocz do zawartości

[klamkomanetki]


kviatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie. Jeżdżę na rowerze szosowym i mam kasetę 6 rzędową. Chciałbym mieć w nim klamkomanetki, ale nie wiem czy da się nimi obsługiwać taką kasetę. Czy można klamkomanetkę wyregulować czy też wszystko zależy od regulacji przerzutki? Bo nie ma chyba klamkomaneteki na 6 zębatek? Czy też nie ma sensu zawracać sobie głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj: Zasady Pisania Nowych Tematów

a co do klamkomanetek, to mi sie wydaje zeby nie kombinowac, kup kasete 7 rzedowa i klamkomanetki tez 7 rzedowe i nie bedzie prblemu i nic nie trzeba bedzie kombinowac, a jesli nie to chyba by sie to dało jakos wyregulowac manetke z przerzutka, zeby np. zaczynało sie od 3 na manetce a w rzeczywisctosci byłoby 1 na kasecie, ale nie wiem czy na pewno tak sie da, bo jeszcze tak nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj: Zasady Pisania Nowych Tematów

a co do klamkomanetek, to mi sie wydaje zeby nie kombinowac, kup kasete 7 rzedowa i klamkomanetki tez 7 rzedowe i nie bedzie prblemu i nic nie trzeba bedzie kombinowac, a jesli nie to chyba by sie to dało jakos wyregulowac manetke z przerzutka, zeby np. zaczynało sie od 3 na manetce a w rzeczywisctosci byłoby 1 na kasecie, ale nie wiem czy na pewno tak sie da, bo jeszcze tak nie robiłem.

 

Dzięki Ralf

"Zasady..." czytałem, ale i tak się pogubiłem w nich. Myśłałem, że go dobrze napisałem.

Poprawię go.

 

Dzięki Ralf

"Zasady..." czytałem, ale i tak się pogubiłem w nich. Myśłałem, że go dobrze napisałem.

Poprawię go.

[/quote

Mam jednak pytaniue. Czy mógłby mi ktos powiedzieć co jest źle bo nie mogeę dojść.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić tak jak mówi Ralf.

 

Ograniczyć tylną przerzutkę (kręcąc śrubkami L i H - chyba trzeba przykręcić ta z podpisem L (jak się mylę to mnie poprawcie)) tak że biegi będą zmieniane 1,2,...,6, a przejście na manetce np. na 7,8 nie spowoduje spadku łańcucha i wepchnięcia go między kasetę a haki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...