Skocz do zawartości

[telewizor]zakup nowego led-lcd


michuuu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Naziemna telewizja cyfrowa, mistrzostwa europy w piłce ,TdF ...powodów (usprawiedliwień) można mnożyć.

Czas na zmianę starego kineskopu na coś nowego i padło na sharpa z serii 830 lub samsunga z serii 8000, lcd-led, 3d, wi-fi i inne bajery. Pytanie do użytkowników i/lub uczonych w temacie o radę który wybrać lub może inne propozycje poparte doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony polecam takie cudo http://allegro.pl/tv-3d-sony-kdl-55ex725-usb-mpeg-4-wifi-200hz-i2111569842.html

chodzi sobie juz troche i wszystko jest super...

Z telewizorow sharp to dopiero od 3000 zaczyna sie cos ciekawego w te tansze nie lepiej inwestowac.

Sony i Samsung to te same matryce wiec jezeli juz to bardziej polece szajsunga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Plazma?

http://allegro.pl/telewizor-tx-p50st30-panasonic-tx-p50st30e-sklep-i2092125908.html

http://allegro.pl/wroclaw-panasonic-tx-p46gt30e-tx-p46gt30-e-i2088308460.html

 

Tak na marginesie- wskazane telewizory LED-LCD mają podświetlenie krawędziowe- w praktyce wygląda to tak ( prawy rysunek)

neuesbild12.png

Jak widać, żródło światła jest tylko po jednej stronie ekranu. Ze względów oczywistych w technologii CCFL i LED-EDGE nie ma co liczyć na głęboką czerń ,wierne odwzorowanie kolorów i równomierne podświetlenie- po prostu nie ma i już.

Klasyfikując obecne technologie podświetlania telewizorów LCD te z podświetleniem krawędziowym ( LED-EDGE) są na końcu.

W przypadku dużych rozmiarów plazma zapewnia lepszą jakość obrazu - jedynie technologia Full LED może być porównywalna.

BTW- systemy 3D oferowane przez Sharpa ,Panasonica czy Sony są kiepskie- okulary aktywne wymagajace zasilania, męczące oczy mruganie - szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Michuuu, z całym szacunkiem - powielasz stare przesądy.

LCDki "wypalają się" tak samo jak plazmy. Żeby się cokolwiek "wypaliło" to TV musiałby wyświetlać ten sam obraz przez jakieś 3 miesiące. W pracy mam kilka matryc LCD wyświetlających ten sam obraz przez 24h od 3-4 miesięcy- wiecie jak pięknie się "wypaliły"?

Różnice w zużytym prądzie nie przekraczają 10% przy normalnym ogądaniu ( poijam skrajne przypadki wyświetlania białego obrazu)

Plazma vs. LCD pobór prądu

Nie będę nikogo przekonywał do plazmy Panasonica czy innego producenta. W mojej opinii obecnie dostępna technologia LCD jest bardziej prymitywna niż technologia plazmowa. Dlaczego?

W telewizorach LCD ( z wyjatkiem aktywnych Full LED) światło jest generowane cały czas niezależnie od jasności wyświelanego obrazu ( nawet przy wyświetlanej czerni jest generowane światło), ze względu na zastosowane technologie podświetlania muszą być stosowane zestawy ekranów rozpraszajacych i polaryzujących światło , które z kolei powodują znaczne straty na jasności i równomierności podświetlenia. Powierzchnia zewnętrzna telewizora LCD jest znacznie bardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne ( mocne naciśnięcie palcem powoduje odkształcenie struktury kryształów panelu LCD - efektem jest ciemna plama). Matryce są bardzo wrażliwe na zmiany temperatur oraz błędy produkcyjne- znacznie bardziej niż matryce plazmowe.

Technologia EDGE-LED nie ma żadnej ( poza grubością i nieco mniejszym zużyciem energii) wymiernej przewagi na klasyczną technologią CCFL. Obecnie telewizory LED-EDGE są maniakalnie wręcz reklamowane i sprzedawane z prostego powodu- producenci TV ( a w zasadzie matryc) włożyli masę kasy w technologię ,która ma tylko jedną zaletę- jest tańsza w produkcji.

Biorąc pod uwagę szukany rozmiar TV( powyżej 40 cali) nie spodziewałbym się równego podświetlenia matrycy.

BTW- LCDki Sony, niektóre Toschiby i Panasoniki mają matryce Samsunga. LCDki Philipsa, niektóre serie Toschiby, Panasonika,Metza, Loewe, niektóre serie Sony oraz praktycznie wszystkie Apple mają matryce LG. Bardzo tanie TV z dziwnymi nazwami mają matryce tajwańskich producentów ( AUO, Chimei) lub tzw. niskie klasy jakościowe z Samsunga lub LG. Sharp robi matryce sam dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polece samsunga serii D6500 np lub wyzej, ma wszystkie bajery jakie kolega michuuu potrzebuje, a i obraz (co prawda expertem nie jestem :icon_wink: ) jak dla mnie rewelka, w drugim pokoju stoi sony niby na tej samej matrycy ale jak tak porownuje oba to do samsunga czegos mu jednak brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że Samsung bardzo nienaturalnie podkręca kolory w swoich Tv

Ja tam nic nienaturalnego w tych kolorach nie widze :P , no ale moze to tylko moje odczucie ;) , a tak z drugiej strony to przy tych rozmiarach jakie interesuja autora to tez bym chyba raczej rozwazal plasme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plazma kiedys byla pradozerna- dzis te wartosci sa zblizone do siebie czyli okolo 120 W plus minus, poczytaj fora hdtv - plazma jesli chodzi o obraz jest lepsza wg mnie, mam dwuleteniego panasonica i porownywalem z led-em - i nieco lepiej wypada plazma;)ale to tylko moje subiektywne odczucie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Jak sprawdza się plazma w jasnych pomieszczeniach ,piszą że nie najlepiej a jak jest w rzeczywistości?

Problemem nie jest natężenie światła,ale odbicia światła w matrycy ,a raczej w powierzchi zewnętrznej. Mimo tego ,że u mnie TV stoi w pokoju położonym na południowej ścianie domu - nie narzekam ( włączony tryb kinowy ze zmienionymi ustawieniami ). Zresztą LCD z wyłączonym trybem Dynamic też wypadnie blado.

Najlepszym rozwiązaniem jest przetestowaie wybranego TV w domu- sprawdzamy jakość wyświetlanego obrazu na dostępnych w domu sygnałach ( tuner TV cyfrowej, DVD/BluRay, antena naziemna) na kilku ustawieniach wyświetlania obrazu- bazowanie na obrazie oglądanym w sklepie nie jest miarodajne- my nie musimy mieć takiego sygnału jak sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...