Skocz do zawartości

[odchudzanie roweru] Kands Cross


lukinigga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym odchudzić swój rower o około 2,5 - 3,5kg. Wg. producenta miał ważyć niecałe 13kg, w rzeczywistości waży 14,9kg. Zastanawiam się, czy wymiana widelca na nieamortyzowany bardzo wpłynie na masę roweru (?). Może kaseta, albo korba? Znalazłem też ciekawe szosowe koła, tyle, że ich koszt nieco wykracza poza mój budżet. Proszę o porady. Jeżeli już gdzieś znajduję się podobny post, to wybaczcie, ale jestem na tyle bezmózgi, że nie idzie mi korzystanie z wyszukiwarki.

 

post-140318-0-73912700-1327948564_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno Ci raczej nie pomożemy z obliczaniem ile zyskasz na wadze, musisz poważyć te elementy, albo przynajmniej podać ich markę, model i wagę fabryczną. Jeżeli kierownicę masz stalową, to wymianą na aluminiową wagę możesz sporo obniżyć. wdzę, że mostek jeszcze na 1" regulowany - swoje na pewno waży, jeśli zmienisz widelec, to spraw też sobie nowy mostek i tak jak pisałeś kierownicę(jeżeli obecna jest alumniniowa, to zostawiłbym ją na później). Z tego co widzę na zdjęciu, to pedały też nie należą do lekkich, potem siodełko, sztyca i koła - może zacznij od lekkich dętek i opon jeżeli nie masz kasy na nowe obręcze.

Edytowane przez klon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zacznij od lekkich dętek i opon jeżeli nie masz kasy na nowe obręcze.

 

Ile powinny ważyć "lekkie" dętki/opony? Nie mam pojęcia ile ważą moje, ponieważ ważyłem rower jako całość. Ew. proszę o link do jakiejś aukcji, czy do specyfikacji konkretnych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinny ważyć "lekkie" dętki/opony? Nie mam pojęcia ile ważą moje, ponieważ ważyłem rower jako całość. Ew. proszę o link do jakiejś aukcji, czy do specyfikacji konkretnych opon.

Jak już wspominałem, nie możemy Ci pomóc nie wiedząc ile ważą Twoje, być może masz jużlekkie i nie ma sensu zmieniać :) Tak jak pisze szliri, na początek zamień amortyzator na sztywny widelec, to będzie już bardzo duża róźnica wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już wspominałem, nie możemy Ci pomóc nie wiedząc ile ważą Twoje, być może masz jużlekkie i nie ma sensu zmieniać :) Tak jak pisze szliri, na początek zamień amortyzator na sztywny widelec, to będzie już bardzo duża róźnica wagi.

 

 

Jakie parametry muszę znać, żeby kupić w pełni kompatybilny widelec? Znalazłem ciekawy (sztywny) na allegro, ale nie wiem, czy się nada. Widzę, że będę musiał zmierzyć jakoś rozmiar steru, bo taka informacja jest podana na allegro. Czy coś więcej muszę wiedzieć?

 

Oto wspomniany widelec: http://allegro.pl/widelec-szosowy-alu-pulo-1-a-head-i2107683966.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy gdybym kupił taki komplet:

 

http://allegro.pl/nowy-amoeba-hussar-110mm-31-8mm-149g-szosa-wys-0-i2155731076.html

 

http://allegro.pl/widelec-szosowy-alu-pulo-1-a-head-i2156380684.html

 

http://allegro.pl/nowe-first-308-1-1cal-a-head-kolory-wys-0-i2104133395.html

 

to czy wszystko do siebie będzie pasować? Wystarczy to zamontować i jeździć, czy może istnieją jakieś utrudnienia?

 

 

Wybaczcie infantylne pytania, ale nie mam o tym specjalnego pojęcia (na razie), a chcę zrobić to sam, żeby zaoszczędzić na robociźnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...