Skocz do zawartości

[fotelik] Co wbrać ?


mcpula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was.

Poszukuje fotelika rowerowego dla mojej cóki. Na wiosne bedzie miała juz prawie 1,5 roku i chcieli byśmy ja zabierać na małe wyprawy po lesie czy po drogach rowerowych. Ale nie zabardzo wiem czego szukać. Z wiązku z tym mam do was pytania.

1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

2. Czy warto dopłacać do fotelika z możliwościa pochylania ?

3. Podpba mi sie Hamax Siesta ale jest lekko za drogi dla mnie czy jest jakas alternatywa dla tego modelu u innych producentów ?

4. Do jakiego wieku, dziecka, nadaje się taki fotelik?

 

A moze macie do polecenia jakies modele ? Czego wy używanie ?

za każdą pomoc z góry dziekuje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

z własnego doświadczenia postaram sie pomóc:

 

Ad 1. Ponieważ foteliki są różnej wielkości dobrze jest przymierzyć pociechę do niego, dodam, że maluch musi stabilnie samodzielnie siedzieć.Sprawdzić czy zakres regulacji pasów jest wystarczający.Sposób mocowania do roweru ( na bagażnik lub na rurę podsiodłową)

Dobrze jest wybrać model znanej firmy np:Hamax, chociaż ja zdecydowałem sie na inny.

 

Ad 2. Zrezygnowałem z takiego rozwiązania, podczas jazdy zdarzło się parę razy kiedy moja cóeczka zasnęła, wtedy pozostaje pchanie roweru.Nie zdecydowałbym się na jazdę nawet w pozycji pochylonej z powodu ryzyka urazu kręgów szyjnych dziecka.

 

Ad 3. Oglądałem wiele fotelików i wybrałem coś podobnego :http://allegro.pl/fotelik-rowerowy-dla-dzieci-marki-babymaxi-basic-i2065169023.html

Używam trzeci sezon i jestem zadowolony.

 

Ad 4. Większość producentów podaje wagę max. dziecka, najczęściej do 22 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem użytkownikiem fotelika Hamax Sleepy i musze przyznać, że zarówno ja jak i moja córka jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru. Fotelik słuzy nam juz dośc długo i nie było nigdy żadnych problemów z uzytkowaniem.

Czy warto kupować fotelik z przechyłem?? to zalęży od długości tras i przede wszystkim od tego czy pociecha ma tendencje do zasypiania podczas wypraw. Mojej córce może raz zdarzyło sie zasnąc podczas wyprawy. zazwyczaj jednak siedzi i obserwuje wszystko co sie dzieje wokoło :)

Tak jak mówie alternatywa dla Siesty jest Sleepy. ta sama firma, model niższy i cena też troche niższa niż Siesty.

jesli chodzi o maksymalny wiek dziecka to nie ma maksymalnej granicy. Tutaj bardziej liczy sie waga dziecka. w hamax'ie to 22 kilo.

Z mojej strony moge polecić fotelik Hamax'a. jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. nie wiem do jakiego roweru bedziesz montował zakupiony fotelik, ale na pewno musisz pamietać, ze do rowerów z karbonowymi ramami oraz to rowerów z tylna amortyzacja fotelików nie wolno używać. tak przeczytałem w instrukcji Hamax'a.

 

Gdybys miał jeszcze jakieś pytanie to pisz na PW lub gg 1439011. Jak bede mógł to postaram się pomóc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...