Skocz do zawartości

[korba] naprawa - zajechany gwint, budżet minimum.


papanf

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden klej. Kiedyś kupiłem dla dziewczyny rower i podczas pierwszej przejażdżki kiedy pedały odpadły okazało się że trafiłem właśnie na takiego "naprawiacza". Szkoda słów.

Na allegro są specjalne tuleje naprawcze i jest to jedyne pewne rozwiązanie pomijając zakup korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja mam bardzo dobre doświadczenia z klejem, klej to był jakiś loctite . Co prawda ukręciłem gwint wkładu suportu. Mocowanie trzymało pewnie. Nawet udało się podgrzać i wymienić po paru latach wkład na nowy. Rower nadal nadaje się do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niestety, pedal ktory przykleilem klejem epoksydowym/dwuskladnikowym znowu odpadl. Klej wykruszyl sie, zastanawiam sie teraz czy mam zbyt ciezkie dupsko (105kg) i czy probowanie z klejami dalej cos da, czy lepiej zastanowic sie nad nowa korba... Moze tutaj, w temacie, zapytam o jakis inny specyfik ktory sie do tego nada, kraj zamieszkania - Niemcy. Skleje jeszcze raz, jak ponownie sie nie powiedzie, dam sobie spokoj.

 

 

Dziekuje! Pozdrowienia fruna w wasza strone ;-)

Ten klej jest słaby. Użyj kleju acralock sa1-15. 

Widze że wszyscy kombinujo gwintowanie tulejowanie,ale  to przekroczy koszt nowych części! Kiedyś znajomy kupił nowy rower i popsuł właśnie podczas montażu pedałów gwinty w korbach,zespawałem mu w pare min te pedały razem z korbami estetycznie z tyłu.

Prosto i tanio a jak po 4 latach zajechał suport to i korba akurat w marnym stanie ,kątówkaw ruch wyciąłem i założyło się nowe .Owszem można skleić distalem ale po zespawaniu nie ma opcji żeby się wykręciło  czy wypadło podczas jazdy :thumbsup:

Spawanie podwyższa temperaturę i uszkadza łożysko w pedale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu i zapytam czy jest mi ktoś pomóc w podjęciu decyzji co do ukręconego lewego pedała - gwint w korbie, oznaczenie korby Shimano Fc-ty501 175 rower to Kross Level B1 i tu pojawia się pytanie czy w cenie 350zł znajdę suport z korbą, który jako laik będę potrafił wymienić samodzielnie czy ewentualnie szukać identycznej korby co ta którą posiadam. Rower potrzebny mi jest dość pilnie z uwagi na dojazdy do pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre serwisy oferują gwintowanie uszkodzonego ramienia korby. Średnica otworu w ramieniu korby jest powiększana i wstawiana jest tulejka (nie wiem jak ona jest mocowana żeby się nie ruszała). Ze względu na nacięcia (gwintowanie z obu stron) tulejka ma grubość jedynie pół milimetra więc może się uszkodzić. Miałem taką sytuację. Pedał nie był wystarczająco mocno dokręcony do tej tulejki i w czasie jazdy rozkręcił się do połowy. Spowodowało to zerwanie części tulejki i pedał odpadł. Ponieważ w moim przypadku korba nie była gwintowana na tą tulejkę, bo serwis odmówił nagwintowania stalowej korby, wykorzystałem to że reszta tulejki jest sprawna i pedał osadziłem stosując klej acralock sa1-15. Co prawda pedału teraz nie odkręcę, ale i tak rower jest stary więc za rok będę miał nowy, a nowej korby bym nie dostał do tego modelu roweru holenderskiego. Jeśli macie przykleić pedał to tylko mocnym klejem takim jak ten. Kosztuje 100 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...