Skocz do zawartości

[składak 29] Nowe rozwiązanie na 29" :)


xoar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

zapraszam do obejrzenia i komentarzy nt. wynalazku "Easy Rider Bike" p. Marka Jurka.

 

Rower ma swoje zalety i wady, ale jak dla mnie jest ciekawym rozwiązaniem.

 

Marek Jurek wymyślił rower na nowo. Czy składak bez wad podbije świat?

 

Zapraszam również do zaglądania na stronę firmy Inventor, która prezentowała ten rower na targach innowacji i wynalazków iENA 2011 w Norymberdze.

 

http://www.facebook.com/pages/Inventor/139085726104651

 

Rower ten, w ramach jednej ze swoich prac zawodowych (tj. promocji polskich wynalazków) prezentowałem na targach w Norymberze.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

post-126783-0-24380200-1326312666_thumb.jpg

Edytowane przez xoar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do FR czy DH się nie nadaje, ale do miasta nie jest to najgorsze rozwiazanie. Jeździłem tym cudem po Norymberze, układ działa poprawnie. Element podparcie dolnej części kręgosłupa umożliwia lepsze wykorzystanie energii, tj. zamiast stawań na pedały, bajker zapiera się o podparcie, działa. To jest rower na miasto, do pracy, nie brudzi łańcuchem, wg. konstruktora przejechanie 30km to wydatek energetyczny równy przejechaniu ok. 22km na mtb. Mówimy tu o jeździe po w miarę płaskim terenie. :)

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest film jak się podjeżdża pod górkę i pod krawężnik:

 

http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,10908236,Czy_rower_bez_wad_podbije_swiat_.html

 

I, mimo tego, że jestem fanem tego rozwiązania jako użytecznej ciekawostki, nie napisze, że jest bez wad, ale napawdę ma ich niewiele (mówimy tu o City Bajkach)

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś ma może jakieś nowe informacje o tym rowerze ? Ostatnia informacja jaką udało mi się znaleźć jest o rozmowach Inventora z producentami rowerów. Niestety nie zostało wspomniane jakie to firmy i kiedy rower może pojawić się w sprzedaży. Jeżeli ktoś coś wie więcej, bardzo proszę o jakąś informację.

 

P.S.

Czy oficjalna nazwa tego roweru to "easy rider bike" ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...