Skocz do zawartości

[Konserwacja i czyszczenie] Czy trzeba rozkręcić napęd i odpiaszczyć ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! W sobotę miałem długi trening, w mocno błotnistym terenie. Rower wyczyściłem, zaraz po a było dużo błota. Jeśli chodzi o napęd to, to co mogłem odpiaszczyłem szczoteczką, jednak w środku przerzutki tylniej i przedniej i w kasecie zalega sporo piachu, który trudno wyczyścić bez rozkręcania. Jeżdżę na Unibike Flite 2011 od 5 miesięcy, póki co jestem bardzo zadowolony i chciałbym żeby służył mi jak najdłużej w dobrym stanie. Póki coraz smarowałem łańcuch i wielokrotnie czyściłem. Jednak pierwszy raz był tak ubłocony. Powiedzcie mi czy należy rozkręcić przerzutki, kasetę, rozkuć łańuch i wszystko oddzielnie elegancko odpiaszczyć a potem posmarować ? Czy należy przed smarowaniem wyczyścić łańuch, w benzynie ekstrakcyjnej czy w czym najlepiej ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

na forum istnieje ogrom tematów jak wyczyścić rower. Ja bym wyszejkował kilka razy łańcuch w benzynie. Przy okazji polecam założyć spinkę żeby nie rozkuwać łańcucha do każdego czyszczenia. Tylną przerzutkę najpierw czyszczę z błota pod wodą, później pędzelkiem i benzyną a na koniec smaruję. Kasetę czyszczę najpierw szczotką z długim włosiem a później każdą zębatkę przecieram szmatką nasączoną benzyną. Całość z czyszczeniem hamulców i obręczy (hamulce v-brake) zajmuje mi nie więcej niż 30min.

 

Pozdrawiam

kovaleczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...