Skocz do zawartości

[rower] dla wysokiego - najlepiej używany; 2-2,5k


Kozlik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 196cm wzrostu i 80 kg wagi - obecnie poszukuje dla siebie jakiegoś roweru - najlepiej używki w cenie 2 - 2,5k.

 

Naczytałem się już takich ilości tych kryteriów doborów ramy i cali, specyfikacji producentów - w sumie to nie mam pojęcia już na co patrzeć.

 

Znalazłem na allegro Scott Scale 60 z 24'' ramą (L) - myślałem, że to dla mnie ideał a na stronie producenta http://www.scott.pl/admin/gwar_instr/dobor_ram_2012.pdf okazuje się że teoretycznie powinienem mieć XXL.

 

Poważnie nie mam pojęcia już czym się kierować i co to w końcu znaczy.

 

Czy ten rower ostatecznie jest dla mnie w teorii odpowiedni czy nie?

 

Jako, że niestety używanych rowerów jak na lekarstwo w tej wielkości ramy dlatego nie mogę narzucić jakiś kryteriów, bo życie mnie nauczyło że przy moim wzroście (i oczywiście ograniczonym budżecie) szukam co jest a potem dopiero się decyduję co bym chciał.

 

Zastanawiam się również na 29er, ale takich używek to nawet nie widziałem.

 

I tu pojawia się pytanie - czy lepiej kupić rower na 26'' używkę czy może najprawdopodobniej nówkę 29er.

 

Gdzie można zapolować na takie rowery jeśli nie allegro i co byście alternatywnie polecili?

 

Mam nadzieję, że temat nie zostanie odebrany na zasadzie 'kolejny który nie wie co chce' a raczej na zasadzie, że ja nie mogę wybrzydzać i kombinować, bo rzadko dostaję dokładnie to co chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten rower jest dziwny. Jest tam RS Sid z karbonową sterówką, a napęd to 3x8 Acery z tylną deore. Tak jakby ktoś chciał wsadzić do makrokesza napęd XTR'a

 

Trochę przekracza budżet ale teraz są posezonowe promocje no i możesz się troszkę potargować:http://www.decathlon.com.pl/PL/8-1-2011-173280586/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za te rowerki.

 

A co z tym Scottem jeszcze? i jaki w sumie powinien być rozmiar ramy bo widzę tutaj że w decathlonie podany jest tylko wzrost użytkownika a nie wielkość ramy niestety.

 

http://allegro.pl/wy...2017544395.html -> tutaj rozmiar ramy to już w ogóle 22 cale, ten wcześniejszy 23.5...

 

a co np. z tym rowerkiem? giant talon 29er 2 (1 999 pln) lub 1 (2 499 pln) z 2011... jak duża różnica jest pomiędzy nimi, że w cenie to aż 25%?

 

z przekraczaniem budżetu pewnie i by dało radę gdyby rower był naprawdę warty tylko, że jeśli kupię nowy i tak w SPD i kierownicę z rogami będę musiał zainwestować - i robi sie już spory wydatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się głównie hamulcami 2 ma mechaniczne a, 1 hydrauliczne. Moim zdaniem lepiej wziąć 2 i za oszczędzone 500 kupić lepsze hamulce np. te :http://allegro.pl/avid-elixir-3-180-180mm-biale-przod-tyl-hamulce-i2001098342.html.

 

Ten Scott o którym piszesz jest dla ciebie chyba za mały, więc było by ci na nim nie wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się głównie hamulcami 2 ma mechaniczne a, 1 hydrauliczne. Moim zdaniem lepiej wziąć 2 i za oszczędzone 500 kupić lepsze hamulce np. te :http://allegro.pl/av...2001098342.html.

 

Ten Scott o którym piszesz jest dla ciebie chyba za mały, więc było by ci na nim nie wygodnie.

czyli w sumie rama XL czyli 22'' na tym Talonie by pasowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sklepu w Poznaniu który na stronie ma podany, że ma rower o tej wielkości ramy na miejscu - więc jeśli będzie to zrobię wycieczkę na przymiarkę ;)

 

a Talon w porównaniu z Kross Level B3 29er, Specialized Hardrock Disc 29, Specialized Hardrock Sport Disc 29 czy Trek Gary Fisher Marlin jak wypada?

 

zadałem dość ogólne pytanie - ale widzę, że moje pół dnia to przed komputerem to wasza chwila dosłownie ;) jak z tymi hamulcami tarczowymi - mechaniczne a hydrauliczne - nawet nie wiedziałem, że są takie różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze mechaniczne działają na zasadzie ciągnięcia linki ,a hydr. dociskają klocki tłokiem "zasilanym" ciśnieniem płynu.

 

Osprzętowo najlepiej wygląda kross i giant w pozostałych płacisz najwięcej za markę ramy.

Wielkie dzięki za odpowiedź!

teraz już tylko kwestia znalezienia dystrybutora...

Myślałem, że uda się z używką w tej samej cenie, ale jak widać nie jest to takie proste z moim rozmiarem ramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzętowo najlepiej wygląda kross i giant w pozostałych płacisz najwięcej za markę ramy.

 

to w giant'cie nie placisz za markę?

 

Ogólnie polecam 29er'a, jestem od Ciebie trochę niższy, ale jazda jest znakomita.

Tylko trzeba pamiętać o tym, że sprzęt w tej samej cenie lepszy będzie w 26 a o używkę jest ciężko. Jednak przy 196 nie wahał bym się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie tyle co u Speca. :thumbsup:

 

Kozlik powiedz jak i po czym jeździsz. Może lepszym wyborem byłby jakiś cross?

Generalnie miasto i las... Lubię w terenie pośmigać nie ukrywam, a czasami biorę też udział w AR-ach, właśnie dlatego na mtb stawiałem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie pozrywałeś?

Co prawda był to któryś kross hexagone, więc nie jakiś nie wiadomo jaki sprzęt... zębatki wszędzie gdzie się da się rozsypały, ośka tylna się skrzywila, z hamulców oczywiście z V-braków nic nie zostało... A to kwestia jednych zawodów w górach stołowych gdzie rower był tylko jedną z dyscyplin...

Dość ważne pytanie - być może naiwne?

Czy do tego kross-a da się jakoś sakwy bądź bagażnik lub 3 kolo podpiąć?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto do niego dopłacić bo ma duuuużo lepszy osprzęt od tamtych 29er'ów.

Jego jedyną wadą jest geometria, która jest przystosowana pod widelec z małym skokiem więc przy wymianie na lepszy masz strasznie ograniczony wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co myślicie na temat tych dwóch rowerów?

 

Superior 729 a Kross Level B3?

 

warto tyle dopłacać do Superior-a? W nim jest jeszcze większa rama, a w Kross Level B3 rama 21" niby maks do 195cm... a przy 729 rama 23" - co daje mój wzrost mniej więcej po środku zakresu cm dla wzrostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...