Skocz do zawartości

[plecak] Osprey Manta 20


mast6er

Rekomendowane odpowiedzi

cześć :yes:

Poszukiwałem plecaka na całodzienne wycieczki o pojemności ok. 20 litrów, aby zmieścić jedzenie na cały dzień, ubrania, narzędzia, zapasową dętkę itp. Kiedyś usłyszałem o firmie za wielkiej wody, robiącej podobno bardzo solidne plecaki, czyli o Osprey- u. Okazało się że cena niestety zaporowa…(ok. 400zł).Po pewnym czasie miałem traf ze firma będąca przedstawicielem Osprey miała promocję i udało mi się zakupić plecak Osprey Manta 20 Hydraulics za 260 zł (dużo ~ mało pojęcie względne, ale jak powiedział znany mason Rockeffeler ludzi biednych nie stać na oszczędności i kupowanie tandety…..hahah;-)co nie znaczy ze za dużo mniejszą kwotę nie kupimy funkcjonalnego sprzętu….

 

Osprey już trochę ze mną pojeździł, mogę co nieco o nim napisać. Wcześniej jeździłem z plecakiem Hannah Jump 25 ale był zdecydowanie za duży poza tym bardziej trekkingowy niż rowerowy… dość o tym konkrety:

Plusy:

· plecak pod względem konstrukcyjnym bardzo dobrze dopracowany i świetnie wykończony (wykonany w Wietnamie lecz jak zapewnia Osprey to bardziej zaleta niż wada)

· system nośny bardzo komfortowy (system Air Scarpe) jazdy po 7-8 godzin bez problemu

· rowerowo/trekkingowy czyli uniwersalny

· 6 kieszeni (główna, okulary, na drobiazgi, na kask oraz dwie boczne małe na telefon,mp3 czy drobne pieniądze itp., itd.

· w standardzie jest bukłak Nalgene 2 lub 3 litry z super rozwiązanym systemem magnetycznego mocowania ustnika.

· przeciwdeszczowy pokrowiec na plecak

· każdy zamek ma uchwyt do otwierania nawet haha w zimowych rękawiczkach

Wady:

· cena (wada subiektywna - jakość kosztuje, ale nie jest to tani plecak mimo jego niezaprzeczalnych zalet)

jak na razie więcej nie znalazłem, co nie znaczy ze ich nie ma a jedynie ze moje doświadczenie z plecakami innych firm typu Deuter, Vaude jest zerowe…

nie zamieszczam zdjęć, bo wszystkie wymienione zalety można zobaczyć na filmie na stronie Ospreya:

Osprey Packs, Inc :2011: Official Site nie zamieszam odnośnika do polskiej strony żeby nie być posadzonym o reklamę(zainteresowani bez problemu znajdą…)

od siebie dodam ze warto brać pod uwagę plecaki Ospreya w tym pułapie cenowym…. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...