Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna!

 

Nie dziwie się, że wystąpił pot ekstazy.

Chciałbym  się przelecieć żeby ocenić geo.

I ten napis "back to the roots"

 

BTW raw to jest to.

Lakier ukrywa to co jest w stali piękne jej kolor.

 

A tak na marginesie na moim raw  na główce jest rdza :) taka ewidentnie poprodukcyjna.

Najpierw się wkurzyłem apotem jakoś to przełknąłem a teraz nie wyobrażam sobie żeby jej nie było.

To tak na marginesie.

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie licząc tego, że za ten pieniądz masz Wąsatego Thoma dwie ramy P29, lub ROS9+Amor/carbowideł i jeszcze korbę .... to rzeczywiście okazja, brać i się nie zastanawiać

a o 615 chyba bym zapomniał, to nie mondraker :D

 

Wypieram matematykę, bo w mózgu zaraz chrzęści, że jechać się nie da...

Karbowideł nawet jeszcze mam, chociaż to chyba jego ostatnie dni, bo drapieżniki wypatrzyły ofiarę.

ROS bez upustu stoi 4400z, czyli nowa korba by jeszcze weszła w cenie Tannenwalda plus kilo wagi więcej.

Ale w cenie ROSa jest QH od Soulcycles, który go bije na miazgę.

Luchs jest okazją z rodzaju tych, które nie uciekają, więc mamy luzz.

Wąsaty Thom nie ma przystępu przez malowanie na hamburgerową flagę.

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, troszke z innej beczki...

Jak zobaczyłem, to oszalełem..... ta rama jest obłędna....  i tu pojawia się kilka pytań na które mam nadzieje pomożecie mi znaleśc odp.

1. Mam 192,5 cm wzrostu i około 94 cm dł nogi ( mierzona od krocza do podłogi po wewnętrznej stronie ) więc czy lepszy bedzie rozmiar L czy XL ???

2 Rower ma być do rekraacyjnego lecz szybkiego (toczenie się 15km/h mnie nie interesuje) :) śmigania w zróżnicowanym terenie z przewaga szutrów i leśnych scierzek.raczej prostych, w kampinosie raczej zjazdów nie znajde,  czy ten rower się nadaje do takich zastosowań ?

 

to ten rower :  http://www.konaworld.com/honzo.cfm

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzo nie służy do rekreacji. Ten rower został stworzony po to, żeby udowadniać rowerzystom jak mało umieją.

To napompowany amfetaminą koń wyścigowy mający za zadanie zajeździć na śmierć jeźdźca. Będziesz go nienawidził za to, że go kochasz.

Ja marzę o Honzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem XL z krotkim mostkiem 60-70mm i kierownica z gieciem do tylu. L w sumie tez bylby ok, gdyby nie ST=478mm. Jestem podobnego wzrostu i u mnie odleglosc miedzy osia suportu a koncem sztycy to 88cm. Odejmujac od tego ST tej Kony zostaje 40cm sztycy + to co siedzi w ST. Zmierz na jakiej wysokosci masz siodelko w swoim rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pozwolicie wrzucić w to mrowie zacnych stalaków moją leciwą skromną Kozę?
Łazikujemy po rodzinnej miejscowości :)
HhBtkYk.jpg

 

Ogólnie to był dobry dzień :)
NQeS5RF.jpg

 

Niestety, doszedłem do ściany z Kozą: amor z przodu wkurza mnie coraz bardziej a nie wymienię na nic sensownego (1" klasyczna główka ramy), tarczy nie zamontuję a V-ki na błocku/piachu potrafią klęknąć.
Co mnie cieszy, to że bez problemu zmieściły się Conti RaceKing 2,2 :D Nie spodziewałem się, że wysoki balon zrobi aż taką różnicę a robi: o wiele większa frajda z pomykania po kamulcach, na szybkich małych muldkach nie podbija dupska a fajnie buja, nie zapada się tak w drobnym szutrze jak węższe opony. In plus prawie wszędzie w stosunku do Conti explorer (które mimo rozmiaru 2,1 były szersze niż RK) i jakichś dupiatych nokianów.

No i Koza z cienkimi rurkami wygląda IMO bardzo fajnie na takim balonie (nie zwracajcie uwagi na króla drugiego planu :) ):
j3GF3zg.jpg

Aaaa, muszę jakiś napinacz z przodu zrobić bo mi łańcuch na hopkach spada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem XL z krotkim mostkiem 60-70mm i kierownica z gieciem do tylu. L w sumie tez bylby ok, gdyby nie ST=478mm. Jestem podobnego wzrostu i u mnie odleglosc miedzy osia suportu a koncem sztycy to 88cm. Odejmujac od tego ST tej Kony zostaje 40cm sztycy + to co siedzi w ST. Zmierz na jakiej wysokosci masz siodelko w swoim rowerze.

 

Kupiłem ramę XL , czekam na paczkę.... dzięki za pomoc

Teraz zastanawiam się czy składać total custom czy tak jak to jest w oryginale u kony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym widelcu ? http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=271267238208&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123

Pisałem do sprzedawcy o maksymalną szerokość opony. Dostałem odpowiedź, że maks to 2.7. Niechciało mi się w to wierzyć, więć napisałem do drugiego, ten twierdzi, że 2.8 :woot: Jak dla mnie po zdjęciach wygląda znacznie wężej. A wy co sądzicie?

Karbonowy ramy od kitajców mają dobre opinie, więć może i ten wideł będzie spoko... Waże 80kg. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to wątek o stali, a nie o karbonie. :)

Całkiem prawdopodobne, że ten widelec zmieści szersze (2.7-2.8) opony w przypadku mniejszych rozmiarów obręczy. Pytanie tylko ile zostanie miejsca na błoto? Generalnie te sztućce są lubiane i poważane. Szczegółowych opinii szukaj na mtbr.

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki adamos, wiem, że wątek o stali, ale sporo tu na temat wszelkiej maści sztywniaków i rigidów...

A co do szerokości, to aż takich grubasów nie chcę używać, zadowala mnie 2.4 i miejsce na błotko :thumbsup: \

Jeszcze raz dzięki, spadam, nie będę zakłucał stalowości tego wątku :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

squadaku, chyba pomyliłeś wątek rometowy z monsterowym: http://www.forumrowerowe.org/topic/130279-rowery-nietypowe-tlusciochy-roznokolowce-29-monstercross-jedynaki-bezprzerzutkowce-itp/

tam wszelkie single, sztywniaki, grubasy, te na krzywych nogach mają się świetnie bez względu na rasę, masę i kolor skóry ;)
ps: Koval używał/używa tego hujlixa i jak sam mi pisał; nie widział zbytniej różnicy w komforcie i użytkowaniu w porównaniu do...widła ninera (!?) Oczywista ja bym chciał zobaczyć jak wygląda hujlix po teście młotkiem :D


ps: squadaku, i nie uciekaj, tylko pochwal się rowerem w odpowiednim wątku ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam już w domu ramę kona honzo rozmiar xl ( dziękuję za pomoc w wyborze rozmiaru ) ..... co dalej.... ?  jak z tego zrobić konkretnego zapier.... po wszystkim ? ale ma być szybki ;)  ale nie maratonowy bo ścigać się nie będę... jednak lubię pocisnąć ile sił... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...