Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Wojtku, niby nie mnie tu takie rzeczy pisać ale czy mam powtarzać to co poprzednio?

Czy chcesz pokazać każdy "nie stalowy" ciekawy rower?

Jak już chcesz tu coś zapodawać, podrzucać temat do dyskusji to zapodawaj ale..... STAL, STAL i jeszcze raz STAL

no ....ewentualnie Nitanium :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

oj tam Kovalu-a czym się to różni od Twojego Grajka czy Ivanowego/Grabarzowego/Wiewiórowego Romana? :)

Zreszta może to 953 albo XcR i lakieru wogóle nie potrzebował?

 

A na boku-prześmiesznie wyglądają taaakie MountainKingi - toż to nawet GiermekWzgórz nie jest!... Aż musiałem powiększac bo się zacząłem zastanawiac... jakie to oponki CX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski:

  • sikam na małe kiszki - mam patologiczną niechęć do małych kółek
  • Romet 29er trzyma się w zakrętach jak przyklejony, jest bardzo skrętny, duże koła wyratowały mnie nie raz przed lotem przez kierę
  • stal naprawdę uprzyjemnia jazdę i dodaje komfortu
  • na singlu da się zrobić niemal wszystko, napęd mam bezszelestny (SIC!)

Co bym ewentualnie zmienił?

  • tytanowa rama (waga)
  • carbonowy wideł (waga)
  • carbonowe koła Reynolds/Ritchey/ENVE... (waga, sztywność, wytrzymałość)
  • hamulce na XT (siła)
  • zębatka korby z lepszego alu
  • gripy są super wygodne i tłumią wibracje, ale gdy goła ręka się spoci... samobójstwo.
  • hmm... +10-20mm top tube

Generalnie jestem baaaaaardzo zadowolony.

Teraz zaczęła mi się marzyć stalowa przełajka. Nie mam żadnych ciągot do amortyzowanego widelca. Może gadam głupoty, ale w duży teren był brał jedynie fulla, a w lekki teren pełnego sztywniaka, dziwnie bym sie teraz czuł na rowerze "łamanym" tylko z przodu.

 

PS. w niedzielę się wybieram z nim do Wisły - Uphill na Stożek. Ktoś będzie? ;>

Edytowane przez Wiewiór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hmmm z tego co piszesz... zmieniłbyś rower.. "ewentualnie" :)

A wagowo zszedł ponad 1,3kg niżej .... i ten kilogram kosztował by Cię od około 4,5tys zł wzwyż..Nie będę już liczył czy wyszło by to drożej od złota w Amberze.

A zamiast krótszej sterówki nie uratował by Cię mostek ujemny? Taki np Thomosn na "-10".Za to rozumiem Cię całkowicie, sam w swojej Sarnie2 przesadziłem z 11cm i tylko mostek Antki ze speca na "-16"! poprawił sytuację. W Sarnie 3 jest dużo mniej i zdecydowanie lepiej.

Tylko cieszyc się z tego, że rower tak Ci służy i podtykac do poczytania zrzędom powtarzającym jak mantra, że "stal jest ciężka i g.. warta" i "bez amora się nie da".

 

ps: A co do kół pamiętaj-coś za coś. Zyskasz na sztywności=stracisz na komforcie

 

 

A tak przy okazji: czytał ktoś szybką recenzję Ritcheyowego P29 w bB... no uśmiałem się do łez. A najlepsze, że czytałem początek dwa razy czy aby na pewno autor pisze o "tym stalowym ritcheyu" hehehe ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłożyłem sobie dziś tej uphill na Stożek, byłem jedyny na singlu ;P Do tego wyszło całkiem całkiem.

Opony NIE traciły przyczepności, mimo że błotko było na ~3-5cm. Małe kółeczka się za to ludziom ślizgały... co więcej zaliczyłem też dwa gliniaste zjazdy ze Stożka trasą DH. Na rock gardenie wziąłem dwóch chłopaków na fullach do FR, był respekt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...