Skocz do zawartości

[amortyzator przód] Rock Shox Recon - tylko jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

mam mam krossa i z tego co patrze na stronie to długość główki ramy wynosi 12 cm i nie wiem ile tam jeszcze więcej wychodzi ta rura więcej niz 4 cm jest potrzebne ?? no ale chodzi mi oto czy jeśli by pasował to opłaca się brać używaną rebe czy jednak nowego recona, ja jak kupowałem rower bylem całkiem zielony i jak idiota wziąłem hexagona v6 nowego roweru nie będę brał dlatego się biorę za powolne wymienianie części ale na takie już porządne bo mam plany brać udział w maratonach xc dlatego szukam czegoś w miarę porządnego i żeby mi po służył kilka lat bo prędko nie mam zamiaru go zmieniać

 

ale ciężko jest znaleźć dobra rebe w miare niskiej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto dopłacać do Reby, chyba że jest to wersja z tłumikiem Black Box. Recon równie dobrze pracuje a i wagowo od Reby nie odstaje.

Do zwykłej jazdy i kilku wyścigów w roku Recon wystarczy w zupełności, chyba że ktoś się uprze i "potrzebuje" Reby. Jak ktoś ma budżet na Rebę to juz lepiej kupić SIDa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulgvar pomogłeś mi bardzo bo miałem dylemat. Brać recona golda rl czy rebe. Reba była troche dalej a recona mam w cenie 1000 25km odemnie nie używany. Do tego w moim amortyzatorze mam rurę sterową około 20 cm, a na allegro za dużo amorków z taką rurą nie ma. Skoro nie ma różnicy w pracy to wezmę recona.

@edit. Jeszcze jedno jeśli nie będę miał tam manetki na kiere, a jej nie dokupię to będę mógł normalnie korzystać z regulacji za pomocą tego pokrętła co jest przeznaczone do odblokowywania czy uszkodzę w ten sposób widła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle nie jestem pewien, że race troche lepiej chodzi. 2010 i 2011 nie będzie dużo różnicy jakieś naklejki ewentualnie inne stopy. RL to twarda wersja ale to napompujesz go sobie pod swoją wagę. Sl to miękka. Jeszcze proszę o potwierdzenie czy nie ma dużej różnicy między pracą reby a recona bo chce kupić recona a na rebe nie mam kasy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oba mają komorę powietrzną i Motion Control więc nie rozumiem znaczenia twarda i miękka wersja. Race ma rurę sterową ze stali a RL z aluminium i jest przez to lżejszy. Drozzd, jakbym 3 lata temu miał dziś te doświadczenie co dziś to brałbym Recona albo dołożył do SIDa z Blacboxem lub Foxa. Recona i Rebę pod siebie ustawisz a wagowo i tak samo to wychodzi, tylko portfel na tym ucierpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

na 100% ten Recon to nie rocznik 2011 tylko 2010 poznać po malowaniu

co do wersji to może być Race chociaż bardziej wygląda na SL

Race powinien mieć taka pozłacaną rurę sterową z aluminium a ta w tym wygląda mi na stalową (nawet w aukcji napisane,że stal)

przejrzałem katalog części RS i w 2010 Recony były w trzech wersjach Recon XC/SL/Race a w 2011 tylko w dwóch Recon Silver/Gold

co nie zmienia faktu, że 800 zł to dobra cena za niego ponieważ to najbogatsza wersja z manetką, MC i złotymi goleniami chociaż to rocznik 2010 a nie 2011

 

wracając do rury sterowej to nie zrobi Ci to żadnej różnicy, o ile pamiętam to ma on iść do ramy hexagona która za lekka nie jest więc te nie całe 200g różnicy w wersjach to nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec co radzicie ?

Kupic tego Recona za 800 z 2010,

Rekona Gold RL za 900 z 2011 - sterówka Alu,

Czy dołorzyć i kupić Rebę.

Choć jeśli chodzi o tego ostatniego to ... nie każdy musi jezdzić Ferrari? No chyba że różnica w cenie będzie bardzo mała.

A może brać używaną Rebę?

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze brak gwarancji

po drugie cena która jest sporo wyższa jeżeli porównamy egzemplarze w podobnym stanie techniczny

a po trzecie jak już wcześniej pisał kolega jak masz kasę na dobry egzemplarz reby to kupisz za to sida

po czwarte lepszy nowy recon niż zajechana reba, którą kupisz i nie wiesz na co trafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...