Skocz do zawartości

[Rower] Giant Yukon


dracozao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rower kupiłem 5 lat temu za swoje pierwsze, legalnie zarobione pieniądze w czasie wakacji :)

Przez ostanie 4 sezony używany raz częściej raz rzadziej. W tym roku korba poszła w ruch. Ponad 2100km w tym sezonie po trójmiejskich terenach uważam, za całkiem niezły wynik. Zaczynałem z zerową, a wręcz z "ujemną" kondycją. Z wiele zbędnymi kilogramami i po zatruwaniu płuc substancjami smolistymi ;)

 

Zdecydowałem się przedstawić rower ponieważ dnia dzisiejszego złożyłem rower z nowym osprzętem.

Oto jego specyfikacja:

 

Rama wraz ze sterami: 1963g

Amortyzator Epicon 2011 100mm LOD 1722g

Kierownica z mostkiem i podkładkami: 596g

Rogi, gripy i korki do kiery: 223g

Siodełko i sztyca oraz zacisk: 825g

 

Napęd

  • Manetki Deore XT M770 z linkami 283g
  • Przerzutka przednia: SLX M660 150g
  • Przerzutka tylna: SLX M662 GS 253g
  • Łańcuch HG 73 + spinka SRAM 270g
  • Kaseta HG 61 11-34 382g
  • Korba Deore FCM590 z suportem 971g
  • Hamulce Avid Elixir 3 (2x180mm) 974g
  • Pedały Shimano M520 (z blokami) 420g

Koła

  • Przód 1045g
  • Tył 1300g
  • Opony Kedna Karma 2.0 (dwie) 1037g
  • Dętki Schwalbe Extra light (dwie) 300g

Całość waży około 13kg. Z danych jakie mam w excelu wynika 12703g. Nie policzyłem co prawda pancerzy i ich końcówek do pancerzy.Linki do przerzutek są wliczone. Na wadze łazienkowej wychodzi równe 13kg (elektroniczna z dokładnością od 100g). Nie liczę każdego grama jedna rower w serii ważył około 15kilo więc wynik jest jak najbardziej pozytywny :)

 

Plany na przyszłość:

Z racji tego, że za 2-3 lata chcę zbudować porządnego fulla do enduro najbliższe wydatki będą raczej ograniczone. Jednak w planach na ten rok jest zakup nowego siodełka oraz sztycy o łącznej wadze około 500g. Musze podjechać do sklepu rowerowego i zważyć rower. Cel to 12,5kg. Myślę, że po ww zmianie jest jak najbardziej możliwy :)

 

Zdjęcia wstawię niebawem. Muszę zrobić jakaś fajną sesje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...