Skocz do zawartości

[Podkładka w manetce]Shimano Alivio-starszy model


7Devis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jakieś doświadczenie w reanimowaniu manetek. Rozbierałem prawie wszystkie alivio. Ale doprawdy pojęcia nie mam, którą część masz na myśli.

Pokaż zdjęcie owego elementu ew. rysunek. Sprecyzuj także, które alivio masz na myśli, starszy model nic mi nie mówi.

Dostępne były: sl-m430 (9rz), sl-m410, sl-mc20 i sl-mc18 (wszystkie 3x8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takową manetkę ; manetki-shimano-alivio-3x8.jpg i zdjęć owej podkładki nie mam ale opiszę gdzie się znajdowała. Jest ona jak odkręcimy osłonę szarej klamki tej na dole to powinna sie ukazać śruba 10 i jest ona zabezpieczona czterema blaszkami jakby, a te blaszki są częścią podkładki. Mam nadzieję że troszkę pomogłem Ci dowiedzieć się która to jest ta podkładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek sl-m410 widziałem. Było to już jakiś czas temu, nie przypomnę sobie jak to dokładnie wygląda. Zresztą to niewiele zmienia.

 

Tej części nie kupisz osobno, shimano nie udostępnia takich elementów. Możesz poszukać takiej zniszczonej manetki (aukcje, serwisy, sklepy) i wykorzystać ją jako dawce części.

Druga możliwość, moim zdaniem lepsza, spróbować coś takiego dorobić, samemu bądź zlecić jakiemuś ślusarzowi. Skoro to podkładka to wystarczy wywiercić w blaszce otwór odpowiedniej średnicy, coś zagiąć, wyprostować itp.

 

Przy ponownym montażu zabezpieczyć główną śrubę przed samoistnym odkręceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...