Skocz do zawartości

[klocki] deore 535/525


KONAbiker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Zamiarzam kupić w najbliższym czasie hamulec shimano deore 535 na tył i zastanawiam się, czy klocki w tym hamulcu są takie same jak w deore 525? Bo z przodu mam właśnie 525, a wiadomo, że byłoby wygodniej, gdyby oba hamulce miały takie same klocki... I jeszcze może bym poprosił o kilka słów na temat 535. Jak się sprawują, czy nie sprawiają kłopotów, jak działają z tarczą xt...? Bo wiadomo, że czasami są właśnie z takimi tarczami sprzedawane, ponieważ są one na 6 śrub, a nie na center locka - właśnie taką zamierzam kupić.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo, że byłoby wygodniej, gdyby oba hamulce miały takie same klocki...

A to czemu ? Nigdy nie przyszło mi do głowy takie stwierdzenie może dla tego że nie mam tarczówek ale i tak mi sie wydaje troche bez sensu.. możesz to troche przybliżyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 535 maja te same klocki. Mam je od niedawna i są to moje piersze tarcze hydrauliczne. Wcześniej śmigałem na Avidach BB5

Powiem jednak tyle, że są to znakomite hamulczyki. Nawet niedotarte mają świetną modulację i dużą siłę. Ważę 94kg, ale potrafię OTB zrobić jednym palcem :confused:

Mam tarczę 160mm XT właśnie. Jedynie do klocków mam małe zastrzeżenia. Po zamoknięciu jedank wyją. Zamówiłem już Kool-Stop'y w CultBikes ;)

Nie musisz mieć tych samych klocków z przodu i z tyłu. Żaden kłopot kupić 2 rózne klocki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak w jednym sklepie będą mieli klocki tylko do 525, a w innym będę misiał szukać do 535, to wtedy trace i na wysyłce i na szukaniu... Daletgo uważam, że wygodniej, jakby były takie same. Poza tym zawsze by można przełożyć lepsze klocki tam, gdzie by mi to pasowało, a jeżeli byłyby inne, to raczej nie miałbym takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki w 525 i 535 są totalnie inne.

 

525 - http://www.bbbparts.com/products/bike_part...cstop_bbs52.jpg

 

535 - http://cyklotur.pl/photo/shm07c.jpg

 

No i dobrze piszesz że lepiej mieć dwa takie same hample/takie same klocki, duże ułatwienie przy zakupie, ew. zamiana przy uszkodzeniu. Ja zalałem klocki w 525, mimo oczyszczenia z oleju to nie sa już te same klocki, datego musiałem zamienić.

Pozatym przednie ścierają sie szybciej niż te z tylu, dlatego taniej wyjdzie jeśli bedziesz mieć takie same.

 

czy kupisz 525 czy 535 bedziesz tak samo zadowolony :D polecam

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam wykosztować :) bez przesady, zmienia się co 2-3 sezony. Z tego co widziałem to kloce do 535 są nawet tańsze niż do 525, pozatym łatwiej je dostać. Gdybym kupował hamulce teraz to nie wiem czy nie kupiłbym właśnie 535, pomimo że 525 mi się bardziej podobają.

 

 

 

yy.. zapomniał bym dodać coś do pocieszenia:)

 

w 535 jest fajniejsza wymiana tych klocków, bo nie trzeba zdejmowac koła/ odkręcać zacisku. Klocki są wkładane od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...