Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów , jestem na etapie kupna ramy i chciał bym się zapytać Was czy sztyca w waszych rowerach ma duży luz ? . Miałem możliwość sprawdzenia trzech ram i w każdą sztyca bez zacisku wpada luzino . Jak to wygląda u was ? . Od razu dodaje że sztyca na pewno miała odpowiednią szerokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaje tylko dlatego takie pytanie, gdyż walczę o czołówkę w swojej kategorii. 

Jeśli karbonowa będzie lżejsza z 300-400 g od Peak'a to warto taką wybrać. Ale mniej to już nie poczujesz różnicy. Ważniejsza jest masa kół.

Grzechu, u mnie sztyca wchodzi luźno ale po zamknięciu zacisku ani drgnie i tak musi być. Inaczej rura podsiodłowa może zacząć pękać.

Edytowane przez Sagitt77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karbonowa będzie lżejsza z 300-400 g od Peak'a to warto taką wybrać. Ale mniej to już nie poczujesz różnicy. Ważniejsza jest masa kół.

 

Co do kół to pełna zgoda ale nie żartuj sobie, że 300-400g będące niepełnym bidonem albo multitoolem ze skuwaczem w tylnej kieszonce robi różnicę na kilkudziesięcio kilometrowej trasie maratonowej :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega pyta o ramę Peak'a to myślę, że w gre nie wchodzą dobre ramy carbonowe a raczej te z dolnej półki. A tu różnica wagowa już nie jest taka rewelacyjna. Też bym wolał lepsze koła. Żeby tylko to malowanie w Peaku było odrobine lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak ... waga wagą a zęby nie odrastaja.

jestem zdania ze lepiej miec pewną rame niż placebo w postaci 400g.

nie jestes tego w stanie odczuc.

Sama waga czlowieka waha sie +/- 0.5 do 1.0 dziennnie.

Zatem Twoj zachwyt nad 400g jest w 100% "zasadny".

Powodzenia w wyborach sprzetu i zdrowia ... potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzi jeszcze ktoś z rozmiarem ramki ?

 

Zastanawiałem się nad L i mostek 80mm.

Boje się że M okaże się przy użytkowaniu za krótka i będę musiał nadrabiać to mostkiem, a wyciągnięcie sztycy też będzie dosyć spore.

 

W tej chwili jeżdże na Accencie Peaku L 26 + 110mm mostek.

Edytowane przez biegacz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej ramie jak najbardziej da się wygrywać maratony w kategorii wiekowej.

Dla Ciebie rozmiar wyłącznie L, na M'ce będziesz miał wywaloną sztycę w kosmos.

Sam posiadam L i jestem kilka cm niższy, mostek mam 110 mm ale po zmianie na kierownicę 720 muszę go skrócić i wpadnie pewnie 90mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek. Mam 195cm i 115kg wagi, właśnie mi poszedł komin i zgodnie z tym co piszecie, to mam już miejsce na ścianie w garażu żeby powiesić tam eksponat w postaci starej ramy. Tylko pytanie czy rama Peak29 XL 2014 zniesie moje gabaryty i posłuży przez dłuższy okres? Może jest tu ktoś o podobnych wymiarach, z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...