Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam o minimalną wysokość sterówki bo ostatnio pojawił się na allegro Manitou Tower pod 29

http://allegro.pl/manitou-tower-pro-29-100mm-i3184025949.html

 i ma sterówkę 15,5 cm. 

Licząc, że główka ma 10,5 cm, mostek 4, to daje 14,5. Pozostaje jeden centymetr marginesu. 
Co o tym sądzicie ?

Jest jeszcze jeden szczegół - widać na fotkach, że został kupiony przez jakieś stowarzyszenie MTB, więc pewnie łatwo nie miał przez ten jeden sezon, mimo tego jest gwarancja. Od razu do ceny zakupu doliczyć uszczelki ? Myślicie, że warto się na niego skusić czy kupić nowego RST first air ?

Dzięki, pozdrawiam!

Edytowane przez onlybike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o minimalną wysokość sterówki bo ostatnio pojawił się na allegro Manitou Tower pod 29

 

http://allegro.pl/manitou-tower-pro-29-100mm-i3184025949.html

 

i ma sterówkę 15,5 cm.

 

Licząc, że główka ma 10,5 cm, mostek 4, to daje 14,5. Pozostaje jeden centymetr marginesu.

Co o tym sądzicie ?

 

Jest jeszcze jeden szczegół - widać na fotkach, że został kupiony przez jakieś stowarzyszenie MTB, więc pewnie łatwo nie miał przez ten jeden sezon, mimo tego jest gwarancja. Od razu do ceny zakupu doliczyć uszczelki ? Myślicie, że warto się na niego skusić czy kupić nowego RST first air ?

 

Dzięki, pozdrawiam!

Kup nòwke RST. Jest naprawde ok. Przetestowany w boju. Polecam. A gwarancja to duży plus.

 

Przy 100 kg super sie go ustawia. Pod mniejsza wage tez jest spoko. Moj mlody 60 kg i tez sobie chwali.

 

Poprzednio mielismy recony pod 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Maniciaka. W sumie koszt serwisu niewielki będzie (o ile będzie potrzebny). A jak miało stowarzyszeie to może i jakiś towarzysz zadbał o niego  i serwis nie będzie potrzebny.

 

Najbardziej martwi mnie ta krótka sterówka, bo trudno powiedzieć jaką dlugość "zjedzą" stery. Sama główka w rozmiarze L do którego sie przymierzam (189 cm, noga 81) ma 10,5 cm, mostek ma 4, to daje 14,5 a sterówka ma 15,5.

Co o Tym sądzicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że warto się na niego skusić czy kupić nowego RST first air ?

 

Raczej przemyśl zakup RST Air, A co do Manitacza - Używany amortyzator powietrzny to zawsze spora niewiadoma, a nie masz możliwości go sprawdzic w serwisie. Już nie mówiac o tym ze jest sporo za drogi. Kupiłem nowy za chyba 100-150zł więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej martwi mnie ta krótka sterówka, bo trudno powiedzieć jaką dlugość "zjedzą" stery. Sama główka w rozmiarze L do którego sie przymierzam (189 cm, noga 81) ma 10,5 cm, mostek ma 4, to daje 14,5 a sterówka ma 15,5.

Co o Tym sądzicie ? 

 

Są stery, które mają łączną wysokość około 10 mm, można wejść na stronę Velo i popatrzeć na Accenty, część lub wszystkie mają podane wysokość. Mostek nie musi (nie powinien) w całości siedzieć na sterówce, zazwyczaj między kapslem a końcówką sterówki zostawia się/zostaje 3-5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARTMOOR ASTRO:

Lekkie i trwałe stery przeznaczone do główek i widelców w standardzie taper. Górna miska semi-integrated 1,1/8” a dolna semi-integrated 1,5”. Miski i pokrywka wykonane z aluminium 6061. Uszczelnione łożyska wykonane ze stali Cr-Mo. W komplecie dodatkowa bieżnia redukcyjna do widelców 1,1/8”.

 

Wysokość: 9,0+2,8=11,8 mm. Wymiary montażowe: 44/55,95 mm. Waga: 120 g (bez kapsla, śruby i gwiazdki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia zanelzienia nieskiego mostka - bez większego problemu można znaleźć takie poniżej 40mm

To sa konbinacje alpejskie.

Tez mialem obawy przed rst.

Kupilem za namowa znajomego sprzedawcy.

Wierz mi ze nie polecal bym smieci dla samego polecania. A i rurke dotniesz tak aby calosc grala.

 

Skladasz rower pod siebie wiec po kiego grzyba robic jakies dziwne dzialania.

Edytowane przez jestercup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 29erze i tak warto zadbać o to by kokpit był nisko, więc w czym problem? jeśli onlybike'owi bardziej pasuje kupienie manitou, to nie widzę problemu. Sam zrobiłem podobnie - do główki ramy 135mm założyłem widelec, który miał sterówkę coś koło 180mm, i idealnie wystarczyło - sterówka kończy się ok. 3mm poniżej górnej krawędzi mostka, też niskiego new ultimate. Potem ludzie jeżdżą z kominami 3cm nad mostkiem, bo szkoda im uciąć, bo nie będzie co z tym zrobić. Nie wypowiadam się na temat samego amortyzatora, jego pracy itd., bo go nie znam, mówię tylko, że pod względem możliwości założenia nie będzie z nim większych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś tą ramę w rozmiarze XL ?

 

Na początki tego tematu jest kilka słusznych uwag co do geometrii tej ramy. Przydały by się jeszcze dwa rozmiary Peaka dla ludzi wysokich, bo jak czytam ten temat i widzę, że niby ludzie niezbyt wysocy bawią się w sztyce 450 mm to słabo mi się robi.

 

Podobno ktoś z forum tam pomagał przy tworzeniu tego projektu. Czy możliwe są dalsze zmiany tego projektu ew. dodatkowy rozmiar dla ludzi "kwadratowych" ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie pochwalę.

 

Troche grosza wpadło i dziadek Superior (rocznik 06 jeden z pierwszych 29erów made in Europe) poszedł w odstawkę i złożyłem sobie rower na ramie Peak, rozmiar XL przy 188 cm wzrostu. Ortodoksi mnie zaraz zabiją, ale przyczyn jest wiele, sprawa dość mocno złożona i nie do końca warta szerokiego opisywania. W każdym razie jeździ się dobrze:), z mostkiem 110 i sztycą z offsetem :)

 

Poskładałem całość w dość nietypowej konfiguracji. Napęd w całości deore poza kasetą i łańcuchem bo te są SLX. Koła na piastach DT 370 i obręczach Sun Rims Inferno 25. Kapcie to geax Saguaro. Amortyzator to lekko sfatygowana REBA rocznik 08, heble Hayes Stroker Trail. Z dziadka Supka przełożone rurki, widły, tarcze hamulcowe. Waga całości średnio mnie interesuje (może zacznie jak schudnę ze 20kg:)). 

 

Rower świetnie sprawuje sie w Trójmiejskich lasach.

 

Może kiedyś jakąś fotkę wrzucę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę nieproporcjonalnie zbudowany. Superior miał 617mm długosci i przy tym samym mostku, sztycy i kierownicy miałem siodełko na maksa do tyłu wysunięte i pozycję wyprostowaną. Gwoli ścisłości mostek mam na + i tylko jedna wąska podładka pod nim. Nie ścigam się, jazde bardziej rekraacyjnie traktuje. Nie przeszkadza mi przekrok przy ramie xl. W poprzednim rowerze 19" był identyczny bo miał zdecydowanie mniejszego dropa mufy suportu. 

 

Kiedyś wsiadłem na gianta xtc w rozmiarze 19" w fabrycznej konfiguracji i czułem się zgarbiony jak kot.

 

Prawdę mówiąc mając do wyboru rame większą i mniejszą z mostkiem chorej długości wybieram to pierwsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...