Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak z tyłu mam w tym rowerze kasetę 7-dmio biegową to normalnie wejdzie mi to na bębenek z piasty przykładowo Novotec?

Wcale nie twierdze, że będzie się na tym jeździło idealnie, ale zawsze chyba lepiej przejechać się na rowerze jak jest taka możliwośc niż np czekać kolejny miesiąc aż wpłynie gotówka na korbę, kasetę oraz oprzyrządowanie. Długo nie trzeba liczyć by dojść do faktu, iż mówimy tu zapewnie o sumie rzędu około 1000zł. No tak kierownice od biedy mogę zamienić, ale akurat to chciałbym kupić nowe. Myślałem jedynie o sztycy z siodełkiem oraz przerzutkach wraz z manetkami. Do 29er są jakieś inne korby? o większym/mniejszym ramieniu niż standardowo w 26'? Pomijam już przełożenia (to w końcu przejściowy setup na powiedzmy 2 miesiące użytkowania)

Edytowane przez tommek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokosc rzeczywista statystycznego amora 100mm to 500-505mm przy pelnym wyciagnieciu, uwzgledniany sag ma zawsze jakas tam wartosc umowna, zwykle okolo 15-25mm

 

skad wiem? po prostu bylem blisko powstawania tej i poprzedniej ramy, ale kazdy, kto umie czytac ze zrozumieniem.... http://www.velo.pl/produkty/?m=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak z tyłu mam w tym rowerze kasetę 7-dmio biegową to normalnie wejdzie mi to na bębenek z piasty przykładowo Novotec?

 

Trza będzie dołożyć jedną podkładkę np. ze starej kasety.

 

Do 29er są jakieś inne korby? o większym/mniejszym ramieniu niż standardowo w 26'? Pomijam już przełożenia (to w końcu przejściowy setup na powiedzmy 2 miesiące użytkowania)

 

Zasady te same co dla 26", czyli korby 175 mm oraz standardowy zestaw blatów 22-32-44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nowa ramę. Wygląda dobrze. Lakier lepszy niż w zeszłorocznym modelu.

Niestety z rurą podsiodłową kiepsko. Sztyca pracuje wyraźnie w osi ramy. Na boki jest git.

Myślałem ze może głębsze osadzenie sztycy coś da ale Gucio . Kiwanie uspokaja sie dopiero gdy sztyca napotka zagięcie rury. Oczywiście po zamknięciu zacisku sprawa sie uspokaja, ale co z tego skoro naprężenia będą przenoszone przy zacisku.

 

Dzisiaj wypiłem juz puszkę z zestawem naprawczym..zamontuje i liczę ze wytrzyma to sezon ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nowa ramę. Wygląda dobrze. Lakier lepszy niż w zeszłorocznym modelu.

Niestety z rurą podsiodłową kiepsko. Sztyca pracuje wyraźnie w osi ramy. Na boki jest git.

Myślałem ze może głębsze osadzenie sztycy coś da ale Gucio . Kiwanie uspokaja sie dopiero gdy sztyca napotka zagięcie rury. Oczywiście po zamknięciu zacisku sprawa sie uspokaja, ale co z tego skoro naprężenia będą przenoszone przy zacisku.

 

Dzisiaj wypiłem juz puszkę z zestawem naprawczym..zamontuje i liczę ze wytrzyma to sezon ;-)

A potem co? wymiana gwarancyjna na model 2014?

 

Nigdy tego nie badałem na innej ramie(nie licząc starej stalowej z zespawanym zaciskiem), ale czy lekkie gibanie się sztycy bez zacisku nie jest zjawiskiem normalnym?

Edytowane przez Luk33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze po raz ostatni - jezeli jest naciecie, to bez zacisku bedzie widac ruch i czuc w rece delikatne 'odbijanie' wynikajace z luzu, jest to normalne, jesli wystepuje w stopniu symbolicznym...sprawdzilem u siebie w weglowej kolarce, bo innego roweru chwilowo nie posiadam, i rowniez wystepuje gibanie mimo, ze sztyca z torba podsiodlowa, siodlem i lampka nie mysli zjechac w sytuacji, gdy zacisk lata sobie luzno

 

@@Teodoryk, u mnie wlasnie wchodzi, jak u ciebie, a jednak dalej czuje stukanie, ktore jest ewidentnie wynikiem odbijania sie sztycy od przeciwleglych scianek ramy....sprawdzales to, czy stwierdziles, ze jak wchodzi pasownie, to opisywane zjawisko nie ma prawa bytu?

 

przyznaje sie bez bicia - mierzylem ramy accenta, ale nie wsadzalem w nie sztycy, niemniej dostalismy je i niedlugo bedzie mozliwosc zweryfikowac, akurat mnie nie przypadnie ten zaszczyt, ale chlopaki sprawdza i skomentuja

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy uda mi się założyć korbę z 48 zębami :whistling: czy będzie pasować do ramy

 

Z doświadczenia wiem, że jeśli brakuje miejsca, to raczej na wysokości środkowego blatu (32 lub 36z). 48z raczej wejdzie. Przerzutka przednia będzie ciut wyżej, wiadomo, no i dobrze, żeby to była przerzutka dostosowana do wielkich blatów (większych niż 48z). Niestety obawiam się problemów z małym blatem, bo układ 22-3x-48 to nie jest najfortunniejsze zestawienie, a 29er w teren powinien mieć najmniejszą 22z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabiał trafił w dziesiątkę codziennie do pracy mam tajną drogę mało jeżdżę w terenie tylko weekend i to amatorsko teraz przy 40 km/h już zaczynam mielic a przy osiągnięciu 50 będzie mniejszy problem z samochodami którzy muszą wyprzedzić za wszelką cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Teodoryk, u mnie wlasnie wchodzi, jak u ciebie, a jednak dalej czuje stukanie, ktore jest ewidentnie wynikiem odbijania sie sztycy od przeciwleglych scianek ramy....sprawdzales to, czy stwierdziles, ze jak wchodzi pasownie, to opisywane zjawisko nie ma prawa bytu?

 

Sprawdziłem raz jeszcze bardzo pieczołowicie

1. Unibike Evo 29 sztyca 31,6 ZERO jakiegokolwiek luzu na głębokości do 15cm

2. Kross A4 sztyca 27,2 wchodzi bez luzu, jednak po wsadzeniu na 15cm daje się nią minimalnie poruszać na boki oraz przód-tył

 

w obu wypadkach przy poluzowanej śrubie zacisku, sztyca pod własnym ciężarem nie wjeżdża do wnętrza rury podsiodłowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...