Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia powiadasz? 

Pierwsze wrażenie to jak wygląda zbudowany i gotowy do jazdy czyli uśmiech od ucha do ucha i to bicie serducha że zaraz wsiądę na niego i pognam przed siebie emocje są niezłe  :teehee:

No dobrze pierwsze wrażenie jest takie iż wszystko wydaje się piękne  :laugh:  :laugh: ,dziś to tylko ok 2km jazdy więc wrażenia są znikome,stery działają świetnie bardzo dobra praca i bardzo delikatna,zwrotność jest ekstra miałem dwa ostrzejsze zakręty i bardzo ładnie się złożył w nich żadnego uciekania tyłu i uczucia pływania jak na moim poprzedniku,pozycja w siodle jest jak dla mnie bardzo komfortowa,do osób mających min 175 cm rama w rozmiarze M to maksimum  :nuke:  :nuke: !! Amor wreszcie zaczął pracować w tej ramie jak należy  :thumbsup:​ ,kierkę mam szeroką i prowadzenie jest bardzo dobre ale już skłaniam się do zakupu krótszego mostka niż mam obecnie zwiększę tym samym sterowność która i tak jest wg. mnie bardzo dobra,więcej napiszę jak już go dobrze oblatam ale muszę zaczekać na siodło WTB PURE V które jest w drodze do mnie  :thumbsup:  i po montażu innego mostka ogólnie rowerek bardzo ładnie się prowadzi i pięknie trzyma w zakrętach 

Yoschi nabyłem dwie sztuki tych koszyków o tutaj:

http://www.rowerowysklep.pl/akcesoria-koszyki-i-bidony-koszyki-koszyk-bidonu-mbike-cage-1-black-red-o_l_115_14655.html

Qrczakzul NIEBIESKI kolor nie razi wręcz przeciwnie bardzo ładnie harmonizuje z akurat tymi kolorami ramy  :thumbsup:  :thumbsup: albo zbyt mocno demonizujesz :teehee:  i trzecia opcja zazdrościsz??  :whistling:  :whistling:

Edytowane przez venom2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

takie stery bo liczy się frajda z jazdy a nie szpan.

ale ossochozzziiii ?

szpan sterami? litości :bye2: no chyba, że myślisz o 'krzyśku królu'

przeczytaj mojego posta i pomyśl jeszcze raz - chodzi o estetykę.

 

choć akurat szkoda też potencjału zawartego w poszerzanej główce i 'olanego' zwykłym widelcem.

Sztywność tego rejonu naprawdę ma znaczenie - wiem, bo mam dwa rowery o dwóch rożnych standardach

i przy poszerzanej główce rower o wiele pewniej idzie w zakrętach

 

ale podkreślam - rozumiem z czego to wynika

tylko po co zaraz się pieklisz?

 

cały wątek o tej ramie, świadczy raczej o tym, że to dobra rama za rozsądną cenę - czytaj ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy wolą multiple niż bmw są gusta i guściki dlatego nie jest nudno bo każdy ma inny pogląd na różne rzeczy i po to Lech skakał przez płot abyśmy mogli o tym swobodnie dyskutować

Co ma gust do rozmiaru ramy/roweru? Po to w multipli czy beemce masz regulację lusterek, fotela czy kierownicy żeby optymalnie dobrać aspekty użytkowania samochodu do siebie. A chłop który ma 2 metry nie wybierze Fiata 126p do komfortowej jazdy, chyba że uznaje za sensowne zasłanianie uszu kolanami - żeby tłumić hałas z silnika. 

Wg mnie rama jest za mała w stosunku do np stopnia wysunięcia sztycy dlatego pytam. 

Super ja też ma dwa rowery i...

Tylko wersja początkowa odstaje najczęściej od wersji ostatecznej a z tego co pisałeś liczą się wrażenia z jazdy.

Wrażenia z jazdy i walory estetyczne - obie rzeczy liczą się przynajmniej dla tych którzy nie traktują roweru do bólu funkcjonalnie albo nie muszą iść po najmniejszej linii oporu ponieważ nie mogą sobie pozwolić na to co im się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !! Szanowne gremium !!  :laugh:

Kolor sterów jest taki jaki był dostępny jedyny na aukcji więc brałem bo zależało mi na czasie--powtarzam na kolorze nie jeżdżę !!

Tobo rama pod wzrost brana mam 175 cm więc L-ka nie wchodzi w grę bo zostawiłbym na niej moje dobra  :sick:

rambolbambol--sztyca tylko wygląda na tym zdjęciu tak na maksa wysunięta,cały czas ustawiam sobie ją i reguluję wysokość aby dobrać odpowiednio dla siebie

bartniku drogi taperowany widelec zagości u mnie wkrótce w tej ramce bo na chwilę obecną musiałem zamknąć budżet ponieważ jest związany z innymi wydatkami bardziej ważnymi

Dziś miałem rano okazję zaprezentować go paru moim znajomym którzy również śmigają na co dzień rowerumi ich wyrazy twarzy bezcenne plus achy i ochy więc nie jest źle,a i wagowo jest chyba ok bo jakoś lekko się go dźwiga,tył pięknie pracuje na szerokiej oponce i nie ma żadnego efektu pływania jak w moim poprzedniku którym woziło na wszystkie strony 

Jeżeli zaspokoiłem was to dobrze a jeżeli nie to pytajcie odpowiem ale nie kłóćmy się że mojsze jest najmojsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

taperowany widelec zagości u mnie wkrótce w tej ramce bo na chwilę obecną musiałem zamknąć budżet ponieważ jest związany z innymi wydatkami bardziej ważnymi

tak właśnie zakładałem- że aktualny wideł wynika z ograniczeń finansowych.

ale fajnie, że planujesz zmianę - co planujesz włożyć konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze masz zle dobrany rozmiar ramy, bo wiesz lepiej jak to jest w rzeczywistosci - na zdjeciu sztyca wystaje duzo w stosunku do podsiodlowki, gorna rura bardzo opada - na chlopski rozum jesli takie sa proporcje tych komponentow to rura gorna moglaby byc sporo wyzej.

Dodatkowo ze zdjecia wydaje sie ze rower jest jak na moje oko bardzo krotki.

Wg mnie ryzyko zlamania podsiodlowki jest duze - chocby ze wzgledu na opisywane wczesniej dolegliwosci ram Peak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

btw - przywolalem Multiple tylko jako przykład brzydoty...Peak 2013 bardzo ładny jest :)

 

Coś ty się tak uparł na tą multiple są osoby którym się ona podobała twoje zdanie jest subiektywne w tej sprawie tak jak zresztą z rowerami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...