Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj miałem okazję pomagać koledze w składaniu jego Peak'a i taki oto temat (zdjęcie) wypłynął pomiędzy ramą a amortyzatorem RS Reba. Przy pełnym skręcie w prawo mechanizm blokady zatrzymuje się na ramie. Trochę mnie to dziwi bo niedawno składałem swojego i z firstem takie rzeczy nie mają miejsca (inaczej skonstruowana korona). Tak więc ku przestrodze, jeśli macie zamiar składać peaka z rebą spodziewajcie się takiego kwiatka ;-). Przy użytkowaniu to nie przeszkadza ale w przypadku gleby rama, amortyzator uszkodzony. A może przeczyta to ktoś kto będzie mógł przekazać sugestie Velo i w przyszłaości podegną główna rurę ramy w okolicy główki? kto wie. Pozdrawiam!

 

e4ee600ee0ff255e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery accent hsi spro, 3 tyg temu składałem swój rower na takich i git, nie wmawiajcie mi prosze że coś jest zle złożone bo jest dobrze, filozofji żadnej tam nie ma. Mój wpis potraktujcie jako info że przy rebie z 2014/15r z manetką takie coć ma miejsce wvpołączeniu z tą ramą no i może modelem sterów choć w to ostatnie wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak taperowaną, wyjście jest jest jedno podłożenie podkładki pod miske steru lub bieżnię na rurze sterowej ale to druciarstwo i na to kolega sie nie zdecyduje, lub zakup innych sterów  - w to też wątpię. Brakuje dosłownie 3mm aby przeszedł, ta reba ma poprostu wyższy korek po stronie mechanizmu blokady i tyle. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podkładki są prawidłowe założone pod taperowaną rurę ?? Gdyby tak było jak piszesz że korek jest wyższy to nikt by nie zakładał Reby,Sida,Recona i innych RS-ów do tej ramy,sam mam Sida w swojej ramie i wszystko jest miodzio

Edytowane przez venom2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, prawidłowo, inaczej przecież niedbały się poskładać wcale. Amor dokładnie taki jak w linku z osią 15 i manetką blokady. gdyby był bez manetki przechodziłby bez problemu. Kurcze o błędzie montażowym mowy nie ma, tak jak pisałem, żadnej filozofii tam nie ma a i ja jakiś upośledzony nie jestem, kilka montaży rowerów od zera mam za sobą.

 

https://www.sram.com/rockshox/products/reba-rl

 

A może jest ktoś z posiadaczy peaka z rebą 2014 z pushlockiem i steramii HSI spro accenta i sprawdzi jak u niego?

Edytowane przez Marcys998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie

http://velo.pl/czesci/stery-i-podkladki/accent/hsi-spro

 

dzisiaj jeszcze pomierzę dokładnie ramę, porównam wysokość przyspawania główki z moim rowerem, może kitajce za wysoko o te pół cm ją przyspawali po prostu bo juz pomysły mi sie skończyły

Edytowane przez Marcys998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to poruszenie?. Mój peak jeszcze w wersji bez taperowanej główki dotykał blokady Reby .Na szczęście jeżdże z założoną kierownicą do roweru więc zapobiegała ona takim uszkodzeniom. Jakby ta rama miała "standardowy" kąt sterówki, problemu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to @aopa85 nie rozumie twojej wypowiedzi, sugerujesz że jest zamiar jeżdżenia bez kierownicy w rowerze, czy że ta kierownica przy skręcie blokowała się na rurze górnej ramy i to rozwiązałoby problem? Skoro tak, to moim zdaniem kiera nie powinna zatrzymywać się na ramie, powinna przechodzić nad nią a widelec nie powinien opierać się o rurę główną ramy - takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój peak po paru modyfikacjach tj. sztywny widelec,nowa sztyca(czerwone śrubki do korby będą jutro tak samo jak adapter który niestety dziś nie dotarł,przez co hamulec musialem zdjąć na jazdę dziś :)... ale tak lekko pod górke oraz zaraz po ruszeniu 30km/h nie mialem :D... Świetny zakup jak dla mnie.

 

 

 
wp-20150512-19-46-09-pro.jpg
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dziś kolega srwierdził że nie będzie tego reklamował bo chce już tym rowerem pojeździć, ja zrobiłbym inaczej ale to jego rama i jego prawo. Tak dla przestrogi oglądajcie po kupnie dokładnie swoje ramy, ja weiem że to rama budżetowa no ale bez przesady. Skoro takie rzeczy to jak potraktować tabelę z podaną geometrią. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawa rozwiązana, znaczy jest przyczyna, jak przypuszczałem główka ramy przyspawana jest za wysoko i dlatego brak miejsca na korek blokady. Sprawdzane z moim peakiem gdzie główka jest przyspawana o 1cm niżej

a jaki to rozmiar ramy? jak XL to moze dali mniejszą główke z M/L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...