Skocz do zawartości

sebekfireman

Elita
  • Liczba zawartości

    1 290
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez sebekfireman

  1. @sebekfireman

    To jak z tym taya jest/było?

    Po 4000 ekstra stan, a następne 790 km rozciągnęły go niemożliwie, czy po prostu po 4000 nie sprawdzałeś rozciągnięcia?

     

    Opierałem się na stanie zębatek kasety. Rozciągnięcia faktycznego nie sprawdzałem bo zawsze wszystko się zużywało w miarę równomiernie, więc jak kaseta miała się dobrze to stwierdziłem że łańcuch zapewne też.

  2. I niestety jest TRAGEDIA - TAYA TB-600 s/b po 4790 km nadaje się do śmietnika.
    Wyciągnął się jak guma od gaci - na całej długości jego wyciągnięcie wynosi około 35 mm (czyli prawie 3 ogniwa).

    Co dziwne po zużyciu kasety tego nie widać - wygląda ona całkiem dobrze. Zaniepokoiło mnie przeskoczenie łańcucha kilka dni temu podczas ruszania, myślałem że to może bębenek przepuszcza, ale z ciekawości zobaczyłem jak zazębia się łańcuch na blacie pod obciążeniem i tutaj zdębiałem, bo widok był taki:

    01198.jpg

     

    Rozebrałem jedno ogniwo na części pierwsze, żeby zobaczyć co tam się w środku działo i największe zużycie stwierdziłem na sworzniu, który miał głębokie wżłobienia, pozostałe elementy miały akceptowalne zużycie.

  3. W tym temacie pragnę się podzielić spostrzeżeniami na temat użytkowania łańcuchów TAYA - łańcuchy mało znane, a wydaje mi się że warte są uwagi. Na początku zakupiłem łańcuch TB-600 s/b z czystej ciekawości, gdyż na stronie producenta całkiem ładnie się prezentował, a cena była bardzo atrakcyjna - jak się okazało w rzeczywistości również prezentuje się bardzo ładnie i prezentuje bardzo dobrą jakość wykonania. 

    Po zrobieniu kilku tysięcy kilometrów na tym łańcuchu stwierdziłem, że warto zrobić zapasy i zakupiłem dodatkowo 3 różne, 8-biegowe modele łańcuchów tej firmy.


    Obecnie na modelu Taya TB-600 s/b przejechane mam 4000 km i wszystko z łańcuchem jest dobrze i patrząc na zużycie napędu jeszcze spokojnie drugie tyle na nim zrobię, a więc cena do jakości zanosi się na rewelacyjną (wcześniej jeździłem na różnych modelach łańcuchów SHIMANO, SRAM, WIPPERMAN CONNEX, KMC i większość padała w okolicach 8000-10000 km)

    W pudełkach z łańcuchem Taya TB-600 s/b miała być spinka - niestety w dwóch pudełkach jej nie było, w pozostałych modelach są. Do TB-600 s/b użyłem, więc spinki Connexa, która współpracuje bezproblemowo. Na temat odporności na rdzę na razie się nie wypowiem... w zimie najlepiej wyjdzie w praniu.

     

    Oprócz TB-600 s/b, przetestuję również TB-600 b/b, który rózni się jedynie kolorem blaszek, w s/b są srebrne/czarne, w b/b są wszystkie czarne, a piny srebrne. Najbardziej ciekaw jestem łańcucha OCTO, który pięknie się błyszczy i jest w pełni odporny na rdzewienie. 

    Cenowo łańcuchy TAYA prezentują się znakomicie:
    - TB-600 b/b ok. 21 zł
    - TB-600 s/b ok. 25 zł
    - OCTO ok. 32 zł

    Strona producenta:
    http://www.taya.pl/lancuchy
    http://www.tayachain.com/webe/html/product/index.aspx

     

    Jak się będą dalej spisywać łańcuchy, zobaczę i dopiszę dalsze wrażenia do tego tematu.

     

    Wynik końcowy TAYA TB-600 s/b - http://www.forumrowerowe.org/topic/142238-łańcuch-taya-octo-taya-tb-600-sb-taya-tb-600-bb-8-biegowe/?p=1341713 
    Wynik końcowy TAYA OCTO - http://www.forumrowerowe.org/topic/142238-łańcuch-taya-octo-taya-tb-600-sb-taya-tb-600-bb-8-biegowe/?p=1347717

     

    post-629-0-99134900-1374066244_thumb.jpg

  4. Testował może ktoś z was cyfrowe kamery samochodowe na rowerze?

    Zainteresowałem się dzisiaj kamerą PRESTIGO Roadrunner HD1 - http://www.prestigio.pl/products/Car-Electronics/Car_Video_Recorder/Roadrunner_GH1

    i wydaje mi się że całkiem dobrze mogłaby się spisać na rowerze - niewielkie wymiary i waga, kąt widzenia 120 stopni, całkiem znośna jakość nagrywania w dzień jak i w nocy, kształt możliwy do łatwego zamontowania na rowerze (np. pod siodełkiem). Cena też bardzo dobra bo już za 180 zł można ją kupić.

  5. Witam, mam pytanie czym różni się ta kaseta(CS-HG30-8 11-30) od CS-HG31-8 11-30? Bo jestem prawie gotowy na zakup tej HG31.

     

    HG31 jest to nowsza wersja HG30. Różni się całkiem sporym odchudzeniem w porównaniu do starego HG30. Zdecydowanie lepiej brać teraz HG31 - jest to kaseta o najlepszym stosunku cena/jakość.

  6. Dokładnie - opony Rubeny mają kiepską trwałość. Sam się na tym przejechałem kupując model Rubena Blade - inne opony (Kenda, Dębica) z tym rodzajem bieżnika jaki jest w oponie Rubena Blade nadawały się do śmietnika po ponad 10000 km. W przypadku Rubeny opona na tyle nie miała już bieżnika i nadawała się na śmietnik po 4000 km.

  7. 6150 km - sierpień - kończę używanie tej kasety, gdyż łańcuch jest już mocno wyciągnięty i nie chcę zajechać zębatek przy korbie - kaseta z łańcuchem idzie do roweru dziewczyny i tam dalej będzie pracować. Zużycie kasety po tym dystansie proporcjonalne do zużycia łańcucha (czyli łańcuch dosyć mocno wyciągnięty to i kaseta dosyć mocno zniszczona) - podejrzewam że całkowicie padłoby wszystko przy dystansie 7500-8000 km, czyli w sumie standardzik.

     

    Podsumowując - kaseta jest świetna i zapewne kolejną kasetą którą kupię będzie właśnie ten model.

  8. 5000 km - lipiec - wszystko działa OKI, ale niestety na zębatkach najczęściej używanych widać już ślady zużycia (zadziory). Łańcuch już jest dosyć mocno wyciągnięty (o około połowę więcej niż Shimano IG51 po tym przebiegu)

     

    img3396jm6.th.jpg

  9. A moje mają już ponad 3000 km przebiegu, 2 wyścigi XC i nadal wyglądają jak nowe :)

    Obawiałem się o upały w tych butach, ale było to nie potrzebne. Wentylację muszą mieć całkiem dobrą bo noga niezbyt mi się poci. Najdłużej miałem je na nogach przez 17 godzin, w sporym upale - nogi po takim czasie miały się rewelacyjnie.

  10. Prawdą jest że cenowo nic ich nie przebije, ale pojawia sie pytanie czy nie lepiej kupić coś za te same pieniądze, na gorszym osprzęcie , ale może przynajmniej nic się nie rozkręci zaraz po wyjeździe ze sklepu, nie rozpadnie po wyjeździe z serwisu, ani nie rozleci po 500 kilometrach jazdy zgodnie z przeznaczeniem tego roweru. ciekawy jestem waszej opini

    Bo rower to trzeba samemu serwisować - wtedy nie ma niespodzianek typu "odkręcające się coś".

  11. Tania kaseta 8-biegowa. Można ją już dostać za trzydzieści parę złotych (mi się ją udało zakupić w sklepie internetowym za 29 zł).

    Nie dość że tania to do tego całkiem lekka, gdyż waży 295 gram (11-30), bardzo fajnie zestopniowana (11-12-14-16-18-21-24-30) no i w pełni rozbieralna (skręcana na 3 imbusy).

     

    W internecie można spotkać wiele negatywnych opinii na temat tej kasety (opinie sprzed 3-4 lat), ale zobaczymy jak to jest faktycznie z nią w dzisiejszych czasach :).

     

    bbd58ff3cc002761m.jpg

     

    0 km - marzec - zakładam kasetę do roweru, będzie współpracować z nowym łańcuchem Shimano HG50. Pierwsze km jazdy - wszystko pracuje OKI.

    19684214c7754300m.jpg

     

    350 - 500 km - marzec - kaseta przechodziła ciężką próbę, gdyż na skutek awarii roweru musiałem stworzyć singlespeeda i kilka razy miał miejsce przypadek że łańcuch bardzo mocno się naprężył. Kaseta na szczęście nieucierpiała.

     

    500 km - kwiecień - jestem zmuszony zmienić łańcuch bo tamten po "eksperymentach" się rozleciał. Kaseta będzie współpracować z łańcuchem WIPPERMANN CONNEX 800. Pierwsze km - wszystko działa wyśmienicie.

     

    1000 km - kwiecień - wszystko działa OKI. Oznak zużycia nie widać.

  12. A czy do tych tescików mona prosić foty bucików ? Bo jestem ciekaw jak wyglądają...
    A proszę bardzo

    57636a662c90f635m.jpg

     

    Ja też się męczyłem, ale w sumie to nie taki wielki problem, choć zastanawiam się w czym problem, aby na etapie produkcji powycinać odpowiednie dziurki...

    Zapewne chodzi tutaj o to że po wycięciu buty nadają się tylko na rower. A tak to można je sobie kupić do normalnego chodzenia.

     

    Właśnie też jestem ciekaw w czym te K-Bikery są lepsze od butów Shimano, które sebekfireman testowałeś. Co to był za model tych butów?

    Oj co to był za model to nie mam pojęcia (to był jakiś wyższy model z 2001/2002 roku). A lepsze są pod względem wygody oraz lepiej się podbiega pod górki niż w tych wszystkich super sztywniakach co miałem, poza tym idąc teraz po rower nie muszę się obawiać że wywinę orła na schodach <_<

  13. Ja także kupiłem sobie te buty. Z rozmiarem nie trafiłem - nogę mam długą na 27,8 cm więc wziąłem rozmiar 42 (wkładka 28 cm). Niestety okazało się że buty są zbyt ciasne, więc wymieniłem na 43 (o dziwo podczas wymiany sprzedawca sam pokrył koszt ponownej wysyłki).

    Wizualnie buciki prezentują się całkiem dobrze, najgorsze jednak w nich jest to że trzeba samemu wyciąć otwór w podeszwie pod bloki (trochę się z tym namęczyłem), bloki są schowane dosyć głęboko więc podczas chodzenia nie słychać stukania bloków o podłoże co jest dużym plusem, podeszwa w butach nie jest zbytnio sztywna, ale mi to nie przeszkadza, na plus jest także bardzo fajny protektor który znakomicie będzie spisywał się w terenie.

    Buty są bardzo wygodne - w sumie prawie ich nie czuję że mam założone. Można w nich śmiało biegać i chodzić.

    Jak z ich trwałością i wentylacją stopy zobaczy się w przyszłości (jak na razie na wenetylację na razie nie narzekam)

    Poprzednio miałem buty Shimano, Biemme Carbon oraz Axo Twin Straps i jak na razie Kruk K-Biker bije je na łeb.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...